Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Ukraińcy zlikwidowali zdrajcę. Makabryczne zdjęcia w sieci

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa potwierdziła zlikwidowanie Illi Kywy, byłego deputowanego do Rady Najwyższej Ukrainy. Polityk był podejrzany o zdradę stanu. W przeszłości był członkiem prorosyjskiej partii. Illia Kywa został zabity w jednej z miejscowości pod Moskwą. W sieci publikowane są makabryczne nagrania i zdjęcia, które mają pokazywać ciało deputowanego.

Ukraińcy zlikwidowali zdrajcę. Makabryczne zdjęcia w sieci
Zabity ukraiński deputowany (Twitter, Nexta)

Illia Kywa był deputowanym prorosyjskiej partii Opozycyjna Platforma - Za Życie. W przeszłości pełnił funkcję doradcy byłego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa. W latach 2017-2019 stał na czele Socjalistycznej Partii Ukrainy.

W 2022 roku Kywy został podejrzanym o zdradę stanu i zaocznie aresztowany. Rozesłano za nim międzynarodowy list gończy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin nie zatrzyma się na Ukrainie? Ekspert alarmuje

Likwidacja ukraińskiego deputowanego

Kywa postanowił ukryć się w Rosji. To jednak nie uchroniło go przed zemstą. 6 grudnia Illia Kywy został zabity w miejscowości pod Moskwą. Informację potwierdziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Za likwidacją byłego deputowanego stoi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Przestępca został zlikwidowany z broni strzeleckiej - przekazała Ukraińska Prawda.

Inne źródła również potwierdzały, że za śmiercią deputowanego stoi SBU. Rosyjskie media informowały, że ciało znaleziono w obwodzie moskiewskim.

Ciało deputowanego. Makabryczne nagrania w sieci

Do sieci trafiły makabryczne nagrania i zdjęcia. Wedle zamieszczonych informacji przedstawiają one ciało Kywy oraz miejsce dokonania zamachu na jego życie. Fotografie miały się pojawić w ukraińskich mediach. Nadal jednak nie udało się potwierdzić, że nagranie przedstawia ciało zdrajcy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Drugi rosyjskim kolaborantem, którego zlikwidowała SBU, był Ołeh Popow, działacz związany z Ługańską Republiką Ludową. Mężczyzna zginął w wybuchu samochodu pułapki w Ługańsku. Popow był w przeszłości kontrkandydatem Wołodymyra Zełenskiego w wyborach prezydenckich.

Oba zamachy zostały przeprowadzone 6 grudnia. Tego dnia na Ukrainie obchodzono Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić