Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Spłodził córkę i został matką. Polski ksiądz oburza się u Rydzyka

40
Podziel się:

Niedawno francuski ​Sąd Apelacyjny uznał za matkę transseksualną kobietę, która spłodziła dziecko będąc jeszcze mężczyzną. To pierwsza taka decyzja sądu we Francji. Polski ksiądz interweniuje na antenie Radia Maryja.

Spłodził córkę i został matką. Polski ksiądz oburza się u Rydzyka
Polski ksiądz o wyroku francuskiego sądu ws. transseksualnej matki (YouTube, Radio Maryja)

W środę Sąd Apelacyjny w Tuluzie, we Francji, uznał transseksualną kobietę za matkę. Doszło do tego przed oficjalną zmianą płci w urzędzie stanu cywilnego. Transseksualna Claire uzyskała dzięki temu prawo do występowania jako matka w akcie urodzenia swojej 8-letniej córki.

Zanim Claire została kobietą, funkcjonowała jako Bernard. Wraz z żoną miał dwójkę dzieci. Nie przeszedł jednak operacji zmiany płci, zmienił ją jedynie w rejestrze stanu cywilnego, a dziecko zostało poczęte dzięki męskiemu układowi rozrodczemu. Kobieca była jedynie tożsamość.

Jak podawał akt urodzenia dziewczynki, miała jedynie matkę, która ją urodziła. Ojciec Bernard, czyli obecnie "matka" Claire, nie była uznawana przez urzędników za żadnego z rodziców. Obecnie w dokumentach Claire widnieje jako matka, a nie ojciec swojej córki.

Na sprawę z Francji ostro zainterweniował polski ksiądz. Sytuację skomentował na antenie Radia Maryja. Paweł Bortkiewicz stwierdził:

To totalne zburzenie granic zdrowego rozsądku, racjonalności i rozumu. To przejaw totalitarnej dyktatury, która jest cechą charakterystyczną doby postmodernizmu, w której żyjemy. Trzeba przypomnieć jednym zdaniem, że kultura ponowoczesna, w której żyjemy, jest kulturą, w której nie obowiązują rozróżnienia: normy i patologii, prawdy i kłamstwa, dobra i zła.

W toruńskiej rozgłośni Tadeusza Rydzyka, ksiądz stwierdził też, że wyrok francuskiego sądu "to nonsens": - Ten wyrok to nonsens, który chwieje nie tylko podstawami rozsądku, ale także kultury prawnej, społecznej i politycznej. Takie orzeczenia mają swoje konsekwencje - twierdzi ksiądz. I uderzył też w feministki:

To coś, na co powinny zareagować feministki rzekomo broniące godności kobiet, bo jest to uwłaczające i ubliżające godności kobiety-matki.
Zobacz także: Transseksualista w DDTVN: "Na poczcie nie chcą mi wydawać paczek, bo są adresowane na Maksa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
Wow
5 miesięcy temu
Kultura ponowoczesna, postmodernizm, ale przede wszystkim postkościókizm i to jest najwspanialsza ze współczesnych tendencji. Tamte przyszły i albo się jakoś utrwalą, albo przeminą jak wy, pseudofaceci z seksodchyłami w kiecach.
Lech
5 miesięcy temu
Facet co spłodził dziecko nazywa się matką, a ksiądz żyjący w celibacie (a właściwie: deklarujący celibat) ma dzieci, więc też jest ojcem - co tu się oburzać - to (niestety) świadectwo czasów w których przyszło nam żyć
Mama
5 miesięcy temu
A jak klechy wbrew naturze wykorzystują seksualnie małych chłopców, to jakoś nie słychać głosów oburzenia że strony kościoła katolickiego,tylko się prawdziwych zboczenców ochrania, a ofiary piętnuje
aAA,
5 miesięcy temu
Całe szczęście że MON powołuje nowy wydział do walki z cyberatakami(na efekt)-Będą walczyć z opłacanymi wrogami Polaków którzy działają na forach internetowych i generalnie w internecie. Regularnie na różnych forach wypisują podobne bzdety (atakują -oczerniają,obrzydzają to że jest się Polakiem atakują katolików np,,katolikach,,-np,ktoś dokonał ciężkiego przestępstwa -wpisują,,katolik lub 100% to był Polak itp.To są działania nastawione na pewien spodziewany efekt(np,obniżanie morale w narodzie) .Te wpisy pochodzą często z innej części świata- a skąd ? -proszę się domyśleć..
proste
5 miesięcy temu
wygląda mi na to że pan ksiądz zagotował się z zazdrości
dhh
5 miesięcy temu
Komentarze pokazują jeszcze coś innego, niezależnie od tematu zmiany płci (rzekomych zamiarów zmiany płci), wpływu na inne osoby z rodziny, na społeczeństwo... Komentarze pokazują że w oczach ludzi młodych, otwartych na świat, komunikujących się ze sobą, Kościół autorytetu już nie ma. Sami do tego doprowadziliście, klechy.
Czes
5 miesięcy temu
To tak samo jak w dzisiejszym kościele.
Wierzący
5 miesięcy temu
Najbardziej uwłaczające i ubliżające godności ludzkiej zjawisko na świecie, to bezkarna pedofilia pośród wyświęcanych kapłanów... Obrzydzenie i przerażenie ogarnia człowieka na samą myśl. Masakra...
akuszer
5 miesięcy temu
Ja czekam kiedy Biedroń zrobi dziecko Śmiszkowi .... no i w rodzinie Rabieja może jakieś trojaczki ?
piotrowski
5 miesięcy temu
Prawda nas wyzwoli od lewackiego dziwactwa -brawo dla ks. profesora.
Taka prawda
5 miesięcy temu
Księża idą do seminarium aby żyć pasożytnicze całe życie .I to nazywają powolaniem
Taka prawda
5 miesięcy temu
Jeśli katolicy zabija stu zwykłych ludzi, mówią że hrystianizuja.Jesli zginie jeden ksiądz to tragedia na cały świat,i mimo że zabijał zostaje świętym...to jest chora sekta
Radykał
5 miesięcy temu
Totalne zaburzenie to seks z małoletnim ministrantem. Tacy pedofile dobrze się czują u rydzyka i zapominając o swojej przestępczej działalności próbują głosować pouczając innych jak żyć. Dopóki tych pluskiew się nie wytępi, to będą próbowali wciąż na nowo podnosić głos.
zlosliwa
5 miesięcy temu
kiedy ktos nie zna znaczen slow a laczy je w jednym zdaniu wychodzi straszny belkot, kiedy byla kultura nowoczesna skoro zyjemy w postnowowczesnej? przegapilam cos?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić