Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Szczenna suka w zabitej deskami budzie i sparaliżowane psy na mrozie

24
Podziel się:

Pies jest przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek często nie bywa nim dla psa. Przyjacielem nie był na pewno właściciel szczennej suki zamkniętej w budzie w szczerym polu pod Jaworznem. Nie był nim też ten, kto zostawił dwa sparaliżowane psy na mrozie w Słupsku.

Towarzyszą nam i nas bronią. Nie potrafimy się im odwdzięczyć
Towarzyszą nam i nas bronią. Nie potrafimy się im odwdzięczyć (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, oddział w Słupsku)

W poniedziałek mieszkanka Jaworzna podczas spaceru na na obrzeżach miasta natrafiła na psią budę stojącą tuż przy polnej drodze. Dobiegało z niej ciche skomlenie.

Buda była zabita deskami, pies nie mógł się z niej wydostać. Kobieta natychmiast zadzwoniła po straż miejską.

Gdy strażnicy otworzyli budę zobaczyli w niej zziębniętą wychudzoną i przerażoną suczkę. Obok niej było sześć nowo narodzonych szczeniąt. Jedno z nich już było martwe. Reszta ledwo żyła. Lekarz weterynarii po ich zbadaniu podjął decyzję, by je uśpić.

Kto zostawił szczenna sukę na mrozie, w zabitej deskami budzie w szczerym polu? Nie wiadomo. Sprawą zajmują się policjanci. Bezdusznego właściciela suki szukają także internauci.

Dwa stare sparaliżowane psy na zmarzniętym betonie

#

Baca i Rex ze Słupska przez 14 lat strzegły domostwa swojego właściciela. Robiły to, mimo że ten nie zapewnił im żadnego schronienia na podwórku. Gdy padało chroniły się pod wiatą, leżały na betonowych płytach, na które właściciel czasem rzucił garść słomy. Gdy zachorowały i nie mogły się ruszać, "pan" nie przejął się ich losem. Sparaliżowane leżały na mrozie we własnych odchodach.

Na prośbę sąsiadów, którzy słyszeli skamlenie psów, interweniowali pracownicy Towarzystwa Ochrony Zwierząt oraz Straż Ochrony Zwierząt. - Wszyscy płakaliśmy, bo widok psów wyciskał łzy z oczu. Płakaliśmy wszyscy, oprócz właściciela psów - opowiada Radiu Gdańsk Marta Śmietanka, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Słupsku.

Właściciel zrzekł się psów na rzecz TOZ. Niestety, dla jednego z nich pomoc przyszła zbyt późno. Weterynarz musiał go uśpić. Drugi walczy o życie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
sdsd
5 lata temu
Humans a cancerous species
tigre
5 lata temu
I teraz jak znajdą właściciela tych psów to powinni go rozebrać do naga w gębę dać skopać do niepprzytomności i skóć do drzewa i zostawić na mrozie 30 stopniowym
Marimar
5 lata temu
Dlaczego w Polsce tak dużo się czyta o bestialstwie w stosunku do zwierzat?! Mam wrażenie,że poziom człowieczeństwa jest u nas na bardzo niskim poziomie.
Byd
5 lata temu
To nie człowiek zostawił te psy, to bydlę najgorszego gatunku
gfm
5 lata temu
to nie ludzie to robia tylko bestie szatana! znasz takich? dobij ich czym predzej bo tylko dol w ziemi ich uleczy! zwierzeta zasluguja na szczegulna opieke ludzi!!
Luiza
5 lata temu
diorze że sąsiedzi zawiadomili odpowiednie służby ale gdzie byli przez 14 lat widząc , że psy nie mają żadnego schronienia to jest też kompletna znieczulica
NINKA
5 lata temu
MARTWICIE SIE O PSY A JAK LUDZIE ZAMARZAJĄ TO DOBRZE JEST !!!!!!!! NIKT NIE CZUJE SIE WINNY I NIE MÓWI SIE O EMPATII BO NIEWYGODNT TEMAT MOZE CZAS ROZGRANICZYC LUDZI I ZWIERZAKI
pqe
5 lata temu
Nie wierzycie? teraz jest ugla na zwierzęta.
TK
5 lata temu
Panie Biedroń...Szanowny Prezydencie Słupska..zamiast się ciągle reklamować w prasie i tv i obnosić się ze swoją orientacją seksualną zajął by się Pan tym co dzieje się w mieście, którym Pan zarządza...
xxx
5 lata temu
Nie da sie tego czytać bez łez....Mam nadzieję,że włąściciele, nie to nie włąściciele, to zwyrodnialcy bez uczuć..mam nadzieję,że trafi ich szlag....najprosciej piszac !!!
z
5 lata temu
Najgorszym zwierzęciem jest człowiek , sam oczekuje poszanowania ,ale nie ma go nawet dla braci mniejszych - zwierząt.
Gosc
5 lata temu
Zwierzeta sa jak ludzie i czuja jak ludzie bol,radosc,strach i milosc Tylko pies kocha bezinteresownie nawet wlasciciela sadyste Mam nadzieje,ze kiedys dzieci tych potworow kiedy sie zestarzeja wypedza ich z domu i ci dopiero zrozumieja co czuly te biedne psy
OK
5 lata temu
OK. TO WSZYSTKO JEST ZŁE LUB ORAWIE , ALE NIE TY , TRZYMAJ SIĘ BĘDZIE OK
Luiza
5 lata temu
kary za znęcaniu się nad zwierzętami są nadal za małe ,,właściciel zrzekli się na rzecz TOZ" powinien ponieść bardzo dotkliwą karę taką żeby była przestrogą dla innych zwyrodnialców
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić