Kamil Niewiński| 

USA: Pościg za 12-latkiem. Ukradł ładowarkę spod szkoły

8

12-latek zdołał odjechać ładowarką budowlaną, która pozostawiona była na parkingu szkoły, a następnie uciekał przed policją. Pościg trwał przez ponad godzinę.

USA: Pościg za 12-latkiem. Ukradł ładowarkę spod szkoły
12-latek uciekał pojazdem budowlanym przez ponad godzinę (Facebook, City of Ann Arbor - Police Department)

Nagrania z pościgów najczęściej są klipami widowiskowymi, pełnymi zwrotów akcji. Nie jest to jednak reguła, chociaż omawiane dzisiaj nagranie zdecydowanie nadrabia swoją nietypowością i tłem, które jest niebywale zaskakujące.

Miejscem akcji było miasto Ann Arbor w stanie Michigan, położone około 60 km od Detroit. 25 listopada ok. godziny 18:45 funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o skradzeniu... ładowarki teleskopowej. Była ona zaparkowana na terenie szkoły Forsythe Middle School.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zieolna Góra. Kobieta wjechała wprost pod radiowóz

Po trzech minutach patrol policji znalazł jadącą ładowarkę, a kilka radiowozów rozpoczęło pościg. Kierowca nie włączył świateł i poruszał się z prędkością ok. 25-30 km/h. Zatrzymanie tak dużej maszyny było oczywiście niemal niemożliwe, dlatego też policjantom nie pozostało nic innego, jak tylko podążać za ładowarką i nakłaniać kierującego do zatrzymania się.

Kierowca jednak, pomimo sygnałów dźwiękowych i syren, nie miał takiego zamiaru. Po drodze uszkodził również 10 zaparkowanych samochodów. Po półgodzinnym pościgu, który w całości jest do obejrzenia na profilu Facebook Departamentu Policji w Ann Arbor, pojazd przechwycili policjanci z hrabstwa Washtenaw. O 19:53 kierowca ładowarki się zatrzymał i został natychmiastowo zatrzymany.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Uciekał ładowarką przed ponad godzinę. Najbardziej szokuje wiek kierowcy

Tutaj dochodzimy do największego szoku w całej tej historii. Kierowcą bowiem był... 12-latek. Zauważył on pojazd w pobliżu szkoły i wszedł do niego, a zostawione we wnętrzu kluczyki sprawiły, że uruchomienie ładowarki nie było problemem.

W wyniku ponad godzinnego pościgu nikt nie został na szczęście ranny, lecz cała sytuacja była wyjątkowo niebezpieczna. Nieletni uciekinier został na ten moment umieszczony w ośrodku dla nieletnich. Na tym jednak cała historia się nie kończy - prowadzone jest dochodzenie karne, którego wynik zadecyduje o przyszłości 12-latka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić