Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Tak wojsko USA zabiło 7 niewinnych dzieci. Nagranie już nie jest tajne

183
Podziel się:

"The New York Times" dotarł do nagrań, na których widać atak drona na niewinnych cywili w stolicy Afganistanu 29 sierpnia 2021 roku. Na chwilę przed atakiem 11-letnie dziecko podbiegło do swojego ojca i wsiadło do jego auta. Wtedy Amerykanie odpalili pocisk Hellfire. Zginęło 10 osób, w tym 7 dzieci. Pentagon przyznał się do "błędu".

Tak wojsko USA zabiło 7 niewinnych dzieci. Nagranie już nie jest tajne
Atak amerykańskiego drona w Afganistanie (Department of Defense)

Amerykanie przeprowadzili atak 29 sierpnia 2021 roku. Amerykański dron uderzył wówczas w samochód, ponieważ Pentagon był przekonany, że pojazd stanowił zagrożenie dla sił USA. Bezpośrednio po zdarzeniu pojawiły się doniesienia, że ofiarami byli cywile. Dron zabił 10 niewinnych osób, w tym siedmioro dzieci.

Dron zaatakował cywili

Frank McKenzie, szef Dowództwa Centralnego Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) przyznał później, iż dochodzenie wykazało, że jest nieprawdopodobne, by w pojeździe znajdowali się bojownicy tzw. Państwa Islamskiego.

Na najnowszym nagraniu z monitoringu atakującego drona widać, co się działo kilkanaście sekund przed atakiem. To pierwsze publiczne ujawnienie nagrań przedstawiających działania amerykańskiego wojska podczas sierpniowego ataku. Na filmiku widać, że dron zaatakował w gęsto zaludnionej dzielnicy. Nawet na kilkanaście sekund przed atakiem w zasięgu kamery drona byli zwykli cywili.

Myśleli, że samochód prowadził terrorysta

Z perspektywy czasu jest jasne, że obrazy z kamery zostały źle zinterpretowane przez tych, którzy zdecydowali się na atak. 29 sierpnia amerykańscy operatorzy śledzili kierowcę białej toyoty corolli przez około osiem godzin. Uznali, że był to członek ISIS-K, który przewozi bomby.

Ale tym człowiekiem był Zemari Ahmadi, długoletni pracownik amerykańskiej organizacji humanitarnej. Jak podaje "The New York Times", wojsko pracowało tego dnia pod ogromną presją, aby odeprzeć kolejny atak na żołnierzy, dlatego działało "chaotycznie". Żołnierze byli przekonani, że śledzą terrorystę ISIS-K, który może zdetonować bombę w pobliżu lotniska w Kabulu.

Ostra dyskusja na temat ataku dronów

"The New York Times" uzyskał materiał filmowy z ataku drona w drodze pozwu przeciwko Centralnemu Dowództwu Stanów Zjednoczonych. Filmik już wzbudził ostrą dyskusję na temat zasad nalotów i ochrony ludności cywilnej w czasie ataków dronów. Generał Frank McKenzie przeprosił za błąd i przekazał, że Stany Zjednoczone rozważają wypłatę odszkodowań rodzinom ofiar.

Według relacji rodziny zabitego kierowcy 37-letni Zemerai Ahmadi podjechał przed swój dom i użył klaksonu. Wówczas podbiegł 11-letni syn kierującego, który wsiadł do auta. Samochód wjechał na podjazd, podbiegły do niego inne dzieci. Wówczas w pojazd uderzył pocisk Hellfire. Zginęli Ahmadi, jego pełnoletni syn i kuzyn oraz siedmioro dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
zniesmaczony
4 miesiące temu
W WTC też byli niewinni ludzie! Również w samolotach leciały niewinne dzieci! Coś jeszcze? Każde muzułmańskie dziecko potrafiące chodzić, jest zagrożeniem dla nas nie wiernych!
Luc
4 miesiące temu
Te dzieci zabili islamiści którzy chowają się wśród cywilów.
afrykaner
4 miesiące temu
jankesi zatruli jezioro pod Saharą i cisza.
PeBe
4 miesiące temu
Żydzi katują Palestyńczyków na ich własnej ziemi a mimo to świat tyle lat milczy i udaje że nic się nie dzieje.
3ty
4 miesiące temu
przeciez przeprosili. wiec o co kaman.
Mama
4 miesiące temu
Straszne i to są skutki wojny. Módlmy się żebyśmy nie byli jej świadkiem w Polsce, bo mam wrażenie ze Rosja testuje moment do którego może sie podsunąć. A najbardziej ucierpią wtedy dzieci;-(
sawa88
4 miesiące temu
Poligon sobie zrobili z Afanistanu ale i tak wojne przegrali, uciekali tak szybko jak z Wietnamu
marta88
4 miesiące temu
Ktoregos dnia kazdy dostanie to na co zasluzyl
smutne
4 miesiące temu
"Generał Frank McKenzie przeprosił za błąd i przekazał, że Stany Zjednoczone rozważają wypłatę odszkodowań rodzinom ofiar." i po problemie?... 😴😴😴
Stop
4 miesiące temu
Może ludzie kiedyś zrozumieją że nie ma dobrych i złych są tylko interesy. Rosja i USA niewiele różnia się od siebie, oboje mają zapędy do imperializmu, tylko że Rosja ma gorszy PR na świecie a USA przestawiają jako szeryfa, ale to niestety kraj który dopuszcza się od wielu lat terroryzmu i tyle.
aaannanabba56...
4 miesiące temu
Problem to będzie po wojnie która teraz trwa w każdym wimiarze i nie trzeba do tego UFO... Walka jest wszędzie - to pandemia strachu.. stres sprawia że rosną guzy na mózgu.. ludzie umierają ze strachu,,, ale jaja zaczną sie jak będzie po wszystkim i pojawią sie nowi zbawiciele... ... i zacznie sie IMPREZA... bedą wam robić cuda.. rozdawać złoto ale wirtualnie. Z CHMURY.... aby was jeszcze bardziej ogłupić... zobacz co oznacza ATCENTRYZM ....... system juz nad wami nie ma ŻADNEJ kontroli i jesteście wolni bo przestaliście żyć w strachu ! ale większość nadal lubi się bać i pragnie by trwał ten horror bo to jest najlepszy BIZNES ! .
aaannanabba
4 miesiące temu
Problem to będzie po wojnie która teraz trwa i jest wszędzie - to pandemia strachu.. stres sprawia że rosną guzy na mózgu.. ludzie umierają ze strachu,,, ale jaja sie zaczną jak będzie po wszystkim i pojawią sie nowi zbawiciele... ... bedą wam robić cuda.. rozdawać złoto ale wirtualnie... aby was jeszcze bardziej ogłupić... zobacz co oznacza ATCENTRYZM ....... system juz nad wami nie ma ŻADNEJ kontroli i jesteście wolni bo przestaliście żyć w strachu ! ale większość nadal lubi się bać i pragnie by trwał ten horror bo to jest najlepszy BIZNES ! .
Polkris
4 miesiące temu
uważajcie na tych zbawicieli po pandemii i po tych kontrolowanych wojnach... bedą wam robić cuda.. aby was jeszcze bardziej ogłupic... zobacz co oznacza ATCENTRYZM UWAGA system juz nad wami nie ma ZADNEJ kontroli i jestescie wolni bo przestaliście żyć w strachu !
życiecywili
4 miesiące temu
no cóż sianie demokracji na całym świecie kosztuje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić