Tak żyją Rosjanie. Niewiarygodne, co skrywają podziemne korytarze

Do sieci trafiło nagranie prezentujące podziemne korytarze, w których ukrywali się Rosjanie. Stworzyli kryjówki, które próbowali zamaskować drzwiami skrzyni na amunicję. Niewiarygodne, co skrywają podziemne korytarze.

Tak żyją Rosjanie. Niewiarygodne, co skrywają podziemne korytarze
Tak Rosjanie maskują swoje pozycje (Twitter, @wartranslated)

Rosjanie zaatakowali Ukrainę 24 lutego. Teraz wielu z nich nierzadko szuka wszelkich sposobów, by schronić się przed ukraińską armią. Jednym z nich są podziemne kryjówki. Stworzyli sieć kilku korytarzy oraz pojedyncze "ziemne domki", w których spali i mieszkali.

Podziemne korytarze zostały odpowiednio zamaskowane. Głębokie, ale ciasne doły osłonięto drewnianymi drzwiami od wielkich skrzyń wojskowych, w których trzymana jest zazwyczaj amunicja. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to broń wkopana w ziemię. Po otwarciu prawda okazuje się być zgoła inna.

Ukraińcy odkryli kreatywną rosyjską podziemną pozycję z wejściem zamaskowanym za zwyczajną skrzynką z amunicją - napisał użytkownik Twittera pod opublikowanym nagraniem.

Tak żyją Rosjanie. Niewiarygodne, co skrywają podziemne korytarze

Niewiarygodne, co skrywają podziemne korytarze. Przede wszystkim jest tam bardzo ciemno i wilgotno. "Ziemne mieszkania" są też bardzo ciasne.

W środku znajduje się jednak miejsce na posłanie i kilka bocznych "pokoi". Na nagraniu widać fragmenty śpiworów lub innych okryć służących do spania. Nie brakuje także schodków, które prowadzą na dół ciemnej kryjówki.

Na nagraniu słyszymy głos mężczyzny, autora filmiku. Oprowadza on widzów po kryjówkach z latarką w dłoni. - Zobaczcie jak Rosjanie maskują swoje pozycje - mówi.

Tak to jest zrobione. Nie powiedzielibyście, że to jest wejście. Dopiero, gdy to otworzysz, to pojawia się podziemne wejście. Ciasno tu. Być może jakiś Buriat żył tutaj i spał. To dziury, w których oni mieszkają, wystarczy spojrzeć. Polowe warunki - wyjaśnia autor nagrania.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Do czego dąży Rosja w Donbasie? Gen. Bieniek wyjaśnia strategię
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić