o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Twórca AliExpress przerwał milczenie. Nagranie obiegło świat

63
Podziel się

Na początku roku media informowały o tym, że chiński miliarder Jack Ma zapadł się pod ziemię. Nie widziano go publicznie przez niespełna 3 miesiące. Podejrzewano nawet, że mógł zaginąć po tym, jak krytykował chiński rząd. W środę miliarder przerwał milczenie.

Twórca AliExpress przerwał milczenie. Nagranie obiegło świat
(Getty Images)
bDJZjrud

Jack Ma po raz ostatni był widziany publicznie prawie 3 miesiące temu. Słuch o najbogatszym obywatelu Chin zaginął po tym, jak w październiku miliarder skrytykował krajowe organy nadzoru finansowego.

W środę 20 stycznia założyciel grupy Alibaba, odpowiedzialnej m.in. za serwis AliExpress, wystąpił publicznie, przemawiając za pośrednictwem połączenia wideo podczas imprezy filantropijnej.

bDJZjruf

W filmie opublikowanym w chińskich mediach społecznościowych miliarder Jack Ma zwrócił się do nauczycieli z obszarów wiejskich w ramach jednej z inicjatyw jego fundacji charytatywnej.

Coroczna impreza, która zwykle odbywa się w kurorcie Sanya, jest okazją do świętowania przez fundację Jacka Ma osiągnięć nauczycieli, którzy otrzymują od niego wsparcie pieniężne.

Jack Ma uczestniczył w internetowej ceremonii dorocznej inicjatywy Rural Teacher Initiative 20 stycznia - poinformowała fundacja miliardera w oświadczeniu dla The Wall Street Journal.

Prawie 3-miesięczna nieobecność Jacka Ma wywołała wiele spekulacji na temat tego, co mogło się z nim stać w czasie, kiedy jego firmy stały w obliczu zwiększonej kontroli regulacyjnej.

bDJZjrul

Akcje Alibaby na giełdzie w Hongkongu wzrosły o 5-6 proc. na wieść o jego ponownym pojawieniu się.

W grudniu chińska administracja państwowa ds. regulacji rynku wszczęła dochodzenie w sprawie Alibaby w związku z praktykami monopolistycznymi.

Regulatorzy zwrócili się również do Ant Group o skorygowanie swojej działalności i dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Chiny forsują nowe przepisy dotyczące tzw. mikropożyczek, które obejmowały przepisy takie jak wymogi kapitałowe dla firm technologicznych oferujących pożyczki.

bDJZjrum
Zobacz także: Odrzuciło go KFC. Teraz jest bogaty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJZjrun
bDJZjruG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Jerry
2 miesiące temu
Sobowtór, 3 miesiące im zajęło aby go znaleźć i upodobnić
Rafał
2 miesiące temu
W USA to wielkie korporacje decydują kto może być prezydentem. W Chinach na odwrót. To partia komunistyczna i jej wódz decyduje kto może robić wielkie pieniądze.
Mozliwe?
2 miesiące temu
troche podobny..ale ogólnie jakiś taki niepodobny
bDJZjruH
ser
2 miesiące temu
eee, to jakiś jego sobowtór, podobny - to fakt, ale widać różnice w fizjonomi twarzy, wystarczy wrzucić oba zdjęcia do odpowiedniego programu i widać poważne różnice!
Rajuga
2 miesiące temu
Artykul jakos pozbawiony jest puenty. Tytul sugeruje cos szokujacego podczas gdy jego tresc to jakis suchy nic nieznaczacy fakt. Troche po pijaku chyba pisany.
Najnowsze komentarze (63)
Fred
miesiąc temu
W USA rządzą niewidzialni ludzie, produkują dolary i pożyczają swoim podległym Krajom, w Chinach rządzą Chińscy ludzie - patrioci o komunistów posądzani.
efbiajjajjaj
miesiąc temu
To chyba...Czarnecki?! tam uciekł?! no nie...udana ta operacja
Irys
miesiąc temu
Szczerze mam to w czterech literach👽💀☠️.
Dziadek
miesiąc temu
I tak nami garstka ludzi potrafi manipulować czy długo na to będziemy zezwalać nas są miliony? Obudźmy się w końcu
koko
miesiąc temu
widocznie bał się Trumpa
hmmm
miesiąc temu
to w Chinach "Jacek" sponsoruje nauczycieli,nie rząd..?
Ciekawy
2 miesiące temu
I co się mu wkońcu stało
Anioł
2 miesiące temu
On wygląda jak obcy!
bDJZjruz
D@x
2 miesiące temu
Podobni
Expert
2 miesiące temu
Podczas rozpoznawania tożsamości, należy zwracać uwagę na uszy. Rysy twarzy można mieć podobne, niemal identyczne, ale uszy są jak odciski palców-unikatowe dla każdego. Na tych 2 zdjęciach są inne.
,,,,,,,,,,
2 miesiące temu
Brat bliźniak
Goldengecko
2 miesiące temu
Proszę jak mając miliardy można zarobić jeszcze więcej obstawiasz dźwignią że akcje pójdą w górę potem pojawia się taki w necie i już przy dźwigni x10 akcje 6% do góry i 60% jest do przodu
Axa
2 miesiące temu
To nie ta sama psoba
wiedzący
2 miesiące temu
cały projekt Alibaba (nomen est omen)to projekt kontrolowany i ochraniany przez rząd. Taki gospodarczy lotniskowiec. Produkty dofinansowane, transport dotowany. Po tym ataku nie będzie co zbierać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić