Szokująca sytuacja w rosyjskim pociągu. Poszło o kolor plecaka dziecka

Rosjanin zmusił dziecko do zdjęcia plecaka, z którym wracało ze szkoły. Powód? Był... żółto-niebieski i przypominał mężczyźnie kolory flagi Ukrainy. Na szokującym filmiku widać, jak oburzony pasażer atakuje bezbronne dziecko przekleństwami i próbuje siłą zabrać plecak.

Szokująca sytuacja w rosyjskim pociągu. Poszło o kolor plecaka dziecka
Rosjaninowi nie spodobały się kolory plecaka (Getty Images, Telegram, ? Copyright Sergej Ku?erov)

Do szokującego zdarzenia doszło w jednym z pociągów osobowych w obwodzie moskiewskim. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać jak dorosły mężczyzna zaczął zaczepiać dwójkę dzieci, które najprawdopodobniej wracały ze szkoły do domu.

Rosjanin kontra żołto-niebieski plecak

Jak się okazało, pasażerowi nie podobały się kolory plecaka jednego z chłopczyków. Żółto-niebieski tornister kojarzył mu się z kolorami flagi Ukrainy. Mężczyzna najpierw próbował słownie zmusić ucznia do zdjęcia plecaka.

Ukraina? Zdejmuj to! - krzyczał oburzony Rosjanin.

Nikt nie zareagował

Na filmiku widać, że przerażone dzieci nie wiedziały, co odpowiedzieć dorosłemu mężczyźnie i nie rozumiały, dlaczego nie mogą mieć takiego plecaka. Po chwili pasażer siłą zabrał chłopczykowi plecak i rzucił na brudną podłogę.

Warto podkreślić, że na zaczepianie dzieci przez dorosłego mężczyznę nie zareagował żaden z pasażerów. Dziwne zachowanie Rosjanina może też wskazywać na to, że mógł być pod wpływem alkoholu.

Trwa ładowanie wpisu:telegram

Rosjanie wspierają wojnę i obwiniają Ukrainę

Według najnowszych sondaży 74 proc. Rosjan popiera działania rosyjskiej armii na Ukrainie. Niemal tyle samo uważa, że "specjalna operacja wojskowa" (tak propaganda nazywa inwazję) zakończy się zwycięstwem Rosji - wynika z sondażu przeprowadzonego przez niezależny ośrodek Centrum Lewady.

Ponad połowa Rosjan (57 proc.) uważa, że USA i kraje NATO są odpowiedzialne za śmierć i zniszczenia na Ukrainie, kolejne 17 proc. obwinia Ukrainę, a tylko 7 proc. - Rosję.

Zobacz także: 100 dni wojny w Ukrainie. Czy Polska jest bardziej bezpieczna?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić