W sądzie powiedział 2 słowa. Polak zatrzymany w USA po ataku na Kapitol

28

W związku z podejrzeniem o udział w szturmie na amerykański parlament zatrzymano Karola Ch. Przez całe posiedzenie sądu Polak milczał. Opowiedział tylko raz: "tak, rozumiem".

W sądzie powiedział 2 słowa. Polak zatrzymany w USA po ataku na Kapitol
Karol Ch. (U.S. District Court records)

"Chicago Tribune" podaje, że 29-letni Polak zatrzymany został w domu swoich rodziców w piątkowy poranek. Sędzia pokoju USA Gabriel Fuentes nakazał go uwolnić za kaucją.

W związku z tym Karol Ch. za swoje czyny będzie opowiadać z wolnej stopy. Mężczyzna został już zobowiązany do oddania pozwolenia na broń i wszystkich pistoletów.

Podczas posiedzenia sądu Polak milczał. Tylko raz odpowiedział: "tak, rozumiem". Była to reakcja na pytanie, czy rozumie zasady toczącego się przeciwko niemu postępowania.

Karol Ch. jest podejrzany o wtargnięcie do ochranianego budynku, a także zakłócanie rządowej legislacji i zakłócanie porządku na terenie parlamentu wraz z zamiarem utrudniania postępowania w Kongresie. Łącznie ciąży na nim pięć zarzutów.

Karl Ch. wszystko zaplanował?

Prokuratura twierdzi, że Polak znajdował się wśród osób, które włamały się i uszkodziły biuro Demokraty z Oregonu senatora Jeffa Merkelya.

Śledczy posiadają też materiały, które wskazują na to, że 29-latek wszystko zaplanował. Okazuje się, że kilka dni przed zdarzeniami z 6 stycznia rozmawiał z przyjacielem i przy tej okazji ujawnił, że "zamierza uratować naród" oraz "jest zajęty planowaniem wyp...a komuny".

W trakcie ataku 6 stycznia Ch. był ubrany w bluzę chicagowskiej policji. Dzięki temu szybko ustalono, że jest policjantem z "Wietrznego Miasta".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić