Tragedia w Śremie. Miał tylko kilka kroków do szpitala

54

Dramat w Śremie (woj. wielkopolskie). 66-letni mężczyzna, próbując dostać się do placówki medycznej, upadł na parkingu nieopodal szpitala. Mężczyzna szukał pomocy po wypiciu napoju z owadem w środku.

Tragedia w Śremie. Miał tylko kilka kroków do szpitala
66-latek zmarł nieopodal szpitala w Śremie. Mężczyzna połknął owada. (Facebook, Szpital w Śremie)

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 5 czerwca ok. godziny 19:00 w centrum Śremu w województwie wielkopolskim. Służby ratunkowe zostały wezwane na parking przy jednym ze sklepów na ulicy Chełmońskiego. Jak się okazało, pomocy potrzebował 66-letni mężczyzna, który z niewyjaśnionych przyczyn nagle upadł na ziemię i stracił przytomność.

Próbowali dotrzeć do szpitala autobusem. Zabrakło kilkadziesiąt metrów

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć Agnieszki z Częstochowy. "Dramat decyzji z 2020 roku"

Jak wynika z relacji żony poszkodowanego, para próbowała na własną rękę dostać się do szpitala w Śremie. Mężczyzna potrzebował bowiem pilnej pomocy.

Mężczyzna na podwórku przed swoim domem pił jakiś napój i połknął owada. Wraz z żoną na własną rękę próbował dotrzeć na pogotowie autobusem. Wysiadł na przystanku i chciał dojść pieszo do szpitala. Na parkingu przed marketem przy ulicy Chełmońskiego przewrócił się. Wtedy zostało wezwane pogotowie. Na prośbę policji i pogotowia zadysponowano nasze zastępy - przekazał "Głosowi Wielkopolskiemu" Piotr Michalski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Śremie.

Niestety, podróż 66-latka zakończyła się zaledwie kilkadziesiąt metrów przed budynkiem szpitala. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawiły się wszystkie służby, ale reanimacja nie przyniosła skutku. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Na ten moment służby nie podają szczegółów zdarzenia. Nie wiadomo zatem, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci 66-latka i jaki owad został przez niego połknięty wraz z napojem. Jedną z przyczyn zgonu mogła być reakcja alergiczna lub wstrząs anafilaktyczny wskutek użądlenia owada.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić