Walczył w Ukrainie. Amerykanin jest w Warszawie, prosi o pomoc

James Vasquez wraca na ukraiński front. Amerykański ochotnik walczący po stronie Ukraińców przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy wyjawił w środę, że jest w Warszawie. – Trzymałem to w sekrecie ze względów bezpieczeństwa, ale walić to – skomentował żołnierz. Prosi Warszawiaków o pomoc.

Walczył w Ukrainie. Amerykanin jest w Warszawie, prosi o pomoc
Amerykański ochotnik jest w Warszawie, prosi o pomoc (Twitter)

Vasquez jest bardzo doświadczonym żołnierzem. Odsłużył dwie tury w Iraku i jedną w Afganistanie. Obiecał żonie, że będzie na wojnie maksymalnie dwa miesiące. Wrócił więc do Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie maja. Potem jednak niespodziewanie oświadczył, że rozstał się z żoną, sprzeda majątek i wróci do walki na początku sierpnia.

Teraz Amerykanin ogłosił, że jest w Warszawie. W środę około godziny 17 na jego profilu pojawił się taki wpis:

Więc ze względów bezpieczeństwa trzymałem to w tajemnicy, ale walić to. Wróciłem za granicę. Wczoraj dotarłem do Polski i wkrótce wracam do Ukrainy. Dzięki za całe wsparcie. To była dość długa podróż do przebycia – napisał Vasquez.

Walczył w Ukrainie. Amerykanin jest w Warszawie, prosi o pomoc

Fani zareagowali entuzjastycznie, większość życzy mu powodzenia i dziękuje za walkę ramię w ramię z Ukraińcami. Co ciekawe, jeden z obserwujących zapytał Vasqueza, czy tym razem będzie służył w legionie cudzoziemskim. Amerykanin odpowiedział, że nie jest pewny, ale być może będzie musiał. Kilka osób zapytało, w jaki sposób Vasquez walczył, nie dołączając do legionu cudzoziemskiego. – Jak to mówią, teraz jesteś w Ukrainie. Tutaj sprawy działają nieco inaczej – odpowiedział tajemniczo.

Jestem w Warszawie w Polsce i muszę zabezpieczyć nowy telefon i kilka innych rzeczy, więc jeśli ktoś jest w pobliżu, proszę o kontakt. Bariera językowa nieco utrudnia sprawę – napisał Amerykanin.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod tym postem zaroiło się od komentarzy Polaków i obcokrajowców przebywających w Warszawie. Wszyscy oferują swoją pomoc. Nie zabrakło też żartów na temat nagrody, którą za głowę Amerykanina mieli wyznaczyć Rosjanie. – O, cześć James, nazywam się Boris, pracuję dla KGB i chętnie Ci pomogę, tędy proszę – zażartowała internautka z Kanady.

Wraca walczyć z armią Władimira Putina. "Nie marnujcie mojego czasu"

Rosjanie wyznaczyli za głowę amerykańskiego żołnierza nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów (ok. 220 tys. zł). James Vasquez podkreśla, że tak niska stawka jest dla niego jak splunięcie w twarz.

Nie obrażajcie mnie taką nagrodą i lepiej podnieście stawkę. Albo grubo albo wcale, rosyjscy klauni. W pięć minut po powrocie na front zdobędę tę kwotę odbierając wam jeden z pojazdów bojowych. Nie marnujcie mojego czasu – pisał wojskowy na Twitterze.
Zobacz także: Artyleria w akcji pod Charkowem. Rosjanie się tego nie spodziewali
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić