Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Sprowadzą do kraju oblubienice ISIS. Czeka je najsurowsza kara

24
Podziel się:

Dania planuje repatriację trzech posiadających duńskie obywatelstwo kobiet wspierających Państwo Islamskie i 19 duńsko-syryjskich dzieci dżihadystów - ogłosiły władze duńskie we wtorek. Powodem decyzji mają być złe warunki w obozach, w których są przetrzymywani. Kobiety po powrocie do kraju zostaną oskarżone o terroryzm.

Sprowadzą do kraju oblubienice ISIS. Czeka je najsurowsza kara
W syryjskim obozie al-Hol mają panować niehumanitarne warunki (Getty Images, BaderKhan Ahmad/Barcroft Media)

Te kobiety "powinny zostać ukarane tak surowo, jak to tylko możliwe po powrocie do Danii" - powiedział minister sprawiedliwości Nick Haekkerup. Według duńskich służb wywiadowczych, matki po powrocie do kraju staną w obliczu oskarżenia o terroryzm. Dzieci zostaną natomiast objęte opieką, która ma przeciwdziałać ich radykalizacji.

Dania planuje repatriację kobiet i dzieci z obozów syryjskich

Sytuacja w zakresie bezpieczeństwa humanitarnego w obozach uległa pogorszeniu. Szczególnie w obozie al-Hol, gdzie brakuje żywności i opieki medycznej - powiedział na konferencji prasowej duński minister spraw zagranicznych Jeppe Kofod.

W obozie al-Hol, w prowincji Hasakeh w północno-wschodniej Syrii, znajdują się domniemani krewni bojowników grupy Państwa Islamskiego. Sytuacja humanitarna i radykalizacja dzieci w obozach skłoniły ostatnio rząd Danii, który wcześniej sprzeciwiał się jakiejkolwiek interwencji, do zmiany podejścia – podaje agencja Reutera. Decyzja zapadła po raporcie komisji badającej warunki repatriacji.

Premier Danii Mette Frederiksen potwierdził w marcu, że rodzice obywateli Danii przebywający w obozie nie będą kandydatami do repatriacji, więc ogłoszone we wtorek posunięcie o repatriację trzech matek oznacza zmianę polityki.

Według wywiadu duńskiej policji PET, co najmniej 160 osób z Danii wyjechało walczyć w Syrii lub Iraku. Około jedna trzecia z nich zginęła, 32 nadal tam przebywa, a mniej więcej połowa wróciła do Danii lub zamieszkała gdzie indziej.

W grudniu Niemcy i Finlandia ogłosiły, że repatriowały 18 dzieci i pięć kobiet z północnej Syrii, z których część czeka proces za przynależność do grupy Państwa Islamskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Hmmm
2 lata temu
Rzekome Państwo Islamskie obchodziło się w sposób humanitarny mordując , zadając cierpienia i kalectwo oraz niszcząc wszystko co znalazło się na ich drodze przemarszu więc należy się im humanitarne traktowanie w środowisku które było dla nich wrogie .
Konrad
2 lata temu
Czyli rozumiem ze w obozie nie są o nic oskarżone dopiero po przybyciu do Dani z urzędu je oskarżą to ja na ich miejscu zrezygnował bym z repatriacji .Nie popieram działań terrorystów ale nie podoba mi się takie podejście gdzie za to ze gotowaly sprzątały i dawały d..y terrorystom same są oskarżone o terroryzm to jak naszych oskarzyli o ostrzał wioski afgańskiej z granatnika a w grupie był i kierowca i łącznościowiec i sanitariusz a strzelało tylko 3 dwóch z obsługi i dowódca trzeci co dał rozkaz a gość np co siedział w szoferce i nie brał czynnego udziału też był niejako w to wkręcony i oskarżony to jakieś kpiny
feanek
2 lata temu
z automatu powinny zostać pozbawione obywatelstwa problem ewentualnego sprowadzania terrorystów nie zaistniałby
123
2 lata temu
wyniszczyć ten naród!!!!!!
RPO służący G...
2 lata temu
Lewactwo chce sprowadzić terrorystów a "kary" to tylko puste hasło dla naiwnych obywateli.
maciek
2 lata temu
mają za mało zamachowców
0ko
2 lata temu
Średnio sześcioro dzieci na głowę, nieźle, ofiarn te oblubienice
xdd
2 lata temu
i dostaną pokój w hotelu zwanym więzeienie xDDDD i po rok odsiadki za zabicie 5000 ludzi :D :D :D
Tom
2 lata temu
Wracają do tej "wrednej Europy "???...tak żle w nowym raju ??? Dla mnie to zdrada!!!
afrykaner
2 lata temu
najpierw test w komorze gazowej,jak przeżyją zabawa w berka na polu minowym.
cooo?
2 lata temu
niech jeszcze te myszy z Australii sprowadzą, bo tym to dopiero krzywda się dzieje i jeść nie mają co! W ogóle mi ich nie żal. Przykro mi z powodu, tych, którzy przez takie jak one zginęli. Pomaganie tym bandytom jest jak plucie ich ofiarom w twarz!
ha ha
2 lata temu
surowo ukarane: "tuś,tuś. Nie wolno"
rasizm i xeno...
2 lata temu
duński minister obiecał, że po powrocie zostaną ukamieniowane.
Nikt
2 lata temu
Są dorosłe, samę wybrały swój los. Wiedziały na co decydują się.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić