Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Trump wściekły na Niemcy i UE. "Tak dalej nie będzie"

66
Podziel się:

Prezydent USA zarzucił Niemcom, że przeznaczają zbyt małą część budżetu na obronność. Ostro skrytykował również politykę handlową Unii Europejskiej, twierdząc, że jest wyjątkowo niekorzystna dla Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump jest niezadowolony z postawy Niemiec
Donald Trump jest niezadowolony z postawy Niemiec (East News, AFP/EAST NEWS)

Podczas spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem Trump stwierdził, że Niemcy o wiele bardziej korzystają na NATO niż wnoszą wkład do Sojuszu.

- Niemcy kupują rosyjski gaz za miliardy dolarów, ale nie wydają dość na swe siły zbrojne - oświadczył, odnosząc się do celu NATO, jakim jest przeznaczanie przez wszystkie państwa członkowskie 2 proc. PKB na obronność. Szacuje się, że w przyszłym roku Niemcy osiągną 1,3 proc.

Trump skrytykował również politykę handlową UE, którą nazwał "ulicą jednokierunkową". Zdaniem polityka wspólnota wprowadziła "masywne ograniczenia handlowe", które godzą w interes USA.

- Unia Europejska jest dla nas okropna, jeśli chodzi o handel. Naszym rolnikom nie wolno dostarczać tam swoich produktów. Ale UE, w tym przypadku Niemcy, zasypuje nasz kraj samochodami Mercedes i BMW. Tak dalej nie będzie - zapowiedział.

Zobacz także: Zobacz także Paweł Kukiz: Marek Jakubiak: PiS będzie musiało bać się Donalda Tuska

Trump odniósł się do zapowiedzi Jean-Claude'a Junckera, który oświadczył podczas szczytu UE w Sofii, że wspólnota pracuje nad tzw. statusem blokującym, dzięki któremu unijne firmy nie będą zobligowane do dostosowywania się do reżimu sankcyjnego USA dotyczącego Iranu.

- Osiągnęliśmy jednomyślne podejście, które wzmocni Komisję Europejską w toczących się negocjacjach z USA. UE jest nawet gotowa rozmawiać o liberalizacji handlu z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi, ale tylko jeśli USA przyznają Unii nieograniczony wyjątek w sprawie taryf celnych dotyczących stali i aluminium - tłumaczył podczas bułgarskiego szczytu UE szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(66)
abc
rok temu
Po co Niemcom się zbroić jak oni trzymają z Rosją, a Rosja jest dobrze uzbrojona.
filutek
4 lata temu
To ten Pan Trump nie rozumie, że UE ma prawo i obowiązek dbać o swoich obywateli a nie obywateli USA.
Ojej
4 lata temu
A Amerykanie nie sprzedają w UE swoich aut :) trump jest śmieszny. Jak małe dziecko
SPAWN
4 lata temu
I DOBRZE ZE NIE CHCA ZARCIA GMO!!!!!!!!!!!!!!!! WON Z TYM SYFEM I SWIATEM TLUSCIOCHOW JAK W USA !!!!!!!!!!!!!!!
USA
4 lata temu
Dojedzie ich nalot zrobi z putinem się dogadał
Max
4 lata temu
Brawo Donald a teraz wywal cały ten niemiecki biznes z ameryki i będzie git.
efe
4 lata temu
USA nie mają dobrej pszenicy nie wspominając o totalnym braku żyta.O co mu idzie mamy kupować kukurydzę i ich pszenicę z MGO !?
Daniel
4 lata temu
I co zrobi rudzielec? Nałoży sankcje na całą UE? Żeby mu się nie odbiło, jak wszyscy przejrzą na oczy i zaczną nakładać sankcje na USA za zanieczyszczenia które produkuje, chemie w żarciu, wspieranie terroryzmu, destabilizacje w krajach(Nie oszukujmy się co robią na bliskim wschodzi?). USA bez innych krajów sobie nie poradzi.
Waldek
4 lata temu
Po pierwsze primo nie sprowadzamy żywności z USA bo nie chcemy paszy dla bydła! Po drugie primo towarzysz Trump spłaca dług wdzięczności towarzyszowi Putinowi za wygraną w wyborach robiąc wszystko aby ropa i inne surowce podrożały gdyż tania ropa to zabójstwo Rosji.
Niedobre blee
4 lata temu
Chciałbym zaznaczyć że średnia "przeżywalności" w USA jest większa niż w Europie - a oni jedzą te GMO co tutaj każdy tak płacze
treert
4 lata temu
Dear TRUMPH You Bomb IS sucks because GMO is killing USA society DONT KILL US . This is your problem DT, we dont like DDT. Farewell babe.
treert
4 lata temu
Dear TRUMPH You Bomb IS sucks because GMO is killing USA society DONT KILL US . This is you problem DT so we dont like DDT. Farewell babe.
alek..
4 lata temu
Popieram pana Trupa to jest prawdziwy i stanowczy Prezydent USA..Niemcy tylko chcą żyć krzywdą innych Państw..
Bleee
4 lata temu
Fajdam na twój gwiaździsty sztandar, Trumpku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić