Twórca AliExpress przerwał milczenie. Nagranie obiegło świat

93

Na początku roku media informowały o tym, że chiński miliarder Jack Ma zapadł się pod ziemię. Nie widziano go publicznie przez niespełna 3 miesiące. Podejrzewano nawet, że mógł zaginąć po tym, jak krytykował chiński rząd. W środę miliarder przerwał milczenie.

Twórca AliExpress przerwał milczenie. Nagranie obiegło świat
(Getty Images)

Jack Ma po raz ostatni był widziany publicznie prawie 3 miesiące temu. Słuch o najbogatszym obywatelu Chin zaginął po tym, jak w październiku miliarder skrytykował krajowe organy nadzoru finansowego.

W środę 20 stycznia założyciel grupy Alibaba, odpowiedzialnej m.in. za serwis AliExpress, wystąpił publicznie, przemawiając za pośrednictwem połączenia wideo podczas imprezy filantropijnej.

W filmie opublikowanym w chińskich mediach społecznościowych miliarder Jack Ma zwrócił się do nauczycieli z obszarów wiejskich w ramach jednej z inicjatyw jego fundacji charytatywnej.

Coroczna impreza, która zwykle odbywa się w kurorcie Sanya, jest okazją do świętowania przez fundację Jacka Ma osiągnięć nauczycieli, którzy otrzymują od niego wsparcie pieniężne.

Jack Ma uczestniczył w internetowej ceremonii dorocznej inicjatywy Rural Teacher Initiative 20 stycznia - poinformowała fundacja miliardera w oświadczeniu dla The Wall Street Journal.

Prawie 3-miesięczna nieobecność Jacka Ma wywołała wiele spekulacji na temat tego, co mogło się z nim stać w czasie, kiedy jego firmy stały w obliczu zwiększonej kontroli regulacyjnej.

Akcje Alibaby na giełdzie w Hongkongu wzrosły o 5-6 proc. na wieść o jego ponownym pojawieniu się.

W grudniu chińska administracja państwowa ds. regulacji rynku wszczęła dochodzenie w sprawie Alibaby w związku z praktykami monopolistycznymi.

Regulatorzy zwrócili się również do Ant Group o skorygowanie swojej działalności i dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Chiny forsują nowe przepisy dotyczące tzw. mikropożyczek, które obejmowały przepisy takie jak wymogi kapitałowe dla firm technologicznych oferujących pożyczki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Odrzuciło go KFC. Teraz jest bogaty
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić