Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

W sądzie powiedział 2 słowa. Polak zatrzymany w USA po ataku na Kapitol

17
Podziel się:

W związku z podejrzeniem o udział w szturmie na amerykański parlament zatrzymano Karola Ch. Przez całe posiedzenie sądu Polak milczał. Opowiedział tylko raz: "tak, rozumiem".

W sądzie powiedział 2 słowa. Polak zatrzymany w USA po ataku na Kapitol
Karol Ch. (U.S. District Court records)

"Chicago Tribune" podaje, że 29-letni Polak zatrzymany został w domu swoich rodziców w piątkowy poranek. Sędzia pokoju USA Gabriel Fuentes nakazał go uwolnić za kaucją.

W związku z tym Karol Ch. za swoje czyny będzie opowiadać z wolnej stopy. Mężczyzna został już zobowiązany do oddania pozwolenia na broń i wszystkich pistoletów.

Podczas posiedzenia sądu Polak milczał. Tylko raz odpowiedział: "tak, rozumiem". Była to reakcja na pytanie, czy rozumie zasady toczącego się przeciwko niemu postępowania.

Karol Ch. jest podejrzany o wtargnięcie do ochranianego budynku, a także zakłócanie rządowej legislacji i zakłócanie porządku na terenie parlamentu wraz z zamiarem utrudniania postępowania w Kongresie. Łącznie ciąży na nim pięć zarzutów.

Karl Ch. wszystko zaplanował?

Prokuratura twierdzi, że Polak znajdował się wśród osób, które włamały się i uszkodziły biuro Demokraty z Oregonu senatora Jeffa Merkelya.

Śledczy posiadają też materiały, które wskazują na to, że 29-latek wszystko zaplanował. Okazuje się, że kilka dni przed zdarzeniami z 6 stycznia rozmawiał z przyjacielem i przy tej okazji ujawnił, że "zamierza uratować naród" oraz "jest zajęty planowaniem wyp...a komuny".

W trakcie ataku 6 stycznia Ch. był ubrany w bluzę chicagowskiej policji. Dzięki temu szybko ustalono, że jest policjantem z "Wietrznego Miasta".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Edek
rok temu
Zakres słownictwa a angielskim jak prezytęt
LLLLLLL
rok temu
Pewnie to delegat PIS.
:):)
rok temu
jednoosobowa grupa terrorystyczna :)
ip123
rok temu
Tak walczą z tworami urodzonymi w 1992 roku, czyli pewnie POSTSOLIDARNOŚCIOWYCH UCIEKINIERÓW, którym nie w smak był powrót do Ojczyzny po odzyskanie wolności i po powstaniu III RP. ŻADEN Z MOICH ZNAJOMYCH DZIAŁACZY NSZZ SOLIDARNOŚC, KTÓRZY WYJECHALI Z POLSKI Z BILETEM W JEDNĄ STRONĘ NIE WRÓCILI. A z amerykańskiego lądu narzekają jak bardzo im źle się żyje i Polska im nie pomaga. Teraz któryś minister tym MIERNOTOM, NIEROBOM w zakładowych strajkach zamierza dać państwowe emerytury. Zakłady zniszczyli i jeszcze cieszą się swoimi "osiągnięciami".
jot23
rok temu
Tak!, i to wcale nie jest podtekst polityczny.
$ $ $
rok temu
pamiętam jak za rządów PO skazano tych co nagrywali polityków PO, są nie wziął pod uwagę dowodów z nagrań, bo nikt nie wyraził zgodę na nagrywanie, zostali więc ukarani ... nagrywający; obecne rządy Bidena bardzo przypominają mi rządy platformy...
obamma
rok temu
mało takich bohaterów (oczywiście nie popieram takiej formy protestu - wdarcia się do budynku), ale w kontraście zamieszek BLM którzy niszczyli pomniki, samochody i sklepy, dziwi mnie reakcja byłego prezydenta usa - pana B. Obamy, że wyraził aprobatę dla takich zachowań, a polaka .....skazano
243324
rok temu
może jego zamiarem było coś innego, np. zwiedzanie budynku, no ale sądy wiedzą lepiej, są mądrzejsze i podobno najmądzejsze to instytucje na świecie....
Jag99
rok temu
Ja go rozumiem
Jakzwykle
rok temu
Tak rozumiem że jestem głupim polakiem.
Akuku
rok temu
A dlaczego nikt nie aresztuje czarnych zlodziei I bandytow, ktorzy palili I rabowali sklepy, demolowali samochody I niszczyli prywatna wlosnosc? Nietykalni?
Goro
rok temu
Kolejny, któremu nawet Kaczyński i Trump nie musiał robić wody z mózgu. Już miał.
Qwerty
rok temu
Brawa dla bohatera za próbę uratowania Ameryki z rąk zbrodniczych demokratów!
Jaja
rok temu
Na 100 % głosował na pis🤪
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić