o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Tego zabrakło w filmie "Zabawa w chowanego". Nowe informacje ws. biskupa Janiaka

34
Podziel się

Pojawiły się nowe informacje, których zabrakło w dokumencie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Wiemy, jak biskup Edward Janiak tuszował pedofilskie wybryki Edwarda P.

Edward P. prowadził rekolekcje dla dzieci, choć nie miał już posługiwać
Edward P. prowadził rekolekcje dla dzieci, choć nie miał już posługiwać (Getty Images)
bErTNuGJ

OKO.press donosi, że już w kwietniu 2019 do redakcji spływały niepokojące informacje od czytelników. Alarmowali oni, że bohater jednej z najgłośniejszych afer pedofilskich, ksiądz Edward P. prowadzi rekolekcje dla dzieci pod Wrocławiem.

Tłumaczenia proboszcza parafii, gdzie działał Edward P. były zaskakujące. Mówił, że pozwolił księdzu-pedofilowi pracować z najmłodszymi, bo ma trudną sytuację finansową.

Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

bErTNuGL

Okazało się, że ks. Edward P. to bliski znajomy jednego z wysoko postawionych duchownych. Chodzi o Edwarda Janiaka, który jest byłym biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, a obecnie biskupem kaliskim.

Natemat.pl przypomina, że biskup Janiak już w 2003 roku miał zapewniać, że "ksiądz Edward już nigdy nie będzie mógł pełnić posługi kapłańskiej". Tak się jednak nie stało. W 2003 roku skazany za molestowanie duchowny został proboszczem w Brożcu.

bErTNuGR

Ks. Edward P. zdemaskowany

Kiedy w 2019 roku skazany Edward P. prowadził rekolekcje, w mediach zaczęło wrzeć.

Po tym, jak OKO.press ujawniło tę sprawę, kuria wrocławska obiecała powiadomić Watykan o sprawie ks. Edwarda P. Ponad 19 lat po zawiadomieniu prokuratury przez matkę jednego z molestowanych chłopców - czytamy na stronie internetowej wspominanego portalu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErTNuGS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErTNuHm
KOMENTARZE
(34)
dora
rok temu
Trzymać się samemu jak również nasze dzieci daleko od KK. Kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem. To zło najgorsze które działa pod przykrywką Boskiej wiary. Nie mogę uwierzyć że ludzie jeszcze ufają tej zgrai pedofilów i oazerniakow.
Zoja
rok temu
Ludzie szukacie Boga? - wyjdzcie na spacer, popatrzcie w niebo, na rosliny, zwierzęta - tam go zobaczycie, poczujecie. Usmiechajcie sie do siebie. Po co Wam ten koścół? Kosciół to najgorsze zło od czasu jego wymyslenia.
Banda
rok temu
Bóg to bóg a ludzie to ludzie a ksiądz to ksiądz pedofil to pedofil
bErTNuHn
Swojak
rok temu
Już dawno polska powinna wypowiedzieć konkordat
Olo
rok temu
Masa oprawca katował a teraz smieje się w twarz ludziom ,powołania doznał
Przyjaciel
rok temu
Jak by Bug był to przy takiej mocy jaką posiadał w filmach na pewno nie pozwolił by na krzywdzeniem najmłodszych najsłabszych, nawet oprawcy obozów koncentracyjnych po wojnie żyli jak pany a ludzie gineli bo oprawca tak chciał
???
rok temu
janiak ,edek to twój niechciany syn??
jdj
rok temu
to już szczyt ..........Panie w swojej .......pan się zagalopowujesz.Pedofilia to obraza Boga a pedofilia w wykonaniu księży to zaprzeczenie nauki Jezuza i innych proroków.
ped
rok temu
A czy bracia Siekielscy to też geje -pedofile bo robią tematy na których sie znają
senior
rok temu
Czemu bracia Siekielsci nie nagrają o pedofilii wśród gejów? Na 1000 pedofilów, 400 to geje a 1 to ksiądz! Sprawą zajęli się m.in. dr Freund i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto,wykazały, że 34 proc. homoseksualistów to pedofile! Inne badania naukowców wykazały odsetek homoseksualistów, którzy są pedofilami dochodzi do 40 proc. I to oni – jako najgroźniejsi – znacznie częściej molestują dzieci niż tzw. pedofile heteroseksualni “..”Badania nad występowaniem pedofilii wśród gejów nie są obce naukowcom.
brownsugar
rok temu
Jeżeli ta organizacja nie jest w stanie sama się oczyścić to powinna jak każda inna organizacja tolerująca przestępstwa w swoich szeregach zostać zdelegalizowana.Za wcześnie na to?wiem, ale trzeba zacząć o tym mówić.
AMEN
rok temu
Kościół sam siebie chroni jak naziści,a pretensje do ludu ,Amen
Edek Pasionek
rok temu
Nie Edward P, tylko Pasionek. Pracował również w Jaworze w latach 90.
bErTNuHf
obywatel
rok temu
Boże chroń mnie przed katolikami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić