Taką grafikę zobaczyli w Ukrainie. Poznajecie kto to? Macie rację!

W Tarnopolu przy przystankach autobusowych wyświetlane są tajemnicze grafiki, które przedstawiają, jak podają Ukraińcy, bohatera z Polski. Kogo? Odpowiedź jest oczywista. To oblicze zna każdy.

Taką grafikę zobaczyli w Ukrainie. Poznajecie kto to? Macie rację!
Plakat, który przedstawia bohatera - z Polski (Getty Images, Twitter, @czaplinskiii)

Andrzej Duda pojawił się na ukraińskiej grafice, która przygotowana została przez ukraińskiego artystę Wołodymyra Ewkara, - podaje portal NaTemat. To wielkie zaskoczenie, które z pewnością u niejednego Polaka wywoła wielką dumę. Tak postanowiono uczcić ważną dziś dla Ukraińców postać.

Czego by nie mówić o prezydencie Polski, to jednak w ostatnim czasie przysłużył się narodowi, który od ponad miesiąca odpiera atak Rosjan. Mieszkańcy Tarnopola postanowili nie pozostawić wielu gestów pomocy bez odpowiedzi - dlatego też powstały grafiki.

Plakaty przedstawiają rycerza w niebieskiej zbroi na żółtym tle, który trzyma olbrzymi miecz i ubrany jest w ciężką zbroję z biało-czerwoną flagą. Napis na grafice-plakacie brzmi:

Tarnopol dziękuje Polakom - przyjaciołom Ukrainy - takie tłumaczenie zaproponował Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów (Twitter).

To nie pierwszy plakat ukraińskiego artysty

Warto pokazać inne dzieła artysty, które opublikował na swoim koncie na Facebooku.

Wcześniej, na innej grafice, jako obrońcy Ukrainy w jednym rzędzie zostali przedstawieni m.in. zachodni przywódcy, ale nie tylko: Joe Biden, Boris Johnson, Ingrida Šimonyt oraz Recep Tayyip Erdoğan.

Wszyscy przedstawieni zostali z niebiesko-żółtą przepaską, na piersi mając flagi ojczystych państw. Grafika obiła się w sieci szerokim echem, więc z pewnością i ta nowa, z prezydentem Andrzejem Dudą nie pozostanie niezauważona.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić