Śmierć pięciomiesięcznego dziecka w Kaliszu. Są nowe informacje

27

To zdarzenie wstrząsnęło mieszkańcami Kalisza w Wielkopolsce. W weekend w jednym z mieszkań wezwano służby do 5-miesięcznego niemowlęcia, które było w dramatycznym stanie. Jego życia niestety nie udało się uratować. Zarzuty w sprawie usłyszały dwie osoby 43-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna. Wiadomo, że w tym czasie rodzice byli pijani. Jedna z nich miała dwa promile.

Śmierć pięciomiesięcznego dziecka w Kaliszu. Są nowe informacje
Śmierć pięciomiesięcznego dziecka w Kaliszu. Są nowe informacje (Pixabay)

Przypomnijmy, że do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 13 w jednym z mieszkań na os. Widok w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Pogotowie zostało wezwane do siniejącego pięciomiesięcznego niemowlęcia. Niestety nie udało się go już uratować. Sprawę przejęli śledczy, a informację mediom potwierdziła kaliska policja.

Z dnia na dzień znamy coraz więcej szczegółów w tej sprawie. Jak informowaliśmy w poniedziałek, po przesłuchaniu rodzice dziecka usłyszeli zarzuty.

Jak powiedział prokurator Maciej Meler 43-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie zarzucono, że będąc osobami, na których ciążył obowiązek opieki nad małoletnim narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Afera PiS to nie afera? Polityk zwraca uwagę na Amerykanów

Wszystkiemu winny mógł okazać się alkohol. Okazało się, że podczas sobotniego dnia, rodzice byli kompletnie pijani.

W jednym przypadku było to 1,03 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu - to ponad 2 promile, w przypadku drugim było to 0,8 miligrama. Te osoby sprawowały opiekę nad małoletnim, nie zachowując należytej pieczy i ostrożności, co w efekcie uniemożliwiło im podjęcie stosownej reakcji na utratę funkcji życiowych przez dziecko, co skutkowało jego śmiercią - wyjaśnił "Super Expressowi" Meler.

Sekcja zwłok niemowlaka

Oprócz tego zlecone zostały dalsze badania histopatologiczne. Wstępnie nie stwierdzono widocznych obrażeń ciała, które pozwoliłyby na jednoznaczne stwierdzenie przyczyny zgonu. W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok niemowlaka, która pozwoli ustalić przyczynę śmierci.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić