Trump będzie zachwycony. Świetne wieści

108

Blisko połowa Republikanów porzuciłaby swoją partię i dołączyła do partii Donalda Trumpa - wynika z nowego sondażu.

Trump będzie zachwycony. Świetne wieści
(Photo by Caroline Brehman/CQ-Roll Call, Inc via Getty Images) (CQ-Roll Call, Inc via Getty Imag, Caroline Brehman)

Sondaż przeprowadzony przez Uniwersytet Suffolk wykazał, że 46 proc. republikanów porzuciłoby swoją partię i przyłączyło do Donalda Trumpa. Zaledwie 27 proc. członków zadeklarowało, że zostałoby w partii, natomiast pozostali są niezdecydowani.

Czujemy, że Republikanie nie walczą dla nas wystarczająco i wszyscy widzimy, jak Donald Trump walczy o nas tak mocno, jak tylko może. Każdego dnia - skomentował sondaż republikanin z Milwaukee.

Donald Trump stworzy partię?

Donald Trump nie zdecydował się jeszcze na stworzenie swojej własnej partii, jednak zdaniem ekspertów istnieje coraz więcej przesłanek, że wkrótce to nastąpi. Były prezydent miał się mocno zrazić do republikanów, w szczególności do Mitcha McConnella, który skrytykował Trumpa podczas impeachmentu.

Zobacz także: Prof. Andrzej Horban o pomyśle dotyczącym nakazu noszenia maseczek chirurgicznych w Polsce

McConnell nie głosował za skazaniem Trumpa, powołując się na niekonstytucyjność skazania prezydenta. Jednak już po głosowaniu powiedział, że Trump był "moralnie" odpowiedzialny za zamieszki, do których doszło 6 stycznia na Kapitolu.

Doradcy Trumpa powiedzieli, że na razie koncentrują się na wyborach konserwatystów do Kongresu. "Naszym celem jest odzyskanie Izby Reprezentantów i Senatu" - powiedział w tym tygodniu Jason Miller, starszy doradca Trumpa.

Sondaż Suffolk University-USA Today został przeprowadzony wśród 1000 wyborców Trumpa, między 15 a 19 lutego. Margines błędu wynosi 3 punkty procentowe.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić