o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Chorzów. Śląski Ogród Zoologiczny w żałobie. Smutny początek tygodnia

20
Podziel się

Kilka miesięcy temu obchodził 57. urodziny. Śląski Ogród Zoologiczny teraz poinformował, że zmarł kondor wielki, którego nazywano "Baltazar".

Chorzów. Śląski Ogród Zoologiczny w żałobie. Smutny początek tygodnia
Zoo w Chorzowie pożegnało "Baltazara" (Facebook)
bEDSmdcl

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie pogrążył się w żałobie. Stało się tak po odejściu jednego z podopiecznych, którego na Górnym Śląsku można było oglądać od 15 lat.

Nie żyje kondor wielki z chorzowskiego zoo

Dramat wydarzył się w piątek 12 lutego. To wtedy pożegnano kondora wielkiego, który przez pracowników nazywany był "Baltazar".

bEDSmdcn
- Jako jeden z największych latających ptaków świata wprawiał nas w zachwyt i budził podziw. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych ptasich mieszkańców naszego zoo. Odszedł od nas nagle, z powodu niewydolności krążenia - informuje chorzowskie zoo.
bEDSmdct

"Baltazar" wykluł się 6 listopada 1964 w argentyńskim ogrodzie zoologicznym. Już dwa lata później przeniesiono go do Polski, gdzie początkowo mieszkał w Gdańsku. Kilka miesięcy temu obchodził 57. urodziny.

Kondory wielkie na co dzień zamieszkują Andy od Wenezueli po Przylądek Horn. Dorosłe ptaki mają od 100 do 130 cm. Imponuje ich rozpiętość skrzydeł, która potrafi przekraczać nawet 3 metry. Te zwierzęta żyją często ponad 40 lat.

Zobacz także: Niedźwiedzica żyła 20 lat w zoo. Tych traumatycznych chwil nie zapomni
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSmdcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Tylko
7 miesięcy temu
w zoo żałoba? Proponuję narodową
Hin
7 miesięcy temu
Covid
BKK
7 miesięcy temu
Piszecie o śmierci ptaszyska. A informacja o tym, że zdechł ten oblech pedofil dymer bardzo szybko zniknęła z portalu! Czyżby O2 kryło pedofilów?
bEDSmdcP
Janusz
7 miesięcy temu
Pewnie zamarzł. Wtedy takie wielkie mrozy były...
Turysta
7 miesięcy temu
Zawsze szkoda, to juz druga wiadomośc w tym roku, a tak pisząc to czas ,kiedy odchodzi wiele istot, żal
Eland
7 miesięcy temu
Do wszystkich, którzy są oburzeni użyciem słowa "zmarł". W żadnym innym języku (no, może oprócz rosyjskiego) nie mówi się o zwierzęciu, że "zdechło". Jest to pogardliwe. Zwierzęta też umierają. Zdychają natomiast kanalie i złoczyńcy, a ci przeważnie chodzą na dwóch nogach. Zwierzę nikomu nie zrobi umyślnie krzywdy, a człowiek - i owszem.
Zb.
7 miesięcy temu
Piękny ptak. Wielka szkoda ale tak to w życiu zwierząt i ludzi bywa. Mimo wszystko uważam, że używanie określenia "zmarł" w stosunku do zwierząt to lekka przesada - są "zamienniki" określające taki stan losu w przypadku zwierząt. Język myśliwych jest w to bogaty. Podobno w przypadku pszczół można mówić, że umierają. Z całą powagą ubolewam w tej sytuacji.
Anka
7 miesięcy temu
dzieci uczcie się na tym zdalnym nauczaniu a nie wypisujcie bzdury na forach
uczestnik sty...
7 miesięcy temu
Oczywiście, że szkoda pięknego ptaka. Niemniej takiego słowa jak "żałoba" czy "umarł" stosować trzeba w odniesieniu do ludzi. Tym bardziej, że śmierć wśród ludzi (nawet młodszych niż 57 lat) zbiera ostatnio obfite żniwo. A jakoś nie widzę aby dziennikarze piszący teksty tak się tym przejmowali.
Rysiek z Cheł...
7 miesięcy temu
A Kaczor żyje , żyje i żyje. Tylko po co ???!!!
dróbFAN
7 miesięcy temu
no to można z niego zrobić stypę, taka ostatnią wieczerzę co by tyle mięsa nie marnowac....
Anka
7 miesięcy temu
umarł to słowo jest przypisane ludziom a nie zwierzętom,żałoba to również słowo przypisane ludziom,opamiętajcie się
W nieustające...
7 miesięcy temu
Są pewne słowa, zwroty i wyrażenia, które powinno się rezerwować dla ludzi. Rozumiem smutek opiekunów z ZOO ale pisanie o żałobie po ptaku to kolejny przejaw inflacji słów. W pogoni za sensacją i klikalnością mamy "żałobę" po ptaku, wszyscy przeciwnicy polityczni to obowiązkowo faszyści, w Polsce jest jak za komuny/niemieckiej okupacji, każda celebrytka wrzucająca swoją fotkę jest od razu okrzyknięta piękną/gołą (bo jest zawinięta ręcznikiem od szyi po kolana) etc. W efekcie jak już zajdzie zdarzenie, które zasługuje na mocniejsze słowo, to już nie ma jak opisać. Względnie opis nie robi na nikim wrażenia.
bEDSmdcH
hmm
7 miesięcy temu
Piękny!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić