Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Tarnów. Znalazła w szafie słoiki. Musieli interweniować antyterroryści

86

Do zdarzenia doszło na Komisariacie Policji Tarnów-Centrum w województwie małopolskim. Starsza pani przyniosła na miejsce słoiki, które znalazła w trakcie porządków. Trzeba było ewakuować cały budynek.

Tarnów. Znalazła w szafie słoiki. Musieli interweniować antyterroryści
Do ewakuacji doszło na małopolskim Komisariacie Policji Tarnów-Centrum (Policja Małopolska)

Jak ujawnił Sebastian Gleń, rzecznik Policji Małopolskiej, 70-latka znalazła słoiki w szafie swojego zmarłego ojca. Ponieważ seniorka nie wiedziała, co zawierają pojemniki, udała się do jednej z lokalnych aptek. Stamtąd skierowano ją do komisariatu policji przy ul. Narutowicza w Tarnowie.

Ewakuacja Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Co zawierały słoiki?

Funkcjonariusze policji podejrzewali, że w słoikach może znajdować się groźna substancja. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa.

Pirotechnicy rozpoczęli badania nad zawartością trzech słoików. Odkryli, że wewnątrz jednego z nich umieszczono silnie wybuchowy kwas pikrynowy.

Ze względu na odnalezienie kwasu pikrynowego zarządzono ewakuację komisariatu. Kilkunastu policjantów oraz kilku cywilów musiało wyjść z budynku, ponieważ ta substancja wybuchowa może działać silniej niż trotyl.

Substancje zabezpieczono, a następnie przetransportowano poza teren miasta. Tam doszło do zniszczenia zawartości słoików.

Zobacz także: Zobacz też: Przeżyli wybuch w Bejrucie. Wstrząsające relacje świadków
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić