USA. Strzelanina w szkole. Nagranie przeraża

28

Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło we wtorek w szkole średniej w miejscowości Oxford w stanie Michigan. Do sieci trafiło nagranie z klasy, w której zabarykadowali się uczniowie. Z filmu wynika, że napastnik prawdopodobnie próbował się do niej dostać. Nastolatkowie byli przerażeni.

USA. Strzelanina w szkole. Nagranie przeraża
Opublikowano nagranie z klasy, w której zabarykadowali się uczniowie (Twitter)

Do tragicznej w skutkach strzelaniny doszło około godziny 13 czasu lokalnego w szkole średniej Oxford High School. W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej troje uczniów - donosi CNN.

Osiem osób, w tym jeden nauczyciel, trafiło do szpitala z ranami postrzałowymi. Trzy z nich są w stanie krytycznym, w tym 14-letnia dziewczynka, która po operacji jest podłączona do respiratora i 14-letni chłopiec z raną postrzałową w szczęce i głowie.

Strzelanina w USA. Jest nagranie ze szkoły

CNN opublikowało wideo, nagrane przez jednego z nastolatków klasie, w której zabarykadowali się przerażeni uczniowie w czasie trwania strzelaniny. Słychać na nim osobę podającą się za pracownika szeryfa, która próbowała dostać się do sali.

Mężczyzna ten starał się przekonać uczniów, że mogą już bezpiecznie opuścić pomieszczenie. - Nie chcemy ryzykować - odpowiedział mu nauczyciel. Podejrzana osoba prosi wówczas o otwarcie drzwi. - Zobacz policyjną odznakę, bracie - powiedział.

Dobór słów mężczyzny zwrócił uwagę uczniów. - Powiedział bracie. To podejrzane - słychać na nagraniu. Zgromadzone w sali osoby bojąc się, że za drzwiami stoi napastnik, który będzie chciał ich zaatakować, ostatecznie uciekły przez tylne okno.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zatrzymany 15-latek

15-letni uczeń szkoły został zatrzymany kilka minut po przybyciu na miejsce policji. Zastępca szeryfa Michael G. McCabe poinformował, że nastolatek używał półautomatycznej broni.

Podejrzany jest obecnie przetrzymywany w Oakland County Children's Village – areszcie dla nieletnich. Jego rodzice zatrudnili prawnika i nie pozwolili mu rozmawiać ze służbami.

Zobacz także: Kryzys migracyjny. Prawniczka Grupy Granica o sytuacji na Podlasiu i "uśmiercaniu państwa prawa"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić