o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Sytuacja na Białorusi. Angela Merkel zwróciła się do premiera Polski podczas szczytu UE

205
Podziel się

W środę po południu rozpoczęła się wideokonferencja na temat sytuacji na Białorusi. Głowy państw i rządów UE rozmawiać miały o wsparciu dla obywateli i sankcjach dla rządu. Z inicjatywą spotkania wyszedł Mateusz Morawiecki.

Sytuacja na Białorusi. Angela Merkel zwróciła się do premiera Polski podczas szczytu UE
Angela Merkel podziękowała polskiemu rządkowi za wyjście z inicjatywą zwołania szczytu. (PAP)
bDSDTZVN

Angela Merkel podziękowała polskiemu rządowi za inicjatywę. W ubiegłym tygodniu Mateusz Morawiecki wyszedł z pomysłem zwołania szczytu w sprawie bieżących wydarzeń na Białorusi. Celem spotkania jest omówienie pomocy obywatelom kraju i dojście do porozumienia, by zaprzestano używać przemocy.

Spotkaliśmy się dzisiaj by omówić najlepszą reakcję na bieżące wydarzenia na Białorusi. Nasze przesłanie jest jasne. Należy zaprzestać przemocy i rozpocząć pokojowy i pluralistyczny dialog. Przywódcy Białorusi muszą wziąć pod uwagę wolę obywateli - napisał Szef Rady Europejskiej, Charles Michel.
bDSDTZVP

Szczyt UE w sprawie wyborów na Białorusi. Podjęto szereg decyzji

Na spotkaniu podjęto decyzje dalszych działań. Według ustaleń Rady Europejskiej wystąpiono do władz Białorusi o rozpoczęcie dialogu, przyjęcia europejskiego planu solidarności z Białorusią, a przede wszystkim o zorganizowanie nowych wyborów.

bDSDTZVV

Mateusz Morawiecki, inicjator spotkania, wyszedł także z ciekawą propozycją. Premier Polski jest za wystosowaniem sankcji wobec Białorusi. Zapłacić mają za nie ci, którzy zaangażowani byli w protesty. Według Prezesa Rady Ministrów sankcje nie powinny uderzyć w gospodarkę Białorusi.

Ze swoim apelem do Rady Europejskiej wystąpiła również kontrkandydatka Łukaszenki, Swietłana Cichanouska. Prosiła o to, by Rada nie uznawała ostatnich wyborów. Jeśli odbędą się nowe wybory, mają one być pod nadzorem międzynarodowym.

bDSDTZVW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDTZWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(205)
Karol
8 miesięcy temu
Angela powiedz lepiej o czym rozmawiałaś z Putinem.
!!!!!
8 miesięcy temu
Łukaszenka nie wtrącał się do Polski, więc i nasze władze niech się nie zajmują Białorusią.
amm
8 miesięcy temu
Polacy do robienia bałaganu u kogoś, do judzenia i jątrzenia pierwsi, ale u siebie bałaganu nie widzą, uważają się za najlepszych i najmądrzejszych i wszystkich chcą pouczać chociaż nic nie znaczą i nikt się z nimi nie liczy. Białoruś sobie poradzi bez wymądrzania się Polaków.
bDSDTZWr
mAYK
8 miesięcy temu
GDZIE BYŁY PRAWA CZŁOWIEKA GDY WE FRANCJI POLICJA KATOWAŁA PAŁAMI MANIFESTUJĄCYCH , GDY KAŻDEGO DNIA BYLI RANNI I OFARY ŚMIERTELNE. GDZIE BYŁY PRAWA CZŁOWIEKA GDY W kATALONII POLCJA HISZPAŃSKA PROTESTUJĄCH PAŁAMI OKŁADAŁA I KAŻDEGO DNIA BYŁO TYSIĄCE RANNYCH I TYSIĄCE ARESZTOWAŃ I BYŁY OFIARY ŚMIERTELNE. GDZIE BYŁY PRAWA CZŁOWIEKA GDY W USA PAŁOWANO PROTESTUJĄCYCH I STRZELANO DO NICH ? GDZIE TAM BYŁY TE PRAWA CZŁOWIEKA ?
mocaq
8 miesięcy temu
Jeśli tam też było 100% do 0% w DPS-ach jestem jak najbardziej za powtórką wyborów
Najnowsze komentarze (205)
4321
7 miesięcy temu
KAWAŁ SOBIE ROBI CZYSTA PROPAGANDA
mona237
8 miesięcy temu
Pan Morawiecki powinien zająć się raczej tym co u nas się dzieje. Zająć się "pandemią"i naszą gospodarką, potem można udzielać się na innych frontach.
dssd
8 miesięcy temu
znam jedna bialorusinke, tam mieszkajaca i ona jest za lukaszenka. uwaza, ze zle nie maja, ze po ulicach lata glownie mlodziez. Nie podzielam jej zdania ale to ona jest tam nie ja...
Michał
8 miesięcy temu
Buahahahahahaha Angela podziękowała Mateuszowi. Ja sprzątam w zakładzie zatrudniającym 140 osób i wczoraj przyszedł prezes i powiedział że gdyby nie ja to firma była by nie rentowna
jaan
8 miesięcy temu
sankcje natychmiast. Blokada kont, wyjazdów itp. Wszystkich mundurowych objąć sankcjami.
malkontent
8 miesięcy temu
nie tak dawno nasz "naczelnik kraju " wykrzykiwał podczas protestów w obronie śądów i Tk że nie bedzie nam ulica ani zagranica mówiła co mamy robić i co jest dla nas najlepsze . Okazuje się ,że teoria KALEGO nadal obowiązuje .Dziwne bo Ten KALI był dzikim czarnoskórym z buszu w XIX wieku a dziś mamy XXI wiek i ponoć nowoczesną Europę .
Bronek
8 miesięcy temu
Pomagaliscie Ukrainie !!!!!! I coteraz macie?.......
jot23
8 miesięcy temu
Sfałszowali wybory 80% do 10% na rzecz przeciwniczki. Co za bzdety! Wara zbawiciele świata od Białorusi. Nie wystarczy wam pomarańczowa rewolucja na Ukrainie - a teraz mają was w d..?! ...
bDSDTZWj
Europ
8 miesięcy temu
Jestem przeciwny przemocy: Przemocy we Francji, USA, w Katalonii, w Polsce, na Białorusi, w Rosji i wszędzie indziej. Ale czy jeden z drugim barany, wymądrzający się i broniący kołchozowego satrapę, nie widzą, że wybory na Białorusi, to bandycki przekręt dyktatora. Ludzie, którzy wyszli na ulicę lub strajkują w zakładach pracy, to nie są agenci zachodu ani zielone ludziki tylko mądrzy, zniecierpliwieni, upodleni obywatele europejskiego kraju.
Slawek
8 miesięcy temu
„Zapłacić mają za nie ci, którzy zaangażowani byli w protesty” czyli Łukaszenka i jego pomagierzy nie zapłacą tylko protestujący?
blondynka
8 miesięcy temu
Jeszcze niedawno byla Makrela poklepujaca Tuska za posluszenstwo i nagle stala sie dobra bo pochwalila Ewangeliste.Juz nie jest wrogiem narodu nawrocila sie.CUD
kara
8 miesięcy temu
Do M Morawieckiego to KAŃCIAŻ KTO MU WIERZY RACZEJ NIKT
marlena
8 miesięcy temu
jak we francji protestujących pałowali bili to ani Angela ani morwiecki nie mieli nic przeciw temu. Co zz Hipokryzja , Bałagan w kraju w Polasce a oni pouczać chca LUKSZENKĘ , oN WIE JAK SIE RZADZI A NASI NIE WIEDZĄ A TYLKO TAK MÓWIĄ UDAJĄ WSTYD MI ZA TAKch przywódców
sam
8 miesięcy temu
z tej wdzięczności dla Polski Merkel dalej buduje z Rosjanami NS2 żeby nas wycyckać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić