Szok na Podkarpaciu. Zgwałcił 16-latka w opuszczonym internacie

283

W Sądzie Rejonowym w Ropczycach na Podkarpaciu ruszył proces 29-letniego Kamila Ł. z Pustkowa-Osiedla. Mężczyzna jest oskarżony za doprowadzenie do obcowania płciowego z małoletnim. Grożąc amstaffem, miał zmusić nastolatka do "innej czynności seksualnej". Grozi mu 12 lat więzienia.

Szok na Podkarpaciu. Zgwałcił 16-latka w opuszczonym internacie
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do szokującego zdarzenia doszło w lutym tego roku w miejscowości Pustków-Osiedle na Podkarpaciu. 29-letni Kamil Ł. wyszedł na spacer ze swoim psem rasy amstaff. Nieopodal swojego bloku zauważył 16-letniego chłopaka. Mężczyzna poprosił nastolatka, aby pomógł mu znaleźć bezdomnego, który był mu winien pieniądze.

Zgwałcił 16-latka, grożąc mu amstaffem

Według śledczych, po krótkiej rozmowie mężczyzna miał zaciągnąć nastolatka na teren opuszczonego internatu przy szkole. Tam zaczął grozić chłopakowi, że jeżeli nie zrobi to, czego chce, poszczuje go agresywnym psem.

Potem, jak poinformowała prokuratura, miało dojść do "innej czynności seksualnej". Przerażonemu 16-latkowi udało się zadzwonić do kolegów. Kiedy przyszli mu pomóc, 29-latek zaczął grozić, że jego amstaff zagryzie chłopaków na śmierć, ale na szczęście przestał znęcać się nad nastolatkiem.

Nie przyznawał się do zarzucanych czynów

29-latek zabrał psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Kilkadziesiąt minut później został jednak zatrzymany przez policję. Przebywał w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Kamil Ł. nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów i twierdził, że do kontaktu seksualnego, jak również do innej czynności seksualnej doszło za zgodą szesnastolatka.

Mężczyzna ma postawionych sześć zarzutów. Najpoważniejszy z nich to doprowadzenie do obcowania płciowego z małoletnim. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – mówi prok. Tomasz Zwierzyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Dębicy.

Odpowie również za inne przestępstwa

W piątek ruszył proces Kamila Ł. Policji 29-latek jest już dobrze znany. Przed sądem będzie odpowiadał jeszcze za kradzież oleju napędowego, posiadanie substancji niedozwolonych oraz jazdę samochodem pod wpływem amfetaminy.

Zobacz także: Rosjanin przeżył piekło w więzieniu. Twierdzi, że jest niewinny, udokumentował ślady tortur
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić