aktualizacja 

Tu będą mieszkać słynne pięcioraczki. Reakcja sołtysa

262

W Krakowie na świat przyszły pięcioraczki: Charles Patrick, Henry James, Elisabeth May, Evangeline Rose oraz Adrianna Daisy. Jeszcze przez wiele tygodni będą w szpitalu, ale później wraz z rodzicami wrócą do domu we wsi Puchacze na Podkarpaciu. Tam rodzina ma dom otoczony lasem.

Tu będą mieszkać słynne pięcioraczki. Reakcja sołtysa
Dominika i Vince Clarke (PAP, �ukasz G�gulski)

Państwo Dominika i Vince Clarke powitali na świecie aż pięcioro dzieci. Wkrótce zabiorą je do swojego domu we wsi Puchacze na Podkarpaciu. Miejscowość liczy zaledwie 30 domów i 90 mieszkańców.

Gdzie zamieszkają pięcioraczki?

Z tymi stronami jest związana pani Dominika - w okolicy mieszkali jej dziadkowie. Zanim tu wróciła przez wiele lat mieszkała w Anglii, gdzie poznała męża Vince`a. Małżeństwo do Polski przeprowadziło się sześć lat temu. W Puchaczach zbudowali duży dom otoczony lasem. Jak mówi pani Dominika, jest idealny do wychowywania dzieci blisko natury. Zawsze o takim marzyła.

To bardzo serdeczni ludzie i wspaniali rodzice. Dzieci są dla nich najważniejsze. Świetnie mówią po angielsku i po polsku — przyznaje pan Eugeniusz, sołtys w rozmowie z "Faktem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Margaret nie cierpi tej piosenki. "Nikt mnie wtedy zbytnio nie pytał o zdanie"
Jako włodarz wsi cieszy się, że jego miejscowość słynna jest już na całą Polskę. — Na pewno to nam pomoże, choćby w pozyskaniu jakichś inwestycji. Już planujemy budowę placu zabaw. Na pewno się przypada — mówi pan Eugeniusz, cytowany przez "Fakt".

Mieszkańcy zapewniają, że pomogą rodzinie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie mogą się także doczekać pierwszego spaceru maluchów.

Pięcioraczki urodziły się 12 lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dzieci są wcześniakami i przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Ważą od 710 do 1400 gramów i każdy z nich mierzy około 40 cm. Para doczekała się wcześniej siedmiorga dzieci: w wieku 12 i 10 lat, dwóch par bliźniaków (7-latków i 4-latków) oraz 10-miesięcznego niemowlęcia. Zarówno pani Dominika, jak i pan Vince są aktywni zawodowo, każde z nich prowadzi własną działalność gospodarczą.

Zdarzył się cud, zaszłam w taką ciążę. Planowaliśmy ósme dziecko, a okazało się, że dzieci będzie więcej - powiedziała dziennikarzom mama dzieci.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić