Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Trump nie odpuszcza. Skutki mogą być nieprzewidywalne

66
Podziel się:

Były prezydent USA Donald Trump kontynuuje dyskusje na temat wyborów w 2020 roku, mówiąc, że zostały sfałszowane i "ukradziono mu zwycięstwo". Eksperci ostrzegają, że "wielkie kłamstwa" Trumpa namawiają jego zwolenników do przemocy, co może spowodować kolejne ataki na placówki rządowe.

Trump nie odpuszcza. Skutki mogą być nieprzewidywalne
(Photo by Chip Somodevilla/Getty Images) (Getty Images, Chip Somodevilla)

Sprawę manipulacji Donalda Trumpa w tym tygodniu nagłośniło dwóch sędziów federalnych. Ostrzeżenia dotyczyły dezinformacji ze strony środowisk prawicowych w procesie ataku na Capitol. Prokuratorzy otwarcie mówią, że teorie spiskowe dotyczące wyborów powodują brutalne groźby ze strony zwolenników byłego prezydenta, które mogą przekształcić się na konkretne działania.

Prokurator generalny Jason McCullough uważa, że „nigdy nie jest za późno” na mobilizację wspierających Donalda Trumpa ekstremistycznych grup. Jego zdaniem, prawicowy klimat polityczny nie zmienił się zbytnio od czasu odejścia Trumpa. Komentarze prokuratorów i sędziów pokazują, jak kłamstwo byłego prezydenta na temat zeszłorocznych wyborów utrudnia sprawy niektórym z jego zwolenników.

Trump wciąż kłamie o 2020 roku

Większość zwolenników Trumpa nadal wierzy w jego kłamliwe doniesienia dotyczące wyników wyborów. Zgodnie z niedawnymi sondażami, ​​76 proc. zwolenników Partii Republikańskiej uważa, że ​​w wyborach doszło do „powszechnego oszustwa”, mimo że nie ma dowodów na masowe fałszowanie głosów.

Trump rozumie, że właśnie powszechne przekonanie jego zwolenników o sfałszowanych wyborów może zmobilizować wyborców. W związku z tym w ostatnich wywiadach i oświadczeniach kontynuował rozpowszechnianie spisków na te tematy. Powiedział w piątek, że doszło do „oszustwa wyborców na dużą skalę” i pochwalił Republikanów z Arizony, którzy zlecili od nowa przeliczanie kart do głosowania.

Sąd nie jest przekonany, że niezadowolenie i obawa o zasadność wyników wyborów zanika. Były prezydent Donald Trump nadal komentuje to publicznie w swoisty sposób, mówiąc o "skradzionych wyborach" - mówi sędzia federalny Emmet Sullivan.

Ryzyko kolejnych ataków

Kwestia ryzyka kolejnych ataków ze strony uczestników zamieszek na Kapitolu wciąż jest dominującym tematem na posiedzeniu sędziów federalnych. Sąd, który rozpatruje sprawy oskarżonych o wydarzenia na Kapitolu, uważa, że 6 stycznia był wyjątkowym dniem i tylko „szczególne okoliczności” pozwoliły na te wydarzenia.

Zaniepokojenie budzą jednak wspierające Trumpa oskarżeni w sprawie zamieszek na Kapitolu. Na przykład, jeden z oskarżonych podróżował po kraju z bronią w celu "zapewnienia przekazania władzy swojemu idolowi" dlatego, zdaniem prokuratorów, "oskarżony nadal stanowi konkretne zagrożenie dla społeczeństwa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Zwarty Zwiera...
rok temu
Młody Bidet z Kwachem i Nowakiem kręcili lody na Ukrainie i co im zrobicie?
ZAN64
rok temu
I to wszystko jest opinią jedynie słusznej i jedynie uprawnione do rządzenia USA bandy demokratów, sponsorowanych przez Rotszildów, Rokefelerów Gatzów i i inne kreatury masońskie, które z republiki USA zrobiły własną korporację i rządzą całym światem, a ich nadrzęnym cele jest depopulacja luzkości do 1/10 obecnego stanu. Taka jest demokracja i sprawiedliwość lewackich Demokratów USA.
stass
rok temu
lewactwy prawda o wyborach w USA spędza sen z powiek
demoktata
rok temu
TRUMP GREAT AGAIN a prawda jest mową nienawiści dla tych co mają coś do ukrycia George Orwell
czytelnik
rok temu
Hasło komunistów "Kto nie z Mieciem to go zmieciem" Tak działa lewica na całym świecie, w Polsce też.
w temacie
rok temu
A szczepionki. Wirus jest jak kazdy inny np. grypa itp a reszta to nabijanie kasy koncernom. Jak kanadyjska uczona wynalazla lek przeciw autyzmowi to jej leb ucieto.. Swiat to forsa. W Polsce tez biskupi i Drob i cwaniactwo.
Andżej
rok temu
A ja pogratulowałem dobrej kampanii, i ciągle się wacham czy te wybory były uczciwe.
budyn
rok temu
będą miesięcznice ?
Australopitek
rok temu
Najważniejsze, że u nas Duda miał tak gigantyczną przewagę dzięki TVPiś, że nic nie budzi wątpliwości.
Menel z Sycow...
rok temu
To teraz się wydało gdzie są karty Sasina.
Mck
rok temu
Strasznie kłamliwy artykuł
Gość
rok temu
A może trzeba zatrudnić naukowców od oddziaływań elektromagnetycznych na maszyny(?) liczące.drogo sobie liczą?
txt
rok temu
D.Trump nie kłamie społeczeństwa, lecz wbrew tego co o nim głosi światowe lewactwo czyli szerzy fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu, ma odwagę z determinacją domagać się sprawiedliwości. "Wielcy eksperci od fałszerstw i pomówień" nie zrezygnują z głoszenia tzw złej informacji. Komuniści wychodzą z założenia, że kłamstwo tysiąckrotnie powielane zostanie w końcu uznane przez pożytecznych idiotów za prawdę. Pan D.Trump w końcu zostanie oceniony obiektywnie bez lukrowania czy szkalowania. Zapewne był nie tuzinkowym prezydentem. Udźwignął słabnącą gospodarkę USA po poprzednich prezydentach z ugrupowania demokratów. Zredukował znacznie bezrobocie. Doprowadził do wycofywania dużych korporacji amerykańskich z komunistycznych chin. Zabronił przekazywania patentów amerykańskich oraz nowych technologii do obszaru gdzie rządy sprawują komuniści. Jako z niewielu głów państwowych nagłośnił sprawę chińskiego mordu na Ujgurach, chrześcijanach czy wyznawcach Falun dafa. Sprzeciwił się chińskiemu atakowi na wolny Hongkong, a w odwecie zlikwidował placówki dyplomatyczne i nałożył na chińskich decydentów kary w postaci blokady środków w bankach amerykańskich, oraz wycofał wizy dyplomatom i przedsiębiorcom z bezwzględnym zakazem wjazdu do USA. To tylko namiastka tego co prezydent D. Trump zrobił dla wolnej jeszcze ameryki. Co w tym czasie robili inni politycy i dziennikarze? Zamiast wspierać działania Trumpa w odbudowie mocarstwa USA, zajęli się skomasowanym atakiem. Obmawianiem, straszeniem nieświadomego społeczeństwa na całym świecie. Skutkiem tego była przegrana D. Trumpa w sfałszowanych przez demokratów wyborach. Po przejęciu prezydentury przez Bidena notujemy wzrosty podatków, które doprowadziły do tego, że właściciele potężnych korporacji i firm zmieniają lawinowo obywatelstwo amerykańskie by tym samym uciec od drastycznych podatków, jakie od lat dominują w państwach europejskich. To jest polityka komunistów. Wysokie podatki, kontrola społeczeństwa i ograniczenie bądź zabranie wolności słowa i wolności wyznania. Kontrola edukacji w szkołach i na studiach. Szerzenie teorii nie o stworzeniu świata przez inteligentnego projektanta Stwórcę, lecz teorii o wielkim pierdzie, który to miał zapoczątkować życie na ziemi. Komuniści wyznają i ślepo wierzą w ewolucyjny bełkot. I narzucają te fałszywe teorie od dziecinnych lat. Staliśmy się podwładnymi zła i wierzymy, że to zło jest w swoistym znaczeniu "dobrem".
Asia
rok temu
Jednak wzrost napięcia politycznego (prowokacji wobec Rosji)jest faktem obiektywnym i odpowiednim do intencji obecnego "prezydenta".Trump był wyraźnie prześladowany i oskarżany o działania sprzyjające (tzn. nie agresywne) Rosji.Widać kto rzeczywiście rządzi Ameryką i kto decyduje o wyniku wyborów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić