aktualizacja 

Urządzili wyścigi na hulajnogach. Dostali wysokie mandaty

40

Dwóch turystów z województwa mazowieckiego podczas wyścigów na hulajnogach zostali zatrzymani przez zakopiańską drogówkę. 22-latkowie byli pijani. Policjanci ukarali ich mandatami karnymi po 2500 zł.

Urządzili wyścigi na hulajnogach. Dostali wysokie mandaty
Urządzili wyścigi na hulajnogach. Dostali wysokie mandaty (Policja)

Zakopane to jedna z najpopularniejszych polskich miejscowości turystycznych. Położone w sercu Tatr Zakopane jest pełne turystów przez cały rok. Zimą stanowi idealny ośrodek sportów zimowych, wiosną i latem stanowi idealne zaplecze dla miłośników wspinaczki i pieszych wędrówek po górach. Nie wszystkim jednak jest po drodze z takim sposobem spędzania wolnego czasu.

Policjanci z zakopiańskiej drogówki jak co noc patrolowali ulice tego popularnego miasta. W nocy ze środy na czwartek na ulicy Gimnazjalnej ich uwagę zwrócili jadący na hulajnogach elektrycznych dwaj mężczyźni. Styl ich jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 22-latkowie z województwa mazowieckiego mieli w organizmie odpowiednio 0,6 i 1,6 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarani zostali mandatami po 2500 zł.

Jak podróżować hulajnogą?

Przypomnijmy, że wedle obowiązujących przepisów, kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Wtedy jedziemy normalnie wśród samochodów, przy prawej krawędzi – tak samo jako rowerzyści.

Oprócz tego art. 87 mówi o tym, że kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. W razie popełnienia wykroczenia określonego w paragrafie 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić