Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Tragedia na wakacjach na Podkarpaciu. Dziecko zakrztusiło się jedzeniem. Nie żyje

295

Tragiczna śmierć 9-letniego chłopca. Dziecko było z rodzicami na wakacjach na Podkarpaciu. W czasie posiłku w ośrodku wypoczynkowym chłopiec się zakrztusił i trafił do szpitala.

Tragedia na wakacjach na Podkarpaciu. Dziecko zakrztusiło się jedzeniem. Nie żyje
Tragedia na wakacjach na Podkarpaciu. Dziecko zakrztusiło się jedzeniem (pixabay.com, Parentingupstream)

Prokuratura w Leżajsku poinformowała o tragicznej śmierci 9-latka. Chłopiec był z rodzicami na wczasach w ośrodku wypoczynkowym w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu.

W czasie posiłku dziecko zakrztusiło się jedzeniem. Prokuratura nie podaje szczegółów, ale sytuacja była na tyle poważna, że chłopiec trafił do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie został na noc.

Tragedia na wakacjach. 9-latek nie żyje

Następnego ranka pracownicy szpitala odkryli, że dziecko w nocy zmarło. Sprawą zajęła się prokuratura w Leżajsku.

Przeprowadzono sekcję zwłok małoletniego, której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci było niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia – informuje Katarzyna Leszczak, prokurator rejonowa w Leżajsku.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca. To oznacza, że na razie nikt nie jest podejrzany i nie ma zarzutów. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii, zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić