Udawali choinki?! Tak chcieli wjechać do Polski

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali o zatrzymaniu trzech imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę czesko-polską.

straż graniczna
Źródło zdjęć: © Straż Graniczna

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Afganistanu. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę polsko-czeską. Ukryli się między choinkami na przyczepie polskiego tira.

Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Wszczęto już działania w kierunku odesłania mężczyzn do ich kraju. Postawiono im również zarzuty przekroczenia granicy RP przy użyciu podstępu.

Mężczyźni przyznali się do zarzutów i poddali się karze. Grozi im od 6 miesięcy pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Na podstawie decyzji sądu do czasu wydalenia z terytorium RP obcokrajowcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Coraz więcej włamań na internetowe konta bankowe. Na to trzeba uważać

Wybrane dla Ciebie