Rosjanie otrzymali "nową" broń. "Na tym można grać"

W mediach społecznościowych pojawił się filmik z rosyjskimi żołnierzami. Rekruci otrzymali "nową" broń. Wszystkie karabiny się rozlatują, a niektóre części są powyginane i wydają z siebie dziwne dźwięki. Żołnierze żartują, że można z nich nie tylko strzelać, ale także wykorzystać jako instrumenty muzyczne.

Rosjanie otrzymali "nową" broń. "Na tym można grać"
Rosjanie chwalą się nową bronią. (Twitter)

Żołnierze, którzy zostali niedawno zrekrutowani do rosyjskiej armii pokazali broń, którą otrzymali. Filmik został udostępniony na Twitterze przez Dimitra ze strony wartranslated.com, który zajmuje się dokumentowaniem wojny w Ukrainie.

"Nowa" broń dla Rosjan

Rosyjskie mobiki (zmobilizowani) recenzują swoje "nowe" zardzewiałe karabiny szturmowe, które dzięki swobodnie poruszającym się częściom, mogą służyć również jako instrumenty muzyczne - napisał na Twitterze Dmitri.

Żołnierze na filmiku pokazywali sobie "nową" broń, którą otrzymali. Niemal wszystkie części były stare i pordzewiałe. Niektóre elementy były w całości powyginane. W pewnym momencie jeden z Rosjan usłyszał wystrzały i ironicznie stwierdził, że "ktoś się zastrzelił widząc te karabiny".

W kolejnej części żołnierze zauważyli, że niektóre elementy wydaja z siebie dźwięki. Jeden z nich stwierdził, że karabiny mogą posłużyć jako instrumenty muzyczne i zaczął imitować grę. Później powiedział, że z taką bronią "wygrają ze wszystkimi"

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przechwycił niedawno rozmowę rosyjskiego żołnierza. Został on zmobilizowany w ramach częściowej mobilizacji ogłoszonej przez Władimira Putina na początku września. W rozmowie poskarżył się, że nowi żołnierze nie otrzymują nawet podstawowego wyposażenia.

Otrzymują za to listę rzeczy "do kupienia". Znajdują się na niej nawet mundury czy też kamizelki kuloodporne. W niektórych regionach żołnierze otrzymują kamizelki kuloodporne, ale... do paintballa. Te nie chronią nawet przed najprostszą bronią palną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jak rosyjscy żużlowcy otrzymają polskie licencje? Wyjaśniamy krok po kroku
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić