o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Taśmy Daniela Obajtka. Prezes PKN Orlen ma kłopoty

29
Podziel się

"Gazeta Wyborcza" dotarła do nagrań, które mają być dowodem na łamanie prawa przez obecnego prezesa PKN Orlen. Daniel Obajtek jako wójt Pcimia miał łączyć stanowisko w samorządzie z zarządzaniem prywatną firmą.

Taśmy Daniela Obajtka. Prezes PKN Orlen ma kłopoty
Daniel Obajtek (PAP, Radek Pietruszka)
bDZtqigl

Daniel Obajtek jest, jak twierdzą niektórzy, prawą ręką prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Od trzech lat kieruje koncernem PKN Orlen. W styczniu tego roku pojawiły się sugestie, że Obajtek może nawet w przyszłości zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera. Polityk mocno chwalony jest przede wszystkim przez polityków Solidarnej Polski.

Szokujące informacje przedstawiła w piątek "Gazeta Wyborcza", która ujawniła taśmy, na których ma być słyszany głos Daniela Obajtka. Z materiałów ma wynikać, że jeszcze jako wójt Pcimia chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował.

bDZtqign

Obajtek kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną firmą TT Plast. Jako samorządowiec nie mógł tego robić, a potem skłamał w tej sprawie przed sądem. Taśmy Daniela Obajtka zostały dostarczone do prokuratury przez Romana Lisa.

Daniel Obajtek. Człowiek Jarosława Kaczyńskiego

Prezesowi PKN Orlen w lutym przyznano statuetkę "Człowieka Wolności" tygodnika "Sieci". Nazywany jest ulubieńcem Jarosława Kaczyńskiego, który bardzo pozytywnie wypowiadał się na jego temat.

W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postacią - mówił Kaczyński.
bDZtqigt
Zobacz także: Pogoda na marzec. Najpierw ładnie i słonecznie, potem się pogorszy
bDZtqigO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Polka
2 miesiące temu
Już wiemy, o co chodzi w nagonce na prezesa Obajtka. O fuzję Lotosu i Orlenu - ''musi być wstrzymana''.
Piotr
3 miesiące temu
Tak sie czepiacie goscia, ale przeciez gdzie on indziej znajdzie prace jak nie w administracji panstwowej lub w zarzadzie panstwowej spolki. Przeciez nie ma kwalifikacji do robienia czegos innego. Kompetencje: wiernosc, biernosc, bog, honor, ojczyzna i coniedzielna msza. Dajcie mu zyc i ciezko zarabic pieniadze😂
ak001
3 miesiące temu
Co za bzdury! Jakie tam łamanie prawa?! Przecież jest w PiSie i na dodatek ta pupil prezesa. Jego prawo się nie ima!
bDZtqigP
jak Banaś?
3 miesiące temu
bo to jest Gigabajtek na abonamecie z PiS
Goldengecko
3 miesiące temu
Wiadomo że w Pisie na zaufanych nie bierze się takich z czystą kartą bo taki mógłby zacząć fikać a tak to się ma parę haków na niego i się nie wychyla
Jerzy
3 miesiące temu
Najlepsze bylo goebbelsowe tvp ktore stwierdzilo ze przeklina bo ma zespol touretta(choc w rzeczywistosci sa one zupelnie inne ) ale do zarzutow sie w ogole nie odniesli
swojaki
3 miesiące temu
Nadal grabią nasze pieniądze w spółkach Skarbu Państwa. Gigantyczne, milionowe pensje swojaków i pociotów na stanowiskach w tych spółkach, zasilają pośrednio kasy partii z naszych podatków. Tak się wyprowadza pieniądze z budżetu w białych rękawiczkach i zgodnie z prawem. Kiedy to się skończy?
xxx
3 miesiące temu
Kim jest Obajtek. Człowiek Pis-u od dawna. Powiazany z Szydło. Wypromowany na malowaniu ścian z czołówką PIS w szkole Pcimiu po powodzi. Układy, układy i jeszcze raz układy. Mam nadzieję, ze wszystko sie odmieni i ktos rozliczy tych ludzi. Polacy, opamiętajcie się.
kanał...
3 miesiące temu
Żartujecie ?- kłopoty , jakie kłopoty. A kt z pisu ma kłopoty. To MY PODATNICY POLSCY , pracujący POLACY możemy i będziemy mieć KŁOPOTY ...ich utrzymujemy i za nich poniesiemy wszelkie kary
Pit
3 miesiące temu
😂😂😂😂 i te bzdury co wypisują brukowce opozycji ta wiarygodność 😂😂😂😂😂
Pisoff
3 miesiące temu
Juz wiem dlaczego jarek tak do lubi bo jest taki sam jak on: cyt. „ jeszcze jako wójt Pcimia chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował „ żółci ma tyle samo
JaTy
3 miesiące temu
Obajtek jest naprawdę dobry, ale co to byłby za polityk bez żadnych taśm...? Opozycja likwiduje wszystkich potencjalnych kandydatów na urząd prezydenta RP? Chyba byłoby lepiej popracować nad własnym... Tak to trochę wygląda z fotela laika.
Gdańszczanin
3 miesiące temu
Tylko dobra zmiana potrafi, gościu z wiochy z wójta na prezesa guru prasowy, wujek niepotrzebny, ma nowego Jareczka.
bDZtqigH
ojej
3 miesiące temu
a ci znowu próbują namieszać czymś z przed kilkunastu lat ,co zostało wyjaśnione ,i znowu mokry kapiszon
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić