oprac. Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Nagranie z A2. Miała być zemsta na powolnym kierowcy. Oto finał

598

Centymetry od prawdziwej tragedii dzieliły kierowców w niedzielę 9 czerwca na A2 w okolicach Baranowa. Jeden z kierowców nagrał bowiem moment, jak kierujący niebieskim volvo w ramach rewanżu gwałtownie zahamował, czym wymusił u kilku kierowców awaryjne hamowanie, a nawet odbicie na pobocze.

Nagranie z A2. Miała być zemsta na powolnym kierowcy. Oto finał
Mężczyzna chciał "nauczyć" jazdy hamując nagle przed innym autem (Youtube, Stop Cham)

Piękna pogoda za oknem i czerwcowe długie dni zachęcają milion Polaków do weekendowych podróży. W konsekwencji na drogach pojawia się coraz więcej aut, a co za tym idzie także i tych, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Szczególnie mocno widać to na drogach szybkiego ruchu, gdzie nie brak osób, które w swoim mniemaniu mają większe prawa do danego kawałka drogi. Zazwyczaj cechuje ich przesadna pewność siebie na drodze, która w połączeniu z agresją może stanowić śmiertelną pułapkę.

Przekonali się o tym kierowcy jadący na autostradzie A2 w okolicach Baranowa w niedzielę 9 czerwca. Tylko centymetry sprawiły, że nie doszło tam do ogromnego karambolu z udziałem kilku aut, który zainicjowałaby wspomniana wyżej agresja i zbyt duża pewność siebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

Kamera z samochodu zarejestrowała bandytę drogowego

Na całe szczęście do tragedii nie doszło, choć film z tej krótkiej chwili może mrozić krew w żyłach. Widać na nim, z jaką trudnością niektórzy z kierowców zatrzymują się przed nagle hamującym autem. Jeden z nich nie jest nawet w stanie się zatrzymać, przez co zmuszony jest wjechać na sąsiedni pas, oddzielający obie jezdnie.

Całego wydarzenia udałoby się uniknąć, ponieważ do kolizji mogło doprowadzić nieprzemyślane zachowanie kierującego samochodem marki volvo. Jak czytamy w opisie pod filmem, miał on wyprzedzić jadące przed nim bmw, by następnie gwałtownie zahamować. Miał być to sprzeciw i odwet za zbyt wolną jazdę kierującego niemieckim autem.

Zobacz także: Volvo wyhamowało BMW na A2 i stał się cud #1513 Wasze Filmy

Ta "cenna lekcja" drogowych manier mogła być początkiem wielkiego wypadku, w którym uczestniczyłyby aż 4 inne samochody.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić