o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Twórca AliExpress przerwał milczenie. Nagranie obiegło świat

64
Podziel się

Na początku roku media informowały o tym, że chiński miliarder Jack Ma zapadł się pod ziemię. Nie widziano go publicznie przez niespełna 3 miesiące. Podejrzewano nawet, że mógł zaginąć po tym, jak krytykował chiński rząd. W środę miliarder przerwał milczenie.

Twórca AliExpress przerwał milczenie. Nagranie obiegło świat
(Getty Images)
bEhvOlOZ

Jack Ma po raz ostatni był widziany publicznie prawie 3 miesiące temu. Słuch o najbogatszym obywatelu Chin zaginął po tym, jak w październiku miliarder skrytykował krajowe organy nadzoru finansowego.

W środę 20 stycznia założyciel grupy Alibaba, odpowiedzialnej m.in. za serwis AliExpress, wystąpił publicznie, przemawiając za pośrednictwem połączenia wideo podczas imprezy filantropijnej.

bEhvOlPb

W filmie opublikowanym w chińskich mediach społecznościowych miliarder Jack Ma zwrócił się do nauczycieli z obszarów wiejskich w ramach jednej z inicjatyw jego fundacji charytatywnej.

Coroczna impreza, która zwykle odbywa się w kurorcie Sanya, jest okazją do świętowania przez fundację Jacka Ma osiągnięć nauczycieli, którzy otrzymują od niego wsparcie pieniężne.

Jack Ma uczestniczył w internetowej ceremonii dorocznej inicjatywy Rural Teacher Initiative 20 stycznia - poinformowała fundacja miliardera w oświadczeniu dla The Wall Street Journal.

Prawie 3-miesięczna nieobecność Jacka Ma wywołała wiele spekulacji na temat tego, co mogło się z nim stać w czasie, kiedy jego firmy stały w obliczu zwiększonej kontroli regulacyjnej.

bEhvOlPh

Akcje Alibaby na giełdzie w Hongkongu wzrosły o 5-6 proc. na wieść o jego ponownym pojawieniu się.

W grudniu chińska administracja państwowa ds. regulacji rynku wszczęła dochodzenie w sprawie Alibaby w związku z praktykami monopolistycznymi.

Regulatorzy zwrócili się również do Ant Group o skorygowanie swojej działalności i dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Chiny forsują nowe przepisy dotyczące tzw. mikropożyczek, które obejmowały przepisy takie jak wymogi kapitałowe dla firm technologicznych oferujących pożyczki.

bEhvOlPi
Zobacz także: Odrzuciło go KFC. Teraz jest bogaty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhvOlPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
axel
2 miesiące temu
Głupi, wie w jakim kraju żyje i takie głupoty wyprawia. Zamiast chwalić władze pod niebiosa (bo ma za co - miliardy w Chinach piechotą nie chodzą) to jeszcze krytykuje.
Fred
5 miesięcy temu
W USA rządzą niewidzialni ludzie, produkują dolary i pożyczają swoim podległym Krajom, w Chinach rządzą Chińscy ludzie - patrioci o komunistów posądzani.
efbiajjajjaj
5 miesięcy temu
To chyba...Czarnecki?! tam uciekł?! no nie...udana ta operacja
bEhvOlPD
Irys
5 miesięcy temu
Szczerze mam to w czterech literach👽💀☠️.
Dziadek
5 miesięcy temu
I tak nami garstka ludzi potrafi manipulować czy długo na to będziemy zezwalać nas są miliony? Obudźmy się w końcu
koko
5 miesięcy temu
widocznie bał się Trumpa
hmmm
5 miesięcy temu
to w Chinach "Jacek" sponsoruje nauczycieli,nie rząd..?
Ciekawy
5 miesięcy temu
I co się mu wkońcu stało
Anioł
5 miesięcy temu
On wygląda jak obcy!
D@x
5 miesięcy temu
Podobni
Expert
5 miesięcy temu
Podczas rozpoznawania tożsamości, należy zwracać uwagę na uszy. Rysy twarzy można mieć podobne, niemal identyczne, ale uszy są jak odciski palców-unikatowe dla każdego. Na tych 2 zdjęciach są inne.
,,,,,,,,,,
5 miesięcy temu
Brat bliźniak
Goldengecko
5 miesięcy temu
Proszę jak mając miliardy można zarobić jeszcze więcej obstawiasz dźwignią że akcje pójdą w górę potem pojawia się taki w necie i już przy dźwigni x10 akcje 6% do góry i 60% jest do przodu
bEhvOlPv
Axa
5 miesięcy temu
To nie ta sama psoba
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić