USA. Zdjęcie profilowe z Facebooka kluczowym dowodem w sprawie o morderstwo

8

Matthew Tanner jest podejrzany o dokonanie morderstwa. Funkcjonariusze policji dotarli do 36-latka błyskawicznie – wszystko dzięki zdjęciu, które po popełnieniu zbrodni opublikował na Facebooku. Zawiera ono jedną z kluczowych dla śledztwa poszlak.

USA. Zdjęcie profilowe z Facebooka kluczowym dowodem w sprawie o morderstwo
Po tym, jak dokonał zabójstwa, Matthew Tanner wrócił do domu i... zmienił zdjęcie profilowe na Facebooku (Mercer County Prosecutor's Office)

Jak podaje Fox News, Matthew Tanner miał dopuścić się morderstwa Daquana Basnighta. Ciało 30-latka został znalezione przez funkcjonariuszy na ulicy. Zmarł od ran postrzałowych.

Policja trafiła na trop mordercy dzięki zdjęciu profilowemu z Facebooka

Moment śmierci Daquana Basnighta został uchwycony przez kamery miejskiego monitoringu. Dzięki wysokiej jakości nagrania funkcjonariuszom udało się sporządzić dokładny wizerunek strzelca.

Aby odnaleźć sprawcę morderstwa, funkcjonariusze użyli specjalnego policyjnego oprogramowania. Portret pamięciowy strzelca został dopasowany do wizerunku Matthewa Tannera, a dokładniej – zdjęcia, które opublikował na Facebooku już po zastrzeleniu Basnighta.

Zobacz także: Zobacz też: Seryjny morderca z Meksyku. Makabryczne odkrycie pod domem lokalnego rzeźnika

Jak zauważyli funkcjonariusze policji, Matthewa Tannera i osobę z portretu pamięciowego łączyło nie tylko fizyczne podobieństwo. Na niedawno zmienionym zdjęciu profilowym 36-latek miał na sobie identyczne ubrania co osoba, która zastrzeliła Basnighta – czarne spodnie, koszulkę w tym samym kolorze i białe buty z odblaskami.

Sprawcę morderstwa udało się uchwycić przez więcej kamer monitoringu miejskiego. Na tej podstawie policjanci ustalili, że po dokonaniu zbrodni strzelec oddalał się w kierunku miejsca zamieszkania Tannera. 36-latek został aresztowany, a funkcjonariusze starają się ustalić, co łączyło go z ofiarą i dlaczego zdecydował się na jej zastrzelenie.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić