USA. 10-latek zabił matkę. Nie do wiary, o co poprosił sąd

440

Stanami Zjednoczonymi wstrząsnęło zabójstwo, którego dopuścił się 10-letni chłopiec. Strzelił do własnej matki, ponieważ ta odmówiła kupienia mu gadżetu z platformy Amazon. Teraz oskarżony prosi o... obniżenie kaucji. Bez jej uiszczenia nie może opuścić aresztu.

USA. 10-latek zabił matkę. Nie do wiary, o co poprosił sąd
10-latek zastrzelił matkę, bo nie kupiła mu gadżetu z Amazona. Odpowie jako dorosły (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Richard Ross)

Jak informuje ABC7, rodzinny dramat rozegrał się w stanie Wisconsin. 10-latek został przesłuchany przez sędzię Jane Carroll. Prokurator postawił chłopcu zarzut umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia.

Chłopiec zastrzelił własną matkę. 10-latek chce obniżenia kaucji

Zaledwie 10-letni chłopiec strzelił swojej matce w twarz. Z ustaleń śledczych wynika, że motywem zabójstwa kobiety była odmowa kupienia przez nią synowi gogli wirtualnej rzeczywistości, oferowanych w serwisie Amazon.

Chłopiec będzie sądzony jak osoba dorosła, jednak jego przesłuchanie odbyło się przed sądem dla nieletnich. 10-latek został doprowadzony na miejsce w koszulce wydanej mu przez areszt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Zastrzelili trzynastoletniego chłopca. Policja publikuje nagranie z interwencji
Czy rozumiesz, że znajdujemy się w sądzie dla nieletnich, ale dotyczy postępowania, które odbędzie się przed sądem dla dorosłych? W akcie oskarżenia zarzuca się, że ofiara została postrzelona w głowę z bardzo bliskiej odległości – zwróciła się do 10-latka sędzia Jane Carroll, cytowana przez ABC7.

10-latek może opuścić areszt wyłącznie pod warunkiem uiszczenia kaucji. Jej wysokość została wyznaczona na 50 tysięcy dolarów. Po obecnym kursie to ponad 220 tysięcy złotych. Dziecka nie stać na zapłacenie takich pieniędzy, w związku z czym pełnomocniczka oskarżonego Angela Cunningham zwróciła się z prośbą o obniżenie tej kwoty.

Angela Cunningham argumentowała przed sądem, że jej podopieczny nie jest w stanie samodzielnie zebrać pieniędzy. Zaproponowała w imieniu klienta, że 10-latek zapłaci z oszczędności, które udało mu się zgromadzić w śwince skarbonce z pieniędzy otrzymanych na urodziny.

Opowiedział nam o skarbonce z oszczędnościami, w której zebrał pieniądze otrzymane w ramach prezentów urodzinowych. I przeszukiwał poduszki z kanapy w poszukiwaniu drobnych – wyliczała Angela Cunningham.

Sędzia Jane Carroll nie wyraziła zgody na obniżenie wysokości kaucji. 10-latek pozostanie w areszcie co najmniej do wydania wyroku.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić