Aniela Siwek| 

Talibowie zamordowali jej rodziców. Krwawa zemsta nastolatki w Afganistanie

203

Afgańska nastolatka zabiła dwóch talibów i raniła kilku innych po tym, jak zamordowali jej rodziców. Dziewczyna wyciągnęła z domu broń należącą do ojca i zaczęła strzelać w kierunku bojowników.

Talibowie zamordowali jej rodziców. Krwawa zemsta nastolatki w Afganistanie
Qamar Gul zabiła dwóch bojowników.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w prowincji Ghor w Afganistanie. Ojciec dziewczyny był bardzo ważną osobą w swojej rodzinnej wiosce. Był także znany z gorliwego popierania rządu, co nie podobało się bojownikom.

W akcie zemsty nastolatka zabiła bojowników

Talibowie wkroczyli do jego domu, siłą wyciągnęli go na zewnątrz, a następnie zamordowali.  Zabili także matkę nastolatki, ponieważ próbowała ochronić swojego męża i stawiała opór. Qamar Gul zemściła się za tę okrutną zbrodnię i zaczęła strzelać do bojowników z broni, którą posiadał jej ojciec.  

Qamar Gul, która także była w domu, wzięła broń AK-47, którą posiadali rodzice i najpierw zastrzeliła dwóch bojowników, którzy zabili jej rodziców, a następnie zraniła kilku innych – powiedział szef lokalnej policji Habiburahman Malekzada. 
Zobacz także: Sławomir Nowak zatrzymany. Janusz Kowalski: skończył jako zwykły łapówkarz

Według różnych danych Gul ma od 14 do 16 lat. Dziewczyna, podobnie jak wielu innych Afgańczyków, nie zna swojego dokładnego wieku. Obecnie wraz ze swoim bratem przebywa w nowym domu, którego lokalizacja utrzymywana jest w tajemnicy.

Mieszkańcy wioski wydali policji wszystkich bojowników, którzy napadli na dom nastolatki. Dziewczyna została okrzyknięta bohaterką, a jej czyn mimo brutalności, jest chwalony. W mediach społecznościowych przekazywane jest zdjęcie Gul, na którym trzyma karabin.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić