Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Toruń. Kobieta przeżyła szok. Gdy składała ubrania, nagle...

3
Podziel się:

Pracownica sklepu odzieżowego w jednej z galerii handlowych w Toruniu dokonała przerażającego odkrycia. W kurtce, która miała trafić do klienta, znalazła żywego skorpiona. Nie obyło się bez interwencji funkcjonariuszy miejscowego Ekopatrolu.

Toruń. Kobieta przeżyła szok. Gdy składała ubrania, nagle...
W kurtce, która miała trafić do sprzedaży, pracownica sklepu znalazła żywego skorpiona. (Facebook)

Przerażające odkrycie w sklepie odzieżowym, w jednym z toruńskich centrów handlowych. Pracownica sklepu w poniedziałek, w godzinach popołudniowych, składała ubrania, gdy w pewnym momencie natrafiła na skorpiona. Zwierzę ukryło się w kurtce, która miała trafić do sprzedaży.

O zdarzeniu zawiadomiono strażników z Ekopatrolu. Do czasu ich przyjazdu, przedstawiciel jadowitego gatunku był obserwowany przez ochronę. Okazało się, że znaleziony nieproszony gość to skorpion złoty. Drapieżnik został przewieziony do eksperta z dziedziny terrarystyki.

Skorpion złoty jest drapieżnikiem, którego naturalnym środowiskiem są stepy i pastwiska w północno-wschodnich Chinach i Mandżurii. Używa silnego jadu do uśmiercania bezkręgowców, którymi się żywi. Jad ten jest niebezpieczny również dla człowieka, ale nie jest śmiertelny. Mieszanka trzech toksyn zawarta w jadzie skorpiona złotego jest od lat stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Zobacz także: Roślina z jadem jak u skorpiona. Naukowcy szukają na nią antidotum
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Jakub M.
2 lata temu
Skorpiony w Europie żyją tylko w południowej Hiszpanii i Portugalii. Większość tych zwierząt żyje w Afryce.
Roman
2 lata temu
Nie powinno być w tym kraju skorpionów, jadowitych weży czy pajaków. Nie wiem po co ludzie to importuja?. To jadowite stworzenia, niebezpieczne dla ludzi, dzieci tym bardziej. Jad skorpiona może zabić małe dziecko. Nie zwozieć tego do Polski.
Olek
2 lata temu
skorpion gratis - trzeba było go brać!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić