Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Uratował światowy handel, pracując dzień i noc. Nie dostał wynagrodzenia

56
Podziel się:

Niedoceniony bohater? Operator koparki pracujący nad uwolnieniem gigantycznego kontenerowca z Kanału Sueskiego żali się na swojego szefa. Robotnik pracował po 21 godzin na dobę, a za nadgodziny nie dostał wynagrodzenia.

Uratował światowy handel, pracując dzień i noc. Nie dostał wynagrodzenia
Operator koparki w Kanale Sueskim wyznaje, że nie dostał wypłaty za ciężką pracę (YouTube, Facebook)

Operator koparki na Kanale Sueskim przyznał, że nie otrzymał jeszcze wynagrodzenia za swoją ciężką pracę przy odkopywaniu kontenerowca w Kanale Suseskim. Abdullah Abdul-Gawad opisał wyczerpujące 21-godzinne dni pracy. On i jego koledzy spali maksymalnie po trzy godziny w ciągu doby. Jak się okazuje - za darmo.

Kontenerowiec Ever Given 23 marca utknął na mieliźnie Kanału Sueskiego. Gigantyczny statek całkowicie zablokował tam ruch dla innych jednostek. Kryzys udało się zażegnać dopiero 29 marca, kiedy w kolejce czekało już ponad 300 statków.

Bohater Kanału Sueskiego nie otrzymał wynagrodzenia za pracę

Operator koparki Abdullah Abdul-Gawad nazywany jest bohaterem. Dniem i nocą odkopywał dziób statku, by udrożnić jeden z najważniejszych szlaków handlowych świata. Działał w ekstremalnych warunkach, ze świadomością, ze statek w każdej chwili może zawalić się na pracowników.

Teraz mówi o tym, jak on i jego koledzy pracowali prawie bez przerwy przez kilka dni. Robotnicy spali od 1 do 3 godzin na dobę. Abdul-Gawad twierdzi jednak, że nie otrzymał jeszcze rekompensaty finansowej za pracę w godzinach nadliczbowych.

Statek został ostatecznie wyparty 29 marca po tym, jak wyspecjalizowana pogłębiarka zwana Mashhour została uruchomiona. Abdul-Gawad pomógł w usunięciu skał i piasku z dziobu statku, podczas gdy Maszhour usuwał muł z dna kanału.

Operator koparki powiedział, że pod koniec pracy on i jego ludzie czuli się "na wpół żywi z wyczerpania". Mimo tego dodał, że jest ogromnie dumny z tego, co zostało dokonane w tamtych dniach. "To jest coś, co zdarza się raz w życiu, może dwa razy. To coś, z czego można być dumnym" - powiedział w rozmowie z Business Insider.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Szaman
rok temu
Ależ mi tego araba szkoda,taki zmęczony😂🤣
hodowcadrobiu...
rok temu
Dobrze, że ten statek się jednak na niego nie ZAWALIŁ, bo to jedyna koparka w tym rejonie i kto by go spod tej sterty cegieł wykopał?Masakra, reporter tym artykułem sięgnął głębiej niż pogłębiarka kanału.
genek
rok temu
W Polsce w firmie Januszex sp zoo dostałby wczorajszą sztywną pizzę i poklepanko po plecach, wicie rozumicie.
Robercik118
rok temu
Wyzysk człowieka przez człowieka...
aaron
rok temu
Bo on jest do roboty a nie do pieniędzy
Lech
rok temu
Tak Polacy pracowali za rządów komuny i PO. Pamiętamy i tym organizacjom już dziękujemy i więcej ich nie chcemy.
Funnyway
rok temu
"Abdullah Abdul-Gawad opisał wyczerpujące 21-godzinne dni pracy. On i jego koledzy spali maksymalnie po trzy godziny w ciągu doby. Jak się okazuje - za darmo." dziwne żeby pracodawca miał płacić za spanie
Orb
rok temu
Jak to zawalić?
Emigrant
rok temu
Ja Polak bym pracował z twoimi ludzimi to teraz bym musiał zapłacić podatek w Polsce. Nie jestem człowiekiem jestem niewolnikiem bo mam paszport Polski. Chciwość rządów nie zna granic, zatem kim jestem jak dostałem kontrakt na pół roku poza krajem?. Co KE.na podwujne opodatkowanie pracowników.
Ent
rok temu
Szacun Abdullah jesteś wielki !!!
Maria
rok temu
Mam nadzieję że mu i jego kolegom zapłacą swoją cegiełkę powinien dorzucić też armator tego kolosa w końcu uratował mu statek , towar, i nie zapłaci gigantycznej kary po ewentualnej katastrofie powodzenia mały Bohaterze
Ela
rok temu
Należy mi się emerytura z ZUS i dodatek z KRUS za 15 lat pracy w gospodarstwie rolnym do minimalnej emerytury ZUS doliczył 20zl brutto z KRUS
agent bolec
rok temu
to chyba jakis polak gotam zatrudnil pewnie taki co przed brexitem z angli wyjechal
John
rok temu
W Polsce dostał by 15pln na godzinę netto ( stawka nie wyssana z palca) . I nikt by nie pisał że nie dostał wynagrodzenia :D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić