BOB| 

Szczepiona przeciw COVID-19. Astra Zeneca wydała oświadczenie

4

Wygląda na to, że strach przed stosowaniem szczepionki AstraZeneca poszedł w niepamięć. Eksperci potwierdzili, że produkt jest bezpieczny. Sprawę skomentował także producent.

Szczepiona przeciw COVID-19. Astra Zeneca wydała oświadczenie
AstraZeneca wydała oświadczenie ws. swojej szczepionki (PAP, EPA)

W ostatnich tygodniach było mnóstwo zamieszania wokół szczepionek AstraZeneca. Były obawy, że szwedzko-brytyjski produkt może wywoływać poważne skutki uboczne. Wiele krajów ze strachu zawiesiło szczepienia tym preparatem.

Producent szczepionki AstraZeneca wydał oświadczenie

Wszyscy czekali na stanowisko ekspertów. W czwartek Europejska Agencja Leków (EMA) oficjalnie potwierdziła, że szczepionka AstraZeneca jest bezpieczna i skuteczna. Świat odetchnął z ulgą, a kraje zaczynają wznawiać szczepienia tym produktem.

Niedługo później oświadczenie wydała sama AstraZeneca. Jak producent szczepionki skomentował całe zamieszanie?

- Bezpieczeństwo naszych szczepionek jest najważniejsze. Cieszymy się z decyzji organów regulacyjnych, które potwierdziły, że nasza szczepionka przynosi korzyści w powstrzymaniu pandemii. AstraZeneca cały czas będzie blisko współpracować z władzami medycznymi - czytamy w oświadczeniu.

Polska była w gronie krajów, które nie zdecydowały się zawiesić szczepień preparatem AstraZeneca. Inaczej było jednak m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, czy Hiszpanii. Te państwa jednak już ogłosiły, że wznawiają podawanie tej szczepionki swoim obywatelom.

Zobacz także: AstraZeneca pod lupą. Twarde stanowisko Ministerstwa Zdrowia ws. szczepień
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić