Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Ukraińcy przerobili polskie czołgi. Wyglądają jak z filmu "Mad Max"

W sieci pojawiły się niebywałe zdjęcia modyfikacji ukraińskich czołgów, które walczą na froncie. Przekazane przez Polskę wozy bojowe PT-91 otrzymały efektowne "grille" stalowe i dzięki temu wyglądają, jak żywcem wyjęte z filmu "Mad Max". Wzmocnienia pełnią istotną rolę w walkach, chronią przed dronami.

Ukraińcy przerobili polskie czołgi. Wyglądają jak z filmu "Mad Max"
Niezwykle efektowne modyfikacje wozu bojowego PT-91 w Ukrainie (Telegram)

Wóz bojowy PT-91 Twardy to czołg polskiej produkcji, opracowany w latach 90. ubiegłego wieku. Opancerzony pojazd wojskowy został przekazany ukraińskim siłom zbrojnym. Na front trafiło kilkadziesiąt sztuk pojazdów.

Ukraińcy od początku podkreślali ogromne zalety polskich czołgów. Zwracali uwagę na wzmocniony pancerz konstrukcji wojskowego pojazdu bojowego. Potwierdzeniem tych słów jest postawa PT-91 na froncie. Na ten moment ukraińskie siły zbrojne straciły zaledwie jeden czołg polskiej produkcji.

W walce z rosyjskim agresorem polskie maszyny spisują się naprawdę świetnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Brutalny i skuteczny". Gen. Pacek wskazuje na plan Putina

Ukraińcy przerobili polskie czołgi. Efekt? Oszałamiający

Ukraińscy wojskowi wyszli z założenia, że warto udoskonalić nawet to, co jest dobre. Wzięli na warsztat właśnie polskie czołgi PT-91 Twardy. Efekt prac jest naprawdę imponujący.

Żołnierze okratowali praktycznie cały pancerz czołgu. Góra zabezpiecza załogę pojazdu, m.in przed odłamkami pocisków. Boczne kraty także wzmacniają konstrukcję prezentowanego wozu bojowego.

PT-91 też dostały grilla I jak już wielokrotnie pisałem: ukraińskie modyfikacje nie dość, że są funkcjonalne, to jeszcze "wyglądają" - napisał internauta, który opublikował fotografie zmodyfikowanych wozów bojowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na opublikowanych zdjęciach widać, że całość jest rzeczywiście nie tylko efektywna, ale też efektowna. Kratownice okratowane czołgi przypominają futurystyczne, zmodyfikowane pojazdy z legendarnego filmu "Mad Max" w reżyserii George'a Millera. To produkcja w klimatach wojennego science-fiction. Czołgi PT-91 Twardy muszą zmagać się natomiast z prawdziwą codziennością wojenną.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić