o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Spalony samochód policjanta. "Kiedyś wywieźliby takiego do lasu"

247
Podziel się

W poprzedzającą walentynki noc w Pasłęku doszło do podpalenia. Spłonął samochód policjanta z Pasłęka, który rozpracowywał lokalne środowiska handlarzy narkotyków. Byli funkcjonariusze mówią krótko: "to upadek".

Spalony samochód policjanta. "Kiedyś wywieźliby takiego do lasu"
Spalony samochód policjanta (własne)
bEhgCiPV

Informację opublikował warmińsko-mazurski oddział związku zawodowego policjantów.

"W nocy z soboty na niedzielę naszemu koledze z Komisariatu Policji w Pasłęku spalono samochód. Zdarzenie to ma związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych wobec pasłęckiego dealera narkotyków, któremu nasz kolega zgodnie z literą prawa uprzykrzał przestępczy proceder" - piszą związkowcy z Warmii i Mazur.

Dodają też, że to "rewanż" handlarza narkotyków na policjancie i próba zastraszania funkcjonariuszy zaangażowanych w działania wobec gangsterów.

bEhgCiPX

Konsekwencja pracy

Człowiek wielu ludzi zatrzymuje, to są konsekwencje. Dzieci i żona czują lęk. Są niewinni, a dostają rykoszetem. Gdyby nie reakcja straży pożarnej, to spaliliby mi oba samochody - mówi o2 policjant. Jego nazwisko pozostanie niejawne. W policji służy ponad 10 lat.
bEhgCiQd

Dodaje, że to nie pierwsze próby zastraszania jego i jego rodziny - proceder trwa dłużej.

Ja się zastraszyć nie dam - mówi o2 policjant z Pasłęka.

Nadepnął komuś na odcisk

Sprawa kryminalna ciężkiego kalibru. W takich sytuacjach zawsze jest podejrzenie, że nadepnął komuś na odcisk - mówi o2 podinsp. Sławomir Koniuszy, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.
bEhgCiQe

Dodaje, że czynności są we wstępnej fazie. Wskazuje też, że policjanci, osoby odpowiadające za przestrzeganie bezpieczeństwa i ładu, powinni być lepiej zabezpieczeni.

Zobacz także: Policja rozbiła międzynarodowy gang fałszerzy leków

Koniuszy dodaje, że policjantowi związek zapewnił prawników i wsparcie z funduszu pomocowego, uruchomiona została także zbiórka pomocowa.

bEhgCiQf

"Kiedyś wywieźliby go do lasu"

Ale to pokazuje szerszy problem: upadek autorytetu i strachu gangsterów przed policją.

To jednak wymowny obraz upadku wizerunkowego tej formacji. "Dziad", "Pershing", "Kulawy" to rozumiem. Ale "diler z Pasłęka"? No proszę... - mówi o2 Tomasz Sobczyński, były policjant z Warmii, zwalczający w przeszłości w przeszłości przestępstwa narkotykowe.
bEhgCiQg

W jego ocenie to także wyraz bezradności policji.

Autorytet trzeba sobie zbudować. A z tym dzisiejsza policja niestety ma problem. Dla starych "psów" taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia - dodaje Sobczyński.

Inny funkcjonariusz mówi ostrzej: kilka - kilkanaście lat temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. A gdyby jednak się zdarzyła, to sprawę rozwiązano by zupełnie inaczej.

Kiedyś, gdyby ktoś się wychylił z takim pomysłem, zostałby wywieziony do lasu albo na poligon i tam wyjaśniono by mu, że to nie jest dobry pomysł. No ale cóż, nowa rzeczywistość - mówi o2 funkcjonariusz.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhgCiQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(247)
Bobi
4 miesiące temu
Każdy pilnując wejścia do restauracji tez powinien uwazac
Jaa
4 miesiące temu
Przykre ale prawdziwe Moze powinien miec kordon ochrony jak kransal Dużo wody upłynie w rzece zanim ta formacja odbuduje zaufanie i szacunek
Rafał
4 miesiące temu
To autor ma problem ze zbudowaniem swojego autorytetu.
bEhgCiQz
w st. sp.
4 miesiące temu
Panie Komendancie Główny Policji, co Pan zrobił w tej sprawie ?
Lechoslaw
4 miesiące temu
Mała dziura a taki terror ?? Panie Ziobro !!
maciek
4 miesiące temu
nic się nie zmieniło ,za komuny i teraz dowódcami zostają ci co bezkrytycznie wykonują najgłupsze polecenia przełożonych
ha ha ha
4 miesiące temu
Bu ha ha ha dobrze mu tak! :D "Kiedyś wywieźliby go do lasu" - wywożą, wywożą, psy też mogą być wywiezieni :D
joda
4 miesiące temu
Daliście się zeszmacić i teraz zbieracie tego owoce.
ewrghwer
4 miesiące temu
nie ma co komentować głupota po obu stronach.
osa
4 miesiące temu
Teraz powinni tym dilerom tak uprzykrzyć życie, żeby nawet nie pierdli bez wiedzy policji..plus odszkodowanie...
Che
4 miesiące temu
To jest efekt tzw. "wojny z narkotykami" Taka wojna to przejaw skrajnej głupoty, historia nigdy niczego ludzików nie nauczy. W USA przez kilkanaście lat prohibicji powstały i następnie urosły w siłę gangi. Powinna być pełna legalizacja, inaczej państwo to cholerny hipokryta, pozwala handlować i czerpać zyski z dwóch najgorszych narkotyków - alkoholu i tytoniu, a innych zabrania. To jest na rękę wszystkich gangów, mają ogromne przychody z handlu narkotykami. Gdyby państwo dopuściło odpowiednio opodatkowany handel narkotykami,to byłby pieniądze na leczenie uzależnionych, nie trzeba by wydawać olbrzymich sum na wydziały narkotyków policji. Ogólne wydatki znacznie by spadły, zmniejszyłaby się też liczba ludzi ginących w walkach między gangami i policją. Ale to nie pasuje tak samo policji,jak i gangom, zamknąłby się kurek z gotówką. Albo pełna legalizacja, albo pełna prohibicja, łącznie z alkoholem i tytoniem. Postawa pośrednia, to hipokryzja i tworzenie mętnej wody do połowu mamony.
Dest
4 miesiące temu
Policja jest od egzekwowania prawa w granicach prawa a nie uprzykrzania życia obywatelom nawet dilerowi. Dziś diler jutro sąsiad a pojutrze ty. Te formacje trzeba zlikwidować i odebrać nabyte przywileje to zwykli urzędnicy którym się poprzewracalo w głowach
Jarek
4 miesiące temu
komentarze komentarze aż taka zła policja nie jest w Kraju Warszawa....tak ludzie się boją wszystkiego tylko nic nie powiedzieć że bąk pierdnie że ktoś zakaszle..policjant dobry pies przyjacielem Legii Jest....co tam policjantci przeszkadzają stoi sobie pracują...czy śpią to nawet każda praca jest ważna...aże paliwa zabrakło i zima jest i spokój nie ma policji...strażnicy teksasu kaczory są....policja śpi a my spokojne sobie działamy...
bEhgCiQr
Rolnik
4 miesiące temu
Taka,gang narkotykowy. Oni są za głupi by cokolwiek rozpracować. To już nie policja,to bandyci w państwowych ubrankach.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić