Wróć na
Dagmara Smykla
|

Śląsk. O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach

76
Podziel się

Mieszkanka Tychów ledwo uniknęła zderzenia z rozpędzonym pociągiem. Policja opublikowała ku przestrodze nagranie z przejazdu kolejowego na Śląsku. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili.

Śląsk. O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach
O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach (Policja)
bCNyDcQB

Kierująca utknęła między zaporami tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w powiecie pszczyńskim w trakcie opuszczania szlabanu i znalazła się w pułapce.

Wycofała samochód jak najdalej od torów, ale wciąż była w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kierująca albo nie zdawała sobie z tego sprawy, albo w nerwach nie wiedziała, co zrobić.

bCNyDcQD

Utknęła na torach. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

Po chwili przy samochodzie pojawił się policjant w cywilu, który wyłamał szlaban, dzięki czemu kierująca mogła wycofać samochód na bezpieczną odległość. Około pół minuty po wyłamaniu zapory przejechał rozpędzony pociąg.

Po całej sytuacji policjant rozmawiał z roztrzęsioną kobietą. Na miejsce wezwany też został patrol drogówki, który wyciągnął konsekwencje wobec nieodpowiedzialnego zachowania kierującej – informuje biuro prasowe śląskiej policji.
bCNyDcQJ

Kierująca dostała 300 zł mandatu i 4 punkty karne. Policjanci publikują nagranie ku przestrodze i przypominają, że droga hamowania pociągu jest około 13 razy dłuższa niż droga hamowania samochodu.

Na osobówkę uderzoną przez pędzący pociąg działają podobne siły jak na aluminiową puszkę potrąconą przez samochód - podkreślają śląscy policjanci.

Zobacz też: Sytuacja pogodowa w Polsce. Rzecznik IMGW wyjaśnia

bCNyDcRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
olo
miesiąc temu
Powinien być obowiązkowy kurs dokształcający. Podczas wjazdu sygnalizacja świetlna już działała. Mandat nie nauczy przepisów drogowych.
Ity
miesiąc temu
W tej sytuacji kierujący pociagiem powinien ustapic miejsca kierujacemu autem. Proste.
Porcelana.
miesiąc temu
Taki jest widocznie Poziom Nauczania Prawa Jazdy !!! W Prywatnych Szkołach !!!! Liczy się Bardzo dobra Pensja !!!!! Od nauczenia !!!! Przyszłych Kierowców !!!! A potem są takie właśnie zdarzenia jak to !!!
bCNyDcRf
Niki
miesiąc temu
Zdrowy rozum, powtarza, wyłącznie zdrowy rozum pomoże wszędzie i każdemu! Ale gdy go brakuje, to są takie tego następstwa, jak opisane w artykule.
moj boże
miesiąc temu
Śmiech na sali 300 zl ja bym jej dał 300 + a niech ma niech wjeżdza pod nastepny szlaban
Najnowsze komentarze (76)
TOJA
miesiąc temu
A może ona miała prawko za masło, albo za lody?
df df
miesiąc temu
apel do kierowców: co wy wyprawiacie na drodze ? już wam swój pas nie wystarcza ?
...
miesiąc temu
No może jeszcze karetkę by wezwali
GOŚĆ
miesiąc temu
Kto niektórym daje prawo jazdy. Ja mam od 1978 roku jak stałem na czerwonych migających po otwarciu rogatek to młody ŁEB mnie strąbił, że nie jadę.NO I CO Z TAKIM ZROBIĆ.
Jery
miesiąc temu
Zabrać prawko na rok i później kurs prawka
Hanys
miesiąc temu
Apeluję do goroli z Tychów aby nie opuszczali swego miasta
zcc
miesiąc temu
Jak zwykle w takich sytuacjach kierowcy podejmują decyzję że lepiej zaczekać na pociąg niż uszkodzić barierki
Jprdl,
miesiąc temu
to facet ręcznie zdjął szlaban, a ona nie mogła tego zrobić samochodem?
bCNyDcQX
taki ja
miesiąc temu
Nie bronię kierowcy,ale zwróćcie uwagę w którą stronę świeci słońce.Widać to po cieniu.Nie raz byłem w takiej sytuacji.Na szczęście nie na przejeżdzie kolejowym tylko na drogach z ruchem wachadłowym.Słońce poprostu "zabija"oświetlenie ledowe.
freyikari
miesiąc temu
To ja za nie zatrzymanie się przed znakiem stop dostałem 2 pkt i 100zł pomimo tego ze nie stworzyłem żadnego zagrożenia bo na krzyżowce było pusto a widoczność doskonała. Niestety jeden z przechodniów okazał się policjantem... Swoją drogą też kretyn wszedł od tak na jezdnię i jakieś znaki daje bez lizaka bez czapeczki dopiero jak się zatrzymałem to zauważyłem że to kurtka policyjna (był to luty).
Ccc
miesiąc temu
Wjechała kiedy mrugalo już światło. Powinna dostać 1000 zł mandatu i zapłacić za naprawę szlabanu.
Edi
miesiąc temu
Szlaban zamknął się gdy kobieta już wjechała na przejazd..miała wystarczająco dużo czasu by przejechać na drugą stronę.
Andrzej
miesiąc temu
Mandat to nic. Powinna ponieść koszt naprawy rogatki w pełnym zakresie. OC tego nie powinno obejmować ochroną. Poza tym na filmiku wyraźnie widać, że kobieta wjechała na przejazd gdy już działała sygnalizacja świetlna. Czyli postapiła według zasady - jakoś się uda. Powinna zostać pozbawiona prawa jazdy i skierowana na obowiązkowe badania psychologiczne.
wacek
miesiąc temu
z tego co widać są to półszlabany, mogła spokojnie wyjechać
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić