Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 
aktualizacja 

Trump spotkał się z Pencem. Pierwszy raz od zamieszek w Kapitolu

7

W USA doszło do bardzo oczekiwanego spotkania. Donald Trump zobaczył się ze swoim zastępcą Mikiem Pencem i Donaldem Trumpem. Miało to miejsce pierwszy raz od zamieszek w Kapitolu.

Trump spotkał się z Pencem. Pierwszy raz od zamieszek w Kapitolu
Mike Pence i Donald Trump (Wikimedia Commons)

Portal CNN informuje o spotkaniu na szczycie politycznej hierarchii USA. Prezydent Donald Trump spotkał się z Mikiem Pencem pierwszy raz od czasu zamieszek w Kapitolu. Rozmowa miała się odbyć w Gabinecie Owalnym.

Panowie spotkali się w celu omówienia niektórych spraw. W rozmowie mieli omówić to, co przez cztery lata udało im się osiągnąć w administracji. Politycy zobowiązali się kontynuować pracę dla kraju do końca ich kadencji. Według NBC News Pence miał przyznać, że Trump jego dobrym partnerem przez ostatnie lata.

Rozmowa polityków miała dotyczyć też zamieszek w Kapitolu. Według relacji amerykańskich mediów wiceprezydent był wściekły na Trumpa, kiedy tłum wtargnął do budynku. Obecny w środku Pence musiał być ewakuowany wraz z resztą polityków. Trump spodziewał się, że jego zastępca odrzuci część głosów elektorskich. Tak się jednak nie stało, dlatego prezydent go skrytykował.

Smutny koniec

Według amerykańskich mediów Donald Trump ma być coraz bardziej osamotniony. Dodają, że krąg doradców prezydenta nigdy nie był węższy. Pewne źródło donosi, że wielu pracowników Białego Domu postrzega ostatnie wydarzenia jako bardzo smutny koniec prezydentury. Szturm na Kapitol spowodował falę dymisji w amerykańskim rządzie i w Białym Domu.

Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić