Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Stalking w Częstochowie. Mąż okrutnie nękał żonę

5
Podziel się:

Prokuratura z Częstochowy oskarżyła 46-letniego Marcina J. o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyźnie grożą duże konsekwencje.

Stalking w Częstochowie. Mąż okrutnie nękał żonę
policja (Policja)

Marcin J. notorycznie nękał swoją żonę, z którą od kilku miesięcy żył w separacji. Nachodził kobietę od początku kwietnia do końca maja 2021. Zastraszał ją i naruszał jej prywatność.

Stalking polegał na śledzeniu i obserwowaniu pokrzywdzonej oraz prezentowaniu swojej obecności w pobliżu jej miejsca zamieszkania o różnych porach dnia i nocy. Marcin J. oblał także czterokrotnie drzwi wejściowe do jej mieszkania płynem służącym do odstraszania dzików, wywołującym odór i mdłości - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

To jednak nie wszystko. Marcin J. dokonał zniszczenia samochodu żony, polegającego na zarysowaniu pojazdu śrubokrętem, urwaniu bocznych lusterek, wgnieceniu dachu czy przebiciu wszystkich opon.

Pod koniec maja 2021 r. Marcin J. został zatrzymany i aresztowany. Przesłuchany przez prokuratora 46-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Wcześniej był także karany za zniszczenie mienia.

Dotkliwa kara dla Stalkera?

Co mu grozi? Przestępstwo uporczywego nękania (stalking) jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, a przestępstwo zniszczenia mienia karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Akt oskarżenia trafił do do Sądu Rejonowego w Częstochowie.

Zobacz także: Jest reakcja PO na wniosek PSL. Jednoznaczna deklaracja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Anonimowy sta...
8 miesięcy temu
Wlaśnie zgłosiłem swój komentarz w którym przyznaję się do stalkowania kilku osób. Zastanawiam się czy zostały o tym poinformowane organy ścigania. Osoby które muszą mnie znosić zapewne by się ucieszyły. Cóż narazie balansuje na granicy prawa. Czy już na zawsze pozostanę bezkarny? Czas pokaze.
Yvonne
9 miesięcy temu
Oby po wyjściu jej nie zabił
Renta22l.
9 miesięcy temu
Jak facet ma stalkerów to trafia na psychiatryk i garść leków a później papiery wariata i zero obrony przy pozniejszym niszczeniu.
Zniesmaczona
9 miesięcy temu
Też mnie prześladował facet przez ponad rok. Grał na moich uczuciach jak na gitarze. Teraz znalazł sobie inną a ja zostałam z rostrojem nerwowym. A byłam miękka bo było mi go żal. Mogłam kopnąć ostro w dupę bo na tyle zasługiwał
.Xx
9 miesięcy temu
Najlepsza na debilizm , byłaby porządną ścieżka zdrowia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić