TVP chce utworzyć własny kanał muzyczny. Koszty? Gigantyczne

2

Telewizja publiczna ma już gotowe plany na najbliższe lata. Zamierza otworzyć specjalne kanały dla kobiet i miłośników muzyki. To się wiąże z niemałymi kosztami.

TVP chce utworzyć własny kanał muzyczny. Koszty? Gigantyczne
TVP zyska nowe kanały (akpa)

Znamy szczegóły projektu zmienionej Karty Powinności Telewizji Polskiej na lata 2020-2024. Wspomniano tam m.in. o nowym kanale TVP Kobieta, który ma ruszyć 8 marca 2021 roku.

Jego celem ma być dążenie do pełniejszego realizowania zasady powszechności czyli oferowania przez media publiczne programów i innych usług całemu społeczeństwu, a jednocześnie zasady zróżnicowania - podkreślono.

To jednak nie wszystko. TVP chce również utworzyć kanał dla miłośników muzyki.

Będzie prezentował audycje o różnorodności gatunkowej, teledyski, koncerty, filmy dokumentalne i fabularne, dotyczące sceny muzycznej, artystów czy kompozytorów - wyjaśniono.

TVP szykuje nowe kanały. Ogromne koszty

Serwis Wirtualne Media szacuje, że koszty utworzenia kanału TVP Kobieta w 2021 roku to 14,75 mln zł i około 17,7 mln zł w latach 2022-2023. Nadawanie TVP Muzyka ma kosztować po 20 mln w latach 2022-2024.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić