o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Uczelnia "nie chce konfliktu z PiS-em". Ukraiński artysta przybił sobie dyplom do ciała

21
Podziel się

Ukraiński artysta Pavlo Kazmin przytakierował sobie swój dyplom z ASP do klatki piersiowej. Powód? Wycofanie jego prac z konkursu "Najlepsze Dyplomy w Gdańsku". Jak twierdzi, władze uczelni "nie chcą obcinania budżetu i konfliktu z PiS-em". Prace dyplomanta uznano za kontrowersyjne.

Uczelnia "nie chce konfliktu z PiS-em". Ukraiński artysta przybił sobie dyplom do ciała
Ocenzurowano jego prace. Postanowił przytakierować sobie dyplom ASP do klatki piersiowej - w ramach protestu (Facebook)
bEskXhOt

Pavlo Kazmin jest absolwentem ASP w Katowicach. Niedawno otrzymał dyplom uczelni, który wiąże się z przygotowaniem prac zaliczeniowych, później ocenianych przez egzaminujących.

W międzyczasie organizowany jest także konkurs "Najlepsze Dyplomy w Gdańsku", do którego swoje prace postanowił zgłosić Pavlo Kazmin. Zostały one odrzucone.

Wszystko z powodu kontrowersyjnych, zdaniem organizatorów, haseł, które widoczne są na pracach, a także symboli, które nawiązywały do Strajku Kobiet. Prace w tej formie nie zostały przyjęte, a artystę poproszono o "zmianę koncepcji".

bEskXhOv
"Akademia nie chce obcinania budżetu i konfliktu z PiS-em”, „Wybierz inny zestaw obrazów”. Odpowiedziałem na to wszystko wprost, że nie da się być w połowie szczerym - napisał na Facebooku były student ASP.

Kompromisy nie wchodzą w grę. Artysta protestuje. Przybił sobie dyplom do klatki piersiowej takerem

Dyplomant ASP nie chciał zgodzić się na żadne ustępstwa i kompromisy. Odpowiedział twardo, że żadna "zmiana koncepcji" nie wchodzi w grę.

Odpowiedziałem na to wszystko wprost, że nie da się być w połowie szczerym, w połowie mówić prawdę, w połowie wolnym, i że ja nie zmienię „koncepcji". Albo będzie ten zestaw prac, albo żaden. Po tym mnie poinformowano, że ten zestaw prac został zgłoszony do Gdańska. Gdzieś tydzień po tym dostałem informacje od osoby biorącej udział w konkursie, że zostałem z niego wyrzucony - informuje Pavlo Kazmin.
bEskXhOB

W ramach protestu absolwent ASP w Katowicach postanowił przytakierować sobie uzyskany dyplom szkoły wyższej do klatki piersiowej. W ten sposób chciał zwrócić uwagę na brak wolności słowa w Polsce, a także zaapelował, aby inni szli w jego ślady i także nie godzili się na niesprawiedliwość i nie dawali ograniczać swojej wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEskXhOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
WoW
2 miesiące temu
No do zwojów w czaszce nie przybił bo zamiast zwojów ma łajno a na miętkim się nie trzyma.
gość
2 miesiące temu
Artysta studiuje w Polsce bo się boi Donbasu ?To dlatego nie porusza spraw sobie bliższych jak koszula .
gość
2 miesiące temu
Podobno Niemcy nie ufają Ukraińcom .
bEskXhOX
...? ale
2 miesiące temu
czemu takerem, a nie nitownicą?
;';'
2 miesiące temu
już samo okaleczanie się i pokazywanie tego publicznie mówi samo za siebie....
Marek
2 miesiące temu
ocenzurowano jego pracę? Powinien dostać karę więzienia i zwrot za 5 lat studiów w Polsce za darmo za propagowanie swastyki.Facet niech jedzie do swojej upowskiej ukrainy.Ten facet powinien za to siedzieć!
geb
2 miesiące temu
Wszelkiej maści beztalencia, które nie potrafią stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, artystycznego, to szokują. Miarą jego miernoty jest to, że nikt nie zwrócił dotąd uwagi na tego "artystę" gdyby nie ta akcja. Kilka lat temu tą samą drogą szła "artystka" Nieznalska. Wtedy również zaszokowała publiczność, ale to beztalencie, więc jest znana tylko z tej prowokacji. O tym facecie, też nikt nie będzie pamiętał, za kilka lat.
nono
2 miesiące temu
biedak dosc ze nie polak to jeszcze pluje w twarz Polakom... szkoda, ze gwozdziem do głowy nie przybił sobie sadysta tego dyplomu... widac pozostałosci wołyńskiej masakry Polaków nadal kraza w krwiobiegu ukrainców!!!!
hehe
2 miesiące temu
No ale co za problem? Jak PiS straci władzę, to to samo zrobimy z religijno-konserwatywnymi świrami i powywalamy ich z uczelni. A KUL straci 100% dofinansowania.
Mik
2 miesiące temu
Przede wszystkim to jest słabe? i poza prostackim obrażaniem nic tam nie ma.
POradnik
2 miesiące temu
Czy już został deportowany ? Jeśli nie, to odpowiedzialny pracownik w ministerstwie już powinien stracić pracę.
czytelnik
2 miesiące temu
Niech sobie te swoje kontrowersyjne prace wystawia w Ukrainie, tam ma demokrację, wolność słowa, wolność wyznania, może obnosić się z czym chce.
anka
2 miesiące temu
to zobacz sobie jego prace i swastyke.Poza tym to dzięki PIS studiuje w Polsce za darmo. Niech placi za studia i niech odda wszystkie zapomogi i stypendia socjalne jakie dostaja ukraincy od Polskiego rządu a zapomogii to w sumie 1200 miesiecznie w tym za darmo akademik za studia bie placik przez 5 lat.Jak sie nie podoba to niech studiuje w Niemczech lub UK ale tam bedzie płacił za rok ok 35 tys euro.Gosciu ten znak to znaczy ze ba dodatek ukrainiec ma korzenie uon upa banderowiec( Wołyń 1941- 1944
bEskXhOP
adika
2 miesiące temu
no tak, kontrowersyjne prace, ale czy my nie żyjemy w państwie swieckim? Czy to już katoland z przymusu, bo w kościołach coraz mniej ludzi jakos...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić