Szanse na uratowanie dziecka były niewielkie. Policjant bohaterem

4

W sobotę policja z Jersey otrzymała telefon w sprawie mężczyzny grożącego wyrzuceniem dziecka z drugiego piętra budynku. Niestety mężczyzna w końcu puścił dziecko.

Szanse na uratowanie dziecka były niewielkie. Policjant bohaterem
Oficer Eduardo Matute z uratowanym dzieckiem. (Twitter.com)

W sobotę policja z Jersey otrzymała mrożące krew w żyłach zgłoszenie. Jak donosi "Independent", wynikało z niego, że w jednym z budynków na Rose Ave rozgrywa się prawdziwy dramat. Mężczyzna miał stać na balkonie z niemowlęciem i grozić, że zrzuci je z drugiego piętra.

Funkcjonariusze w mgnieniu oka pojawili się na miejscu. Zabezpieczyli teren wokół i rozpoczęli negocjacje z mężczyzną, który trzymał dziecko już poza barierką balkonu. Niestety rozmowa z awanturnikiem nie trwała długo, postanowił upuścić dziecko. Szanse na jego uratowanie były niestety niewielkie.

Jednak oficer Eduardo Matute ruszył maleństwu na pomoc. Udało mu się złapać miesięczne dziecko, przez co został okrzyknięty bohaterem nie tylko w mediach, ale i przez samego burmistrza Jersey CIty Steve'a Fulopa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dziecko przewieziono do szpitala, a z oficjalnych informacji hrabstwa Hudson wynika, że jest całe i zdrowe. Niemowlę kilka godzin później wypisano. Ani policja, ani urzędnicy nie ujawniają żadnych szczegółów dotyczących dziecka ani jego rodziny. Mężczyzna, który wyrzucić przez balkon miesięczne dziecko został aresztowany.

Zobacz także: Zgony podczas interwencji policjantów. ''Trudno powiązać interwencje z przyczynami śmierci''
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić