o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Szokujące nagranie. Tak działają rosyjskie służby

443
Podziel się

Aresztowanie i wtrącenie do więzienia antykremlowskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego wywołało w Rosji masowe protesty. Policja bezwzględnie rozprawia się z manifestantami, którzy domagają się uwolnienia aktywisty. Do sieci w kontrolowany sposób "wyciekło" nagranie pokazujące brutalne zatrzymanie jednego z dziennikarzy.

Szokujące nagranie. Tak działają rosyjskie służby
Dziennikarz Giennadij Szulga został rzucony na ziemię i "przesłuchany" przez rosyjskie służby bezpieczeństwa. (Twitter)
bDKbwCsB

W niedzielę do mieszkania blogera Giennadija Szulgi we Władywostoku wtargnęli uzbrojeni funkcjonariusze. Mimo braku jakichkolwiek zarzutów powalili go na ziemię i rozpoczęli "przesłuchanie". Powodem najścia miało być to, że Szulga transmitował wcześniej na żywo jeden z protestów w obronie Aleksieja Nawalnego.

Brutalne zatrzymanie rosyjskiego dziennikarza. "Wyciekło" nagranie rosyjskich służb

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z zajścia. Pierwotnie określono je mianem "wycieku". Eksperci podkreślają jednak, że klip celowo opublikowały rosyjskie służby bezpieczeństwa.

bDKbwCsD

Na filmie widać, jak funkcjonariusz przyciska dziennikarza do ziemi. Mężczyzna leży tuż obok stojących na podłodze misek z jedzeniem i piciem dla psa. Przesłuchanie odbywa się w bardzo niecodziennych okolicznościach.

Podać imię i nazwisko – wykrzykuje tonem nieznoszącym sprzeciwu funkcjonariusz na filmie.
bDKbwCsJ

Nagranie ma być przestrogą. "Ludzie mają się bać"

Giennadij Szulga opowiedział o swoim zatrzymaniu reporterom BBC. Stwierdził, że funkcjonariusze użyli w stosunku do niego nadmiernej siły. Wyjaśnił także, dlaczego jego zdaniem nagranie pojawiło się w internecie.

Zostało opublikowane, żeby ludzie się bali. Chodzi o pokazanie, do czego zdolna jest władza, co będzie się działo, jeżeli ludzie będą mówić prawdę o tym, co się dzieje w kraju – podkreślił bloger.
bDKbwCsK

Żonie Giennadija funkcjonariusze kazali położyć się na ziemi. Zdaniem dziennikarza chodziło o wywarcie na niego nacisku. Mężczyzna nie czuje się ani trochę winy.

To nie ma nic wspólnego z prawem i porządkiem. Nie jestem kryminalistą – stwierdził Szulga, cytowany przez BBC.

Dziennikarz odniósł się także do sposobu rządzenia Władimira Putina. Podkreślił, że wcześniej Kreml "starał się zachować jakieś pozory demokracji". Zdaniem Szulgi teraz jednak wygląda to zupełnie inaczej.

Kiedyś chciano pokazać, że w Rosji funkcjonują demokratyczne instytucje. Teraz jednak maski opadły – ocenił.
bDKbwCsL

Obejrzyj także: Kulisy rządów Władimira Putina. "W fotelu prezydenta Rosji siedzi bandyta"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKbwCsM
bDKbwCte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(443)
Marek
3 tyg. temu
Typowa milicjanty w kupię siła. Co n zrobisz. A u nas milicja inna? Też zwykłych ludzi gnębi a przestępców się boi. Co w tym strasznego. Milicja jak milicja. Żaden człowiek nie może być milicjantem tylko jakieś podłe gówienko z kompleksami.
...
3 tyg. temu
Mafijne metody. Cała prawda o kgb.
hmmm
3 tyg. temu
W normalnym kraju służby nie są bezkarne, ale to Rosja.
bDKbwCtf
jaa
3 tyg. temu
Dobrze, że nie mieszkamy w Rosji.
do olgino
3 tyg. temu
Tak nie jest wszędzie, tak jest u was i taki reżim wspieracie.
Najnowsze komentarze (443)
prorok
1 tyg. temu
u nas też tak będzie, kwestia miesięcy...
kotek
2 tyg. temu
Zatrzymany podobny jest do znanego Polaka.
Leon
3 tyg. temu
Ale trafili pod właściwy adres,natomiast "nasi" robią to samo tylko mylą mieszkania.najlepsi są w hamryce, duszą gościa w tej pozycji aż wyzionie ducha.
PunkRockJakUJ
3 tyg. temu
ta jasne , zatrzymali typa i to nagrali jeszcze przy misce i żarciu dla psa - albo chcą żeby zaczeli mordować policjantów za takie traktowanie ludzi albo to jakiś koleżaka ich redaktor który się na to zgodził - znając zycie to się zgodził i kręcą gówno burze i jeszcze za to pieniądze
Janosik
3 tyg. temu
Dla znających rosyjskie realia, maski nawet nie były założone. Jak królowało bezprawie tak i króluje.
PL!
3 tyg. temu
No to patrzcie co nas wkrótce czeka w Pisdolandzie.
olek
3 tyg. temu
Ta i jeszcze zdjęcia robią,a głupcy czytają i wierzą,czemu nie napiszą iż Żydzi pozwolili A.H dojść do władzy,a wysocy urzędnicy niemieccy pochodzenia żydowskiego w póżniejszym czasie odwdzięczyli się zapraszając swych ziomali do komór gazowych
waldix
3 tyg. temu
obejrzyjcie jak polska policja zatrzymuje i kolano na szyi
bDKbwCsX
gość
3 tyg. temu
Identycznie jak za PO-PSL. Też gnębili media, które pisali o nich prawdę. Radziecka nauka nie idzie w las.
wiadomo
3 tyg. temu
a niemcy popychają NS II. przecież każdy wiem, ze w ru służby nie patyczkują się z opzycją.
Rychu
3 tyg. temu
To są jakieś pieszczoty w porównaniu do brutalnych ataków oprawców PIS-owskich na Martę Lempart i Babcię Kasię kochaną, miłą, spokojną staruszkę
hrehasf
3 tyg. temu
W tym kierunku zmierza PL pow władzą PIS. Trybunału Konstytucyjnego już nie ma, niezależność sądów nadszarpnięta, prokuratura w pełni na skinienie palca władzy, służby specjalne upolitycznione. Media w trakcie przejmowania. Gratuluje 500 srebrników.
Krt
3 tyg. temu
Za Tuska tez tak było
trakt
3 tyg. temu
Tak wyglądają prowokacje organizowane przez CIA.Zarówno te byłe w Polsce jak i obecne na Ukrainie, Białorusi i w Rosji.Przekupieni ludzie są podstawieni do roli "opozycjonistów" aby następnie "odpowiednie" media miały podstawę do oskarżeń wobec tej "złej" władzy.Wszystko jest wyreżyserowane i sterowane z USA.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić