To dzieje się w Zakopanem. "Stacje benzynowe wyczyszczone"

325

Długi weekend przyciągnął do Zakopanego tłumy turystów. Lokalne media informują, że pobliskie stacje benzynowe świecą pustkami, a przed restauracjami ustawiają się długie kolejki. - Takiego najazdu na Tatry, na Zakopane dawno nie widzieliśmy - relacjonuje lokalny dziennikarz.

To dzieje się w Zakopanem. "Stacje benzynowe wyczyszczone"
11 listopada 2022 r. - Krupówki - Zakopane (webcamera.pl)

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, w którym obchodzimy upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W piątek 11 listopada obowiązuje zakaz handlu. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów tego dnia w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Dino, Kaufland, Aldi, Auchan, czy Netto.

Stacje benzynowe świecą pustkami, kolejki do restauracji

W długi listopadowy weekend w Zakopanem zaroiło się od turystów. Jak podaje "Tygodnik Podhalański" w stolicy Tatr, a szczególnie na głównej ulicy, czyli na Krupówkach ledwo można przejść. Zakupy można zrobić jedynie w sklepikach osiedlowych lub sklepach typu Żabka oraz na stacjach benzynowych. Jak informuje dziennikarz "Tygodnik Podhalański" pracownicy stacji od rana mają ręce pełne roboty.

Pod Tatrami prawdziwy najazd - ruch jakby był środek sezonu. Kolejki do restauracji, nawet stacje benzynowe wyczyszczone z jedzenia - informuje na Twitterze "Tygodnik Podhalański".

- Wydaje się, że do Zakopanego przyjechała cała Polska. Takiego najazdu na Tatry, na Zakopane dawno nie widzieliśmy. Im niżej Krupówek, tym więcej ludzi. Byłem przed chwilą na dwóch stacjach benzynowych to tam płaczą, kolejki, półki są kompletnie puste, ponieważ od rana tłumy waliły, żeby coś kupić do jedzenia. Przed toaletami oczywiście kolejki, bo my nie jesteśmy mistrzami świata, jeśli chodzi o miejskie toalety - relacjonuje na Facebooku dziennikarz "Tygodnika Podhalańskiego".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sobotę 12 listopada odbędzie się otwarcie tunelu na Zakopiance. Tunel ma nosić imię Marii i Lecha Kaczyńskich. Obiekt łączący dwa odcinki Zakopianki ma ponad 2 km długości i został wydrążony w masywie Małego Lubonia, pomiędzy miejscowościami Naprawa i Skomielna Biała. Być może na otwarciu tunelu pojawi się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Chcesz wyjechać na Sylwestra? Lepiej się pospiesz. „Nawet 8 tys. za noc”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić