"Nie ma takiej możliwości". Donald Trump zabrał głos ws. Ukrainy

1190

Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że kryzys ukraińsko-rosyjski nigdy by się nie wydarzył pod jego rządami. Eksperci mają jednak inne zdanie i twierdzą, że prezydentura Trumpa ośmieliła Putina.

"Nie ma takiej możliwości". Donald Trump zabrał głos ws. Ukrainy
Trump ośmielił Putina? (Getty Images)

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że eskalacja kryzysu rosyjsko-ukraińskiego nigdy by się nie wydarzyła za jego rządów. Zignorował jednak fakt, że został postawiony w stan oskarżenia w związku ze skandalem związanym ze wstrzymaniem pomocy wojskowej dla Ukrainy.

To, co dzieje się z Rosją i Ukrainą, nigdy nie wydarzyłoby się pod administracją Trumpa. Nawet nie ma takiej możliwości – powiedział Trump.

USA oficjalnie wstrzymały pomoc wojskową dla Ukrainy tuż po rozmowie telefonicznej Trumpa z Zełenskim 25 lipca 2019 r. Prezydent USA chciał wymusić na prezydencie Ukrainy wszczęcie antykorupcyjnego śledztwa w sprawie Joego Bidena i jego syna Huntera.

Donald Trump dał Putinowi okazję do wznowienia agresji na Ukrainę?

Jak podaje "Business Insider", eksperci twierdzą, że przyjazne nastawienie Trumpa do Putina i pogarda dla międzynarodowych i demokratycznych norm ośmieliły prezydenta Rosji.

Z perspektywy Rosji wewnętrzne kłopoty Ameryki po czterech latach katastrofalnej prezydentury prezydenta Donalda Trumpa, a także rozłamy, które stworzył z sojusznikami USA, a następnie gwałtowne wycofanie się Ameryki z Afganistanu, sygnalizują słabość – powiedziała Fiona Hill, która pełniła funkcję czołowego doradcy ds. Rosji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Trumpa.

Zobacz także: Ukraińcy gotowi na atak Rosji. Napięta sytuacja na terenach przygranicznych

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić