Wróć na
mmc
|

Sytuacja na Białorusi. Angela Merkel zwróciła się do premiera Polski podczas szczytu UE

205
Podziel się

W środę po południu rozpoczęła się wideokonferencja na temat sytuacji na Białorusi. Głowy państw i rządów UE rozmawiać miały o wsparciu dla obywateli i sankcjach dla rządu. Z inicjatywą spotkania wyszedł Mateusz Morawiecki.

Sytuacja na Białorusi. Angela Merkel zwróciła się do premiera Polski podczas szczytu UE
Angela Merkel podziękowała polskiemu rządkowi za wyjście z inicjatywą zwołania szczytu. (PAP)
bCZJtJOt

Angela Merkel podziękowała polskiemu rządowi za inicjatywę. W ubiegłym tygodniu Mateusz Morawiecki wyszedł z pomysłem zwołania szczytu w sprawie bieżących wydarzeń na Białorusi. Celem spotkania jest omówienie pomocy obywatelom kraju i dojście do porozumienia, by zaprzestano używać przemocy.

Spotkaliśmy się dzisiaj by omówić najlepszą reakcję na bieżące wydarzenia na Białorusi. Nasze przesłanie jest jasne. Należy zaprzestać przemocy i rozpocząć pokojowy i pluralistyczny dialog. Przywódcy Białorusi muszą wziąć pod uwagę wolę obywateli - napisał Szef Rady Europejskiej, Charles Michel.
bCZJtJOv

Szczyt UE w sprawie wyborów na Białorusi. Podjęto szereg decyzji

Na spotkaniu podjęto decyzje dalszych działań. Według ustaleń Rady Europejskiej wystąpiono do władz Białorusi o rozpoczęcie dialogu, przyjęcia europejskiego planu solidarności z Białorusią, a przede wszystkim o zorganizowanie nowych wyborów.

Mateusz Morawiecki, inicjator spotkania, wyszedł także z ciekawą propozycją. Premier Polski jest za wystosowaniem sankcji wobec Białorusi. Zapłacić mają za nie ci, którzy zaangażowani byli w protesty. Według Prezesa Rady Ministrów sankcje nie powinny uderzyć w gospodarkę Białorusi.

bCZJtJOB

Ze swoim apelem do Rady Europejskiej wystąpiła również kontrkandydatka Łukaszenki, Swietłana Cichanouska. Prosiła o to, by Rada nie uznawała ostatnich wyborów. Jeśli odbędą się nowe wybory, mają one być pod nadzorem międzynarodowym.

bCZJtJOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(205)
Karol
miesiąc temu
Angela powiedz lepiej o czym rozmawiałaś z Putinem.
!!!!!
miesiąc temu
Łukaszenka nie wtrącał się do Polski, więc i nasze władze niech się nie zajmują Białorusią.
amm
miesiąc temu
Polacy do robienia bałaganu u kogoś, do judzenia i jątrzenia pierwsi, ale u siebie bałaganu nie widzą, uważają się za najlepszych i najmądrzejszych i wszystkich chcą pouczać chociaż nic nie znaczą i nikt się z nimi nie liczy. Białoruś sobie poradzi bez wymądrzania się Polaków.
bCZJtJOX
mAYK
miesiąc temu
GDZIE BYŁY PRAWA CZŁOWIEKA GDY WE FRANCJI POLICJA KATOWAŁA PAŁAMI MANIFESTUJĄCYCH , GDY KAŻDEGO DNIA BYLI RANNI I OFARY ŚMIERTELNE. GDZIE BYŁY PRAWA CZŁOWIEKA GDY W kATALONII POLCJA HISZPAŃSKA PROTESTUJĄCH PAŁAMI OKŁADAŁA I KAŻDEGO DNIA BYŁO TYSIĄCE RANNYCH I TYSIĄCE ARESZTOWAŃ I BYŁY OFIARY ŚMIERTELNE. GDZIE BYŁY PRAWA CZŁOWIEKA GDY W USA PAŁOWANO PROTESTUJĄCYCH I STRZELANO DO NICH ? GDZIE TAM BYŁY TE PRAWA CZŁOWIEKA ?
mocaq
miesiąc temu
Jeśli tam też było 100% do 0% w DPS-ach jestem jak najbardziej za powtórką wyborów
Najnowsze komentarze (205)
4321
3 tyg. temu
KAWAŁ SOBIE ROBI CZYSTA PROPAGANDA
mona237
miesiąc temu
Pan Morawiecki powinien zająć się raczej tym co u nas się dzieje. Zająć się "pandemią"i naszą gospodarką, potem można udzielać się na innych frontach.
dssd
miesiąc temu
znam jedna bialorusinke, tam mieszkajaca i ona jest za lukaszenka. uwaza, ze zle nie maja, ze po ulicach lata glownie mlodziez. Nie podzielam jej zdania ale to ona jest tam nie ja...
Michał
miesiąc temu
Buahahahahahaha Angela podziękowała Mateuszowi. Ja sprzątam w zakładzie zatrudniającym 140 osób i wczoraj przyszedł prezes i powiedział że gdyby nie ja to firma była by nie rentowna
jaan
miesiąc temu
sankcje natychmiast. Blokada kont, wyjazdów itp. Wszystkich mundurowych objąć sankcjami.
malkontent
miesiąc temu
nie tak dawno nasz "naczelnik kraju " wykrzykiwał podczas protestów w obronie śądów i Tk że nie bedzie nam ulica ani zagranica mówiła co mamy robić i co jest dla nas najlepsze . Okazuje się ,że teoria KALEGO nadal obowiązuje .Dziwne bo Ten KALI był dzikim czarnoskórym z buszu w XIX wieku a dziś mamy XXI wiek i ponoć nowoczesną Europę .
Bronek
miesiąc temu
Pomagaliscie Ukrainie !!!!!! I coteraz macie?.......
jot23
miesiąc temu
Sfałszowali wybory 80% do 10% na rzecz przeciwniczki. Co za bzdety! Wara zbawiciele świata od Białorusi. Nie wystarczy wam pomarańczowa rewolucja na Ukrainie - a teraz mają was w d..?! ...
bCZJtJOP
Europ
miesiąc temu
Jestem przeciwny przemocy: Przemocy we Francji, USA, w Katalonii, w Polsce, na Białorusi, w Rosji i wszędzie indziej. Ale czy jeden z drugim barany, wymądrzający się i broniący kołchozowego satrapę, nie widzą, że wybory na Białorusi, to bandycki przekręt dyktatora. Ludzie, którzy wyszli na ulicę lub strajkują w zakładach pracy, to nie są agenci zachodu ani zielone ludziki tylko mądrzy, zniecierpliwieni, upodleni obywatele europejskiego kraju.
Slawek
miesiąc temu
„Zapłacić mają za nie ci, którzy zaangażowani byli w protesty” czyli Łukaszenka i jego pomagierzy nie zapłacą tylko protestujący?
blondynka
miesiąc temu
Jeszcze niedawno byla Makrela poklepujaca Tuska za posluszenstwo i nagle stala sie dobra bo pochwalila Ewangeliste.Juz nie jest wrogiem narodu nawrocila sie.CUD
kara
miesiąc temu
Do M Morawieckiego to KAŃCIAŻ KTO MU WIERZY RACZEJ NIKT
marlena
miesiąc temu
jak we francji protestujących pałowali bili to ani Angela ani morwiecki nie mieli nic przeciw temu. Co zz Hipokryzja , Bałagan w kraju w Polasce a oni pouczać chca LUKSZENKĘ , oN WIE JAK SIE RZADZI A NASI NIE WIEDZĄ A TYLKO TAK MÓWIĄ UDAJĄ WSTYD MI ZA TAKch przywódców
sam
miesiąc temu
z tej wdzięczności dla Polski Merkel dalej buduje z Rosjanami NS2 żeby nas wycyckać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić