Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Tragiczna śmierć 19-latka. Został zaatakowany maczetą

73

Dwóch 12-letnich chłopców zostało uznanych za winnych morderstwa 19-letniego mężczyzny, którego zaatakowali maczetą. Media podają, że obaj są najmłodszymi w Wielkiej Brytanii osobami uznanymi za winne morderstwa od 1993 roku.

Tragiczna śmierć 19-latka. Został zaatakowany maczetą
Tragiczna śmierć 19-latka. Został zaatakowany maczetą (Wikipedia)

W poniedziałek, 10 czerwca ławnicy jednomyślnie skazali dwóch 12-latków i uważa się, że są to najmłodsi skazani w Wielkiej Brytanii za morderstwo od czasu, gdy Robert Thompson i 11-letni Jon Venables zostali uznani w 1993 r. za winnych zabicia dwuletniego Jamesa Bulgera.

19-letni Shawn Seesahai zmarł po ataku 13 listopada ubiegłego roku. Został uderzony w plecy, nogi i czaszkę. Śmiertelna rana na plecach miała ponad 20 cm głębokości i "prawie wyszła" z klatki piersiowej po przejściu "przez serce".

Dwóch 12-letnich chłopców zaprzeczyło zamordowaniu pana Seesahai, ale prokuratorzy stwierdzili, że byli współodpowiedzialni za brutalny atak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Myślał, że nikt nie zauważy. Kamery nagrały, jak kradnie
Jestem funkcjonariuszem policji od 20 lat i nie jest to pierwszy raz, kiedy spotykam się z młodym mężczyzną, który stracił życie w naprawdę brutalny sposób - powiedział detektyw inspektor Damian Forrest z policji w West Midlands. - Ale odkrycie, że za zbrodnię odpowiadało dwóch 12-latków, było szokujące i zmusiło nas wszystkich w zespole dochodzeniowym do zatrzymania się i przemyślenia różnych rzeczy - dodał.

Ze względu na to, że są niepełnoletni ich personalia nie mogą być upublicznione, ale sąd może ogłaszając wymiar kary, zmienić tę decyzję.

Kulisy tragedii w Wielkiej Brytanii

Seesahai, pochodzący z Anguilli na Karaibach, przebywał w Birmingham podczas rekonwalescencji po operacji zaćmy. On i jego przyjaciel poszli do parku w Wolverhampton, gdzie napotkali grupę dzieci.

Prokuratorzy stwierdzili, że pomimo faktu, że Seesahai "nie stosował przemocy ani nie zrobił niczego, co mogłoby obrazić", stał się ofiarą brutalnego ataku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić