o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Trzaskowski zaczął mówić po francusku podczas konferencji

1141
Podziel się

W czasie spotkania wyborczego w mazurskiej wsi Sorkwity jeden z dziennikarzy zadał Rafałowi Trzaskowskiemu pytanie po francusku. Kandydat KO odpowiedział również po francusku i całkiem nieźle sobie poradził. Nie brakuje jednak złośliwości.

Trzaskowski zaczął mówić po francusku podczas konferencji
(Twitter)
bDJMRYPp

W czasie konferencji w miejscowości Sorkwity w województwie warmińsko-mazurskim Rafał Trzaskowski został zapytany przez dziennikarza francuskiej agencji AFP o kwestie finansów w Unii Europejskiej.

Pytanie padło w języku francuskim. Kandydat na fotel prezydenta sprawnie odpowiedział na zadane pytanie, twierdząc, że "będzie bił się o pozycję Polski we wspólnocie".

Czytaj także:

bDJMRYPr

Pytanie dziennikarza do kandydata na prezydenta

Po odpowiedzi rozległy się brawa ze strony jego zwolenników. Trzaskowski ma porozumiewać się płynnie w pięciu obcych językach.

W czasie kampanii udowodnił to jak na razie w dwóch. Wcześniej, zapytany po angielsku przez korespondenta agencji Reutera o sprawę roszczeń żydowskich odparł, że zaskoczyło go wyciągnięcie tej kwestii w walce o urząd głowy państwa.

bDJMRYPx

Niektórzy internauci podejrzewają jednak, że dziennikarz mógł być podstawiony po to, aby prezydent stolicy mógł się popisać jako poliglota. Biorąc jednak pod uwagę, że dziennikarz był Francuzem, akredytowanym przez jedną z największych agencji na świecie, wydaje się to mało prawdopodobne.

Rafał Trzaskowski spędza końcówkę kampanii na spotkaniach w mniejszych miejscowościach, które są naturalnym elektoratem PiS oraz Andrzeja Dudy. W ostatnich dniach był m.in. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, a obecnie jeździ po Polsce północno-wschodniej.

Zobacz także: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie kierujcie się sondażami, lecz swoimi poglądami

bDJMRYPy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJMRYPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1141)
Marek
9 miesięcy temu
Z czym ludzie macie problem? Nie mówi w jezyku ocbym źle, mówi też źle. Cały polski naród. Czlowiek wykształcony to chyba dobrze.
Ben
9 miesięcy temu
Czyli dobrze wlada jezykiem po francusku . Brawo
Siara
9 miesięcy temu
Czasek jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili
bDJMRYPT
Gabriel
9 miesięcy temu
Prezydent powinien być przede wszystkim wizytówką Polski na świecie. Taka rola tego urzędu.
Raf
9 miesięcy temu
Nagle francuski dziennikarz akurat na wiecu Trzaskowskiego!
Najnowsze komentarze (1141)
napoleon
8 miesięcy temu
Tak brzmiało pytanie francuskiego dziennikarza. Panie prezydencie Rząd aktualny jest często sceptyczny często manifestuje i okazuje ochłodzenie względem Unii Europejskiej Myślę że pańska opinia nie jest taka sama Jak zostanie Pan prezydentem czy będzie pan szukać zmienić te tendencje i jak zamierza zmienić?" Gdzie tu chodzi o finanse. Kolejna sciema!!!
32latek
9 miesięcy temu
Jedyny z kandydatów który porozmawia z każdym bez tłumacza.
G5.
9 miesięcy temu
Może on Francyjusz bardziej, niż nasz.
sarfleclo
9 miesięcy temu
Brawo, Trzymam kciuki i mam nadzieję ze Pan Trzaskowski wygra !!!!!
TV to show
9 miesięcy temu
Zwykła ustawka. Kilka słów w innym języku i już się popisał, i już na niego głosuj.
Polsk
9 miesięcy temu
Najlepiej to mówi Duda po angielsku w NATO i to chyba się tak podoba naszemu społeczeństwo uuu eeee uuuu eeee tak Mówił Duda po angielsku wstyd od Ziemi do Księżyca. Czy takie prezydenta chcecie aby wszyscy się z nas śmiali... Kurna Ameryka może sobie pozwolić na Trumpa ale Polska na Maliniaka już nie... Hello?
europejczyk
9 miesięcy temu
Jak będzie po francusku: kowal zawinił, młynarza powiesili?
Igor
9 miesięcy temu
Do DDD. Wcześniejsza emerytura i 1200 zł m-cznie. Czy nie warto popracować dłużej i mieć 2100-2300? Mentalność młotków. Przejdę wcześniej i dorobię na 1/2 etatu. Wolę siedzieć w domu i mieć tyle co ten z pół etatem...
bDJMRYPL
Boli
9 miesięcy temu
Nie ma nic ciekawego do powiedzenia za to w kilku językach :))
Boli
9 miesięcy temu
Można znać i 10 języków a w żadnym z nich nie mieć nic mądrego do powiedzenia.
DDD
9 miesięcy temu
Powinien odpowiedzieć po francusku jak go pytali o wiek emerytalny może mniej ludzi by zrozumiało jak mało jet rozgarnięty w sprawach Polski i że nawet nie wie na jakie ustawy głosował.
@51
9 miesięcy temu
Dlaczego zabieracie głos nie mając nic do powiedzenia ? Zazdrość , nienawiść , co Was Rodacy opętało. Jest wielu a ma być ten jeden i to najlepszy. Duda to najgorszy wybór. Dlaczego ? Zbyt dużo w nim zła i ... trzeba słuchać , patrzeć. Prezydent ma być wszystkich a nie wybranych. Obrażając mądrzejszych od siebie dał świadectwo o sobie .
LÓDwik XVI.
9 miesięcy temu
Umiem po francusku, ale nie lubię ... .
LÓDwik XVI.
9 miesięcy temu
Znajomy powiedział: Ja też umiem po francusku, ale nie lubię ... .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić