Tragedia w Tatrach. Nie żyje turystka z Ukrainy

156

29-letnia Ukrainka zginęła po słowackiej stronie Tatr Wysokich w sobotę — informuje "Tygodnik Podhalański". Kobieta spadła z 400-metrowej wysokości, uratować ją próbowali przypadkowi turyści. To już kolejny śmiertelny przypadek w Tatrach w ostatnich dniach.

Tragedia w Tatrach. Nie żyje turystka z Ukrainy
Helikopter TOPR podczas akcji w Tatrach Wysokich (zdjęcie ilustracyjne) (Adobe Stock, Grzegorz Mozych)

Do tragedii doszło w sobotę w godzinach popołudniowych. Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby Słowacji zostali wezwani do wypadku w Dolinie Małej Zimnej Wody. Jak się okazało, turystka z Ukrainy spadła po stromym zalodzonym zboczu z około 400-metrowej wysokości.

Tragiczny wypadek w Tatrach

29-letnia kobieta była nieprzytomna, nie dawała żadnych oznak życia. Zauważyli ją przypadkowi turyści. Próbowali ją reanimować oraz wezwali odpowiednie służby. Niestety akcja ratownicza nie była skuteczna, turystki z Ukrainy nie udało się uratować.

To już kolejny tragiczny wypadek w Tatrach. W ostatnich dniach w górach zginęło pięć osób. Trzy ciała znaleziono w okolicach Gerlachu, jedno w Tatrach Zachodnich. Służby szukają też 59-letniego mężczyzny, który wybrał się na wycieczkę granią Tatr Zachodnich.

Ratownicy apelują o zachowanie ostrożności

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że w sobotę doszło też do poślizgnięć i upadków zarówno na Rysach, jak i na Suchych Czubach. W związku z tym ratownicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w górach, gdzie panują bardzo trudne warunki. Szlaki są zalodzone.

W nocy w Tatrach można się spodziewać małego zachmurzenia i temperatury minimalnej od -9 st. C do -6 st. C, lokalnie w kotlinach możliwy spadek temperatury do około -12 st. C, na szczytach Tatr około -8 st. C.

Pogoda w Tatrach

Jutro w dzień prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 1 st. C, na szczytach Tatr około -1 st. C. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km na godz.

Zobacz także: Trudne warunki na drogach prowadzących w góry. GDDKiA apeluje o ostrożność
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić