o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Śląsk. O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach

76
Podziel się

Mieszkanka Tychów ledwo uniknęła zderzenia z rozpędzonym pociągiem. Policja opublikowała ku przestrodze nagranie z przejazdu kolejowego na Śląsku. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili.

Śląsk. O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach
O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach (Policja)
bDfyFLdx

Kierująca utknęła między zaporami tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w powiecie pszczyńskim w trakcie opuszczania szlabanu i znalazła się w pułapce.

Wycofała samochód jak najdalej od torów, ale wciąż była w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kierująca albo nie zdawała sobie z tego sprawy, albo w nerwach nie wiedziała, co zrobić.

bDfyFLdz

Utknęła na torach. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

Po chwili przy samochodzie pojawił się policjant w cywilu, który wyłamał szlaban, dzięki czemu kierująca mogła wycofać samochód na bezpieczną odległość. Około pół minuty po wyłamaniu zapory przejechał rozpędzony pociąg.

Po całej sytuacji policjant rozmawiał z roztrzęsioną kobietą. Na miejsce wezwany też został patrol drogówki, który wyciągnął konsekwencje wobec nieodpowiedzialnego zachowania kierującej – informuje biuro prasowe śląskiej policji.
bDfyFLdF

Kierująca dostała 300 zł mandatu i 4 punkty karne. Policjanci publikują nagranie ku przestrodze i przypominają, że droga hamowania pociągu jest około 13 razy dłuższa niż droga hamowania samochodu.

Na osobówkę uderzoną przez pędzący pociąg działają podobne siły jak na aluminiową puszkę potrąconą przez samochód - podkreślają śląscy policjanci.

Zobacz też: Sytuacja pogodowa w Polsce. Rzecznik IMGW wyjaśnia

bDfyFLea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
olo
4 miesiące temu
Powinien być obowiązkowy kurs dokształcający. Podczas wjazdu sygnalizacja świetlna już działała. Mandat nie nauczy przepisów drogowych.
Ity
4 miesiące temu
W tej sytuacji kierujący pociagiem powinien ustapic miejsca kierujacemu autem. Proste.
Porcelana.
4 miesiące temu
Taki jest widocznie Poziom Nauczania Prawa Jazdy !!! W Prywatnych Szkołach !!!! Liczy się Bardzo dobra Pensja !!!!! Od nauczenia !!!! Przyszłych Kierowców !!!! A potem są takie właśnie zdarzenia jak to !!!
bDfyFLeb
Niki
4 miesiące temu
Zdrowy rozum, powtarza, wyłącznie zdrowy rozum pomoże wszędzie i każdemu! Ale gdy go brakuje, to są takie tego następstwa, jak opisane w artykule.
moj boże
4 miesiące temu
Śmiech na sali 300 zl ja bym jej dał 300 + a niech ma niech wjeżdza pod nastepny szlaban
Najnowsze komentarze (76)
TOJA
4 miesiące temu
A może ona miała prawko za masło, albo za lody?
df df
4 miesiące temu
apel do kierowców: co wy wyprawiacie na drodze ? już wam swój pas nie wystarcza ?
...
4 miesiące temu
No może jeszcze karetkę by wezwali
GOŚĆ
4 miesiące temu
Kto niektórym daje prawo jazdy. Ja mam od 1978 roku jak stałem na czerwonych migających po otwarciu rogatek to młody ŁEB mnie strąbił, że nie jadę.NO I CO Z TAKIM ZROBIĆ.
Jery
4 miesiące temu
Zabrać prawko na rok i później kurs prawka
Hanys
4 miesiące temu
Apeluję do goroli z Tychów aby nie opuszczali swego miasta
zcc
4 miesiące temu
Jak zwykle w takich sytuacjach kierowcy podejmują decyzję że lepiej zaczekać na pociąg niż uszkodzić barierki
Jprdl,
4 miesiące temu
to facet ręcznie zdjął szlaban, a ona nie mogła tego zrobić samochodem?
bDfyFLdT
taki ja
4 miesiące temu
Nie bronię kierowcy,ale zwróćcie uwagę w którą stronę świeci słońce.Widać to po cieniu.Nie raz byłem w takiej sytuacji.Na szczęście nie na przejeżdzie kolejowym tylko na drogach z ruchem wachadłowym.Słońce poprostu "zabija"oświetlenie ledowe.
freyikari
4 miesiące temu
To ja za nie zatrzymanie się przed znakiem stop dostałem 2 pkt i 100zł pomimo tego ze nie stworzyłem żadnego zagrożenia bo na krzyżowce było pusto a widoczność doskonała. Niestety jeden z przechodniów okazał się policjantem... Swoją drogą też kretyn wszedł od tak na jezdnię i jakieś znaki daje bez lizaka bez czapeczki dopiero jak się zatrzymałem to zauważyłem że to kurtka policyjna (był to luty).
Ccc
4 miesiące temu
Wjechała kiedy mrugalo już światło. Powinna dostać 1000 zł mandatu i zapłacić za naprawę szlabanu.
Edi
4 miesiące temu
Szlaban zamknął się gdy kobieta już wjechała na przejazd..miała wystarczająco dużo czasu by przejechać na drugą stronę.
Andrzej
4 miesiące temu
Mandat to nic. Powinna ponieść koszt naprawy rogatki w pełnym zakresie. OC tego nie powinno obejmować ochroną. Poza tym na filmiku wyraźnie widać, że kobieta wjechała na przejazd gdy już działała sygnalizacja świetlna. Czyli postapiła według zasady - jakoś się uda. Powinna zostać pozbawiona prawa jazdy i skierowana na obowiązkowe badania psychologiczne.
wacek
4 miesiące temu
z tego co widać są to półszlabany, mogła spokojnie wyjechać
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić