Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Śląsk. O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach

127

Mieszkanka Tychów ledwo uniknęła zderzenia z rozpędzonym pociągiem. Policja opublikowała ku przestrodze nagranie z przejazdu kolejowego na Śląsku. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili.

Śląsk. O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach
O włos od tragedii. Kobieta utknęła na torach (Policja)

Kierująca utknęła między zaporami tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w powiecie pszczyńskim w trakcie opuszczania szlabanu i znalazła się w pułapce.

Wycofała samochód jak najdalej od torów, ale wciąż była w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kierująca albo nie zdawała sobie z tego sprawy, albo w nerwach nie wiedziała, co zrobić.

Utknęła na torach. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

Po chwili przy samochodzie pojawił się policjant w cywilu, który wyłamał szlaban, dzięki czemu kierująca mogła wycofać samochód na bezpieczną odległość. Około pół minuty po wyłamaniu zapory przejechał rozpędzony pociąg.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Po całej sytuacji policjant rozmawiał z roztrzęsioną kobietą. Na miejsce wezwany też został patrol drogówki, który wyciągnął konsekwencje wobec nieodpowiedzialnego zachowania kierującej – informuje biuro prasowe śląskiej policji.

Kierująca dostała 300 zł mandatu i 4 punkty karne. Policjanci publikują nagranie ku przestrodze i przypominają, że droga hamowania pociągu jest około 13 razy dłuższa niż droga hamowania samochodu.

Na osobówkę uderzoną przez pędzący pociąg działają podobne siły jak na aluminiową puszkę potrąconą przez samochód - podkreślają śląscy policjanci.
Zobacz także: Zobacz też: Sytuacja pogodowa w Polsce. Rzecznik IMGW wyjaśnia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić