Stalking w Częstochowie. Mąż okrutnie nękał żonę

7

Prokuratura z Częstochowy oskarżyła 46-letniego Marcina J. o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyźnie grożą duże konsekwencje.

Stalking w Częstochowie. Mąż okrutnie nękał żonę
policja (Policja)

Marcin J. notorycznie nękał swoją żonę, z którą od kilku miesięcy żył w separacji. Nachodził kobietę od początku kwietnia do końca maja 2021. Zastraszał ją i naruszał jej prywatność.

Stalking polegał na śledzeniu i obserwowaniu pokrzywdzonej oraz prezentowaniu swojej obecności w pobliżu jej miejsca zamieszkania o różnych porach dnia i nocy. Marcin J. oblał także czterokrotnie drzwi wejściowe do jej mieszkania płynem służącym do odstraszania dzików, wywołującym odór i mdłości - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

To jednak nie wszystko. Marcin J. dokonał zniszczenia samochodu żony, polegającego na zarysowaniu pojazdu śrubokrętem, urwaniu bocznych lusterek, wgnieceniu dachu czy przebiciu wszystkich opon.

Pod koniec maja 2021 r. Marcin J. został zatrzymany i aresztowany. Przesłuchany przez prokuratora 46-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Wcześniej był także karany za zniszczenie mienia.

Dotkliwa kara dla Stalkera?

Co mu grozi? Przestępstwo uporczywego nękania (stalking) jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, a przestępstwo zniszczenia mienia karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Akt oskarżenia trafił do do Sądu Rejonowego w Częstochowie.

Zobacz także: Jest reakcja PO na wniosek PSL. Jednoznaczna deklaracja
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić